• önce milli takımımıza üç atıp gönüllere girdiler.
    sonra kalecileri yönetmen, teknik adamları diş hekimi; şusu busu müzisyen diye; kalifiye adamlar diye bir kez daha göze girdiler.
    sonra viking sesleri, savaş sesleri çıkardılar, tribünleri erkek olsun kadın olsun model gibiydi. oyuncuları yürüyen karizma. ülkelerinde suç oranı çok düşükmüş. şimdi de ingiltereye karşı olabildiğince cesur oynıyorlar.

yenseler de yenilseler de bundan sonra gönlümün milli takımı oldular. yürüyedurun.
  • hani siz bir araya gelip vuhhhhhh diye bagiriyorsunuz ya bizimde kalkip haydi izlanda güldür yüzümüzü diyesimiz geliyor...
    saldirin kuzeyin sarisin cocuklari...
  • şu sıralarda tarih yazmakla meşguller.
  • mahallemizin takımı.

bir yanda tarih boyunca ingilizlere tek özel maçta gol bulabilen ruhsuz paragöz türkiye,
    diğer yanda dört okka taşşakla donatılmış canla başla oynayan cengaver çocuklar.

bugün yenseniz de yenilseniz de,
    helal olsun olm size.

edit: futbolun beşiği ingiltereyi tokatlayıp eleyen müthiş takım. huzur izlanda.
  • 10 senede futbolun nasıl gelişebileceğini gösteren takım. türk milli takımı ise 2002'den beri seri düşüş içinde.

şu tablo ders alınası;

2006 elemelerinde izlanda : link
    2016 elemelerinde izlanda : link
  • insanda izleyince o güzel ülkeye gitme isteği uyandıran takım. zaten gidiyorum ağustos sonu*
  • 300 küsur binlik konsantre adamların milli futbol takımı. niteliğin nicelikten üstün olduğunun uygulamalı göstericisi. milyon dolarlık eşşeklerin izleyip utanması ve dahi ders alması gereken ekip.
  • maçta * sunum yapan spiker sürekli bjarnason için hıyarnason dedikçe ben yıkılıyorum gülmekten yeminle *
    o sonlu soyadlarınıza kuvvet sonlandırın şu kendini beğenmiş ingilizleri odin'in son*ları
  • teknik direktörson'un her maç öncesi taraftarson'larla bir araya gelip taktik tartıştığı, herkesten önce kadroları paylaştığı ve hiç bir taraftarson' bu kadroları sosyal medyada paylaşmadığı futbol takımı. medeniyetinizi sikeyim, insanları bu kadar hayattan soğutmaya ne hakkınız var ha ? elin çorum kadar memleketine bak ya. amcıkson'lar. ben intihar etmeye gidiyorum, belki reenkarnosyon gerçektir ve sonraki hayatıma izlanda'da bir avuç bok olarak devam ederim.
hesabın var mı? giriş yap