• belki de rakı içerken dinlenecek şarkılara eklenecek ilk sago parçası. altyapı olarak en çok bu parçaya kasılmış gibi duruyor. "kabuk bile tutamayan yaraların hatrına susmam." falan derken nakarat da, sözler de etkili olmuş. merhametine dön ve bir dizi iz'den sonra 3. sıraya oynar gibi.

8.5/10

edit: dinledikçe daha bi sevmeye başladım. bu saydığım üçlü arasında sıralama yapmaktan vazgeçtim, arz ederim.
  • sagopa kajmer ve kolera'nın bendeki sen albümündeki en iyi parçası.. tek tek hepsini dinledim lan, harbiden bu.. şarkının nakaratında sago'nun "sana dememiş miydim böğrüne" dedikten sonra "keskin bıçaklar" diyişi can yakıyor.. değişik bir tadı var.. dinleyin, sizde görün yav.
  • ''kardeşim diyorsun, anlamını bilmeden kardeşliğin
    amerika açıkça "jack"idir karındeşenliğin '' mısrasını barındırır.
  • kolera'nın harikalar yarattığı şarkılardan birisidir. ayrıca nakaratı muhteşemdir, sago yine yapmış.
  • zırva yazar.

evet türk insanı kolay asimile olur eyvallah da belçika'da yaşıyorsun diye de belçikalı beyaz olamazsın amk.

bu tavırla her an sikilebilir. dikkat etmesi şart.
  • sana dememiş miydim böğrüme keskin bıçaklar saplayanlar da var!
  • kolera'nın coştuğu parçadır. onun sözleri daha bir vurucu sanki, dikkatle dinlenesi.
  • kabuk tutamayan yaraları kanattıkça kanatan parça.

zalimi, zalim kuluna kırdırırken; hak,
    hepimiz farklı bir hat.
    bizi işler; tek hattat.

ve

ecelle, emel aynı anda yere atılan iki taş misali,
    biri uzağa yuvarlanır, biri yakına düşer.
    emel uzak, yakın ecel, isteğine erişemeden bulur seni...

sözleri ile zirvedir. bir de bugünlerde sıkça aklıma geliyor:

ölümün şiddetini soruyorlar sana söyle "üç kılıç darbesi!".
    sahipsiz değilsin, varoluşun göz hapsi, sana söylemedim mi???
  • 3. şahıslar hakkında konuşmaya başlayacak olan iki ya da daha fazla kişiden birinin, 3. şahsı herkesin tanıyıp tanımadığını bilmek için sorduğu sorunun akabinde alabileceği bir yanıt.

- habip'i tanır mısın?
    + iyi bilirim.
    - işte bu habip...
hesabın var mı? giriş yap