3401 entry daha
  • foça ilçesinde fırtınadan binaların sallandığı şehir. yuh amk!
  • hani insan bi' şeyin güzel olduğunu bilir ve onu kıskanır, ama b.k atmaktan geri kalmaz ya işte izmir de bu tavırlara maruz kalır hep.
    içten içe seversiniz; havasını, insanını, rahatlığını... ama b.k atarsınız. neden? çünkü burada olamayacak olmanız, bu güzellikleri başkalarının yaşayacak olması canınızı sıkar.

bence bi' şehre ve bi' şehrin insanına bu kadar hayransanız uzaktan kıskançlık yapıp b.k atacağınıza bi' yolunu bulup gelin bu taraflara. ruhunuza iyi gelir.

tanım: çoğu kişiye dert olan şehir.
  • 1 ocak 2017 gece saat: 02.00 gibi dışarıda 4 kişilik bir maganda grubuyla karşılaştığım güzel şehirdir.

(gece dışarıda ne işin varmış diyenlere güzel cevaplarım var, ama buradan yazmıyorum)

farlarını yakmadan girne bulvarından hızla giden bu şahıslar neredeyse kazaya sebep olacaklardı, allah'tan diğer sürücü (sağ yoldan ana yola çıkmaya çalışan) ani frenle olayı kurtardı. ben de hemen arkalarında farsız olanın hareket etmesini bekliyorum, fakat iyi niyetliyim, trafik akıp gidecek sanıyorum. o farsız dangalaklar (4 kişi) sesten daha hızlı bir şekilde araçtan inip kazayı önleyen diğer araca doğru koşup bıçak çektiler. inanamadık. direksiyonun başında dona kaldım. tabii diğer adam yanında da bir hanımefendi vardı muhatap dahi olmadan kaçtı gitti, ki en güzelini yaptı. en son adama far yanmıyor diye işaret ettim, ama anlamadı sanırım, sonradan gelen motosikletli bir kişi uyardı farlar yanmıyor diye. açtılar sonra.

biz 4 kişi, araçta, yok artık bu gördüğümüz gerçek miydi? diye saf saf birbirimize bakıyorduk.

sözün kısası, izmir'in de içine sıçtınız. emeği geçenlerin allah belasını versin. gerçekten bıçak sırtında yaşıyoruz. çok yazık.
9313 entry daha
hesabın var mı? giriş yap