• "normal, sadece bir illüzyondur. örümcek için normal olan, sinek için bir kaostur."
  • şu cümleler 19 ile 20 yaş arasındaki yıllarımı hatırlattı:
    insan yaşmında bir kez olsun vahşi tabiatın içine karışmalı, ne kadar sıkıcı olursa olsun sağlıklı bir tek başınalığı deneyimlemeli. tamamıyla kendine bel bağlamak zorunda olduğunu keşfedip, sonrasında kendi içindeki gerçeği, içinde gizlenmiş gücü görmeli.
    sputnik sevgilim, haruki murakami.
  • “bela aşktan büyüktür, allah hepsinden.”
  • "zamanımın geri kalanını beklemek beklemek, ve sonunda umutsuzluğa düşmekle geçiriyorum"

gülün adı - umberto eco
    ve aynı zamanda yaz diyeti imp. aşk ve gururun karagöz oyunları - volkan sütçüoğlu
  • anne babanız hayatınızı elinize veriyorlar sonuna kadar yaşayın diye. onu sakin bir şekilde yürütmeliyiz. fakat yüreğimin derinliklerinde büyük bir korku var. sanki devam edemezdim. richard orada sakince oturup times'ı okumasa ve ben yanında kuş gibi büzülüp yavaş yavaş kendime gelmesem ölürdüm. devam etmemiz sağlayan ne? bizi hayrete düşüren ölçüsüz zevkin, içimizde gürlemesini sağlayan ne? hiçbir şey yeterince yavaşlayamaz, yeterince uzun sürmez. her an şöyle söylemek istersin:
    "dur! dur! dur"

mrs dallowey
  • "oysa ben bütün vaktimi, bütün vaktimden daha çoğunu, yeryüzünün bütün vakitlerini sana ayırmak istiyorum.."

/ (bkz: franz kafka) / (bkz: milena'ya mektuplar)
  • bir şeyin seni üzmesi için yanlış olması gerekmez.
  • insanlar yalnızca kendilerinin hissetmediği acıları çekenleri teselli edebilirler.

romeo juliet
  • ben zaten hiç beceremedim, hiçbir şey, iç yangını anılar yaratmaktan başka.

vüsat o. bener - mızıkalı yürüyüş-kara tren
  • her şeyin ulaşılabilir olduğu bir dünyada hiçbir şeyin anlamı yoktur.
hesabın var mı? giriş yap