• bahar şenliğinin en büyük aktivitelerinden olan su savaşı(!), yağması muhtemel yağmur yüzünden daha da saçma bir hal alacaktır.
  • university of abertay dundee ile ortak baslattiklari software engineering - computer games technology yuksek lisans bolumu bu donem ogrenci almaya baslayacaktir.

bayinizden israrla isteyiniz.
  • "iş bu insan, bu üniversite öğrencilerinin %90ının gerizekalı olduğunu düşündüğü bir dönemden geçmiştir. zira bilindiği gibi, bu satırların yazarı über yakışıklı, hayvan karizmatik, süper dahi zat, daha önce hacettepe gibi baya baya bi iyi bir üniversiteden gelmiş, önceki üniversitesyle şimdiki üniversitesini kıyas etmekte bi sakınca görmeyerek kendi fikirlerini beyan etmiş idi.

şu anda ise, farklı bir gözle bakmaktadır, zira kendisi hacettepedeykenki yaşıyla şimdiki yaşının bir olmadığını idrak etmeyi nihayet başarabilmiştir. nasıl ki kendisi normal üniversiteli yaşındayken, eski üniversitendeki arkadaş grubu ve kendisi mallık üstüne mallık yapmışsa ve o zamanlar bunu farketmiyor ve gerizekalılık olarak addetmiyorsa, şimdi mallık üzerine mallık yapan, tikkylik seviyesi bir level daha ileride ve izmir'in verdiği genel rahatlığın da etkisiyle burada da azıcık daha fazla mallık yapan yeni arkadaş grubunun mallıklarını gerizekalılık olarak görmemesi gerektiğini anlamıştır. kendisi, kendi zamanının içerisinde arkadaşlarını ve kendisini elbette gerizekalı olarak nitelendiremezdi.

üstelik, üniversitenin %90ı salak diyenleri de kınamaktadır bu satırların yazarı. çünkü şöyle düşünür, %90nın gerizekalı olduğunu söyleyen kişi büyük ihtimal kendisinin %10luk kısımda olduğunu düşünüyordur ve bu %10un da zeka seviyesi tanımlanmamıştır. şöyle ki, %90 gerizekalı ve geri kalan %10 üstün zekalı mıdır? eğer öyleyse bunu söyleyen biraz kendini beğenmiştir. yok %10 ortalama mıdır? sadece ortalamaysa geri kalan %90 hakkında nasıl olur da görüş bildirilebilir? peki ya bu %10luk kısım gerizekalının da altındaysa diye bir cümle daha kursaydım iyice uzatmış olurdum farkındayım.

nasıl ki her üniversitenin, biz başkayız, biz şöyle iyiyiz, biz böyle aslanız, öyle kaplanız mottolarına gülüp geçiyorsam, herhangi bir eğitim kurumunun %90ına da gerizekalı diyemem efendim. biraz gevşek diyebilirim ama. o ayrı konu.

şimdi önceki yazılarımla bu arasındaki fikir değişikliğini gelip gözüme sokmaya çalışan ve çelişki olarak niteleyecek aklı evvelleri görür gibi oldum. peşin cevabım, bu konudaki fikrimin değiştiğidir. aynı fikirde kalma zorunluluğum yoktur sanırım. "
  • bahar şenlikleri sıkıcıdır.
    neyse ki bunu düşünen koordinatörler sınavları bahar şenliklerinin oldugu günlere koyarlar ki öğrencilerin canı sıkılmasın.yurtta kalan öğrenciler ise eğlenceden ötürü kendinden geçerler.akşamın bilmem kaçına kadar süren gürültü/karaoke eşliğinde bir taraftan eller havaya yaparken öteki taraftan ertesi günkü sınavlarına çalışırlar.
  • 'olm burs almak için en az iki dönem 3.50 yapmak gerekiyormuş... lan her bölümde toplam 5 kişiye burs veriyolarmış 3.50'yi geçmek de yetmez..' gibi burslarla ilgili dönen bir yığın dedikodular, tartışmalardan sonra iki dönemin ortalaması 3.50'yi geçen herkese yüzde elli burs vererek çalışanın hakkını yememiştir. daha önce onu hiç bu kadar sevmemiştim. kucaklayabilirim şu an.
  • yemekhanesindeki su makinasını kullanan öğrencilere arıza çıkaran tek bir görevlisi olması muhtemel okul. bilmemkaç kere gidip su içmeme rağmen kimse sesini çıkarmadı. ama kimi görevlilerden şikayet eden birkaç arkadaşım da mevcuttu. aldırmayın arkadaşım o görevliye, paranız olmadığını ve şunun şurasında bir bardak suya ihtiyacınız olduğunu, sizin de insan olduğunuzu belirtin. anlarlar büyük ihtimalle.
  • okuduğum üniversitedir. genel olarak asansörleriyle tekerlekli sandalye kullanıcılarına uygundur. ancak içerisindeki anfi tiyatroya giriş çok sorunludur. oraya gitmek istediğimde arkadaşlar ve güvenlikler beni aşağı indirmek zorunda kalıyorlar. bir yaz okulundan milyarlarca para kazanan bir okul anfiye kadar bir asansör yapmıyorsa bu bir ayıptır.
  • yukarda allah var* bir çok öğrenci için bu dönem ders seçimleri geçen senelere göre çok daha sancısız geçmiştir.
  • bilgisayar bilimleri fakültesi için : zordur , kastırır , derslerden kolay kolay geçilmez emek ister vs..
hesabın var mı? giriş yap