• kapida bilet kesen gozluklu amcanin olumsuzlestigi sinema. hic yuzu gulmez bu amcanin. hep bagirir. hep bi bagirmalar. ogrenci kartini gostermedinmi super bisekilde sinirlenir. dovucek gibi olur. dovmez. bi tadiyla patlamis misir yedigi, film izledigi gorulmemistir. bu entryde hep amcayla ilgili oldu. izmir sinemasi. izmir sinemasi 2. kordonla 1. kordonu birbirine baglar. ama sinemaya girmeden sadece gecis icin kullanirsaniz amca cok pis sinirlenir. hop yine geldi amca.
  • hala açık olması, hala aynı biletçi amcanın biletleri kontrol etmesi şüphesiz ki allah'ın bir mucizesidir.

(bkz: ateistler hadi bunu da açıklayın)
  • artık reald teknolojisine kavuşmuş kadim sinema salonu. (xpand ile farkı için(bkz: #20968392). cuma akşamı 3d film için eski bir dostu ziyaret eder gibi kendisini ziyaret ettik ve tekrar hastası olduk. alışveriş merkezi içlerinde bulunan tekel sinemalarında (afm, cinebonus vs.) kendimize ne kadar eziyet ediyormuşuz farkına vardık.

bilet ve diğer kalemler için fiyat farkının olduğunu çoğu kişi biliyordur zaten. uzun zamandan sonra doya doya patlamış mısır yemenin keyfine varıyorsunuz, manyaklar gibi yarım saat reklam izlemiyorsunuz ve en önemlisi seans bitiminde zombi kafilesi gibi kalabalıkla birlikte yer altındaki otoparka girmiyorsunuz. kordona çıkıp iki tur atıyorsunuz hele bir de gece seansından çıktıysanız tadından yenmiyor. onun için bırakın avm sinemalarını ve eski dostlara biraz şans verin asla pişman olmazsınız.
  • girişindeki "şişe dibi gözlüklü" gıcık amca ile ünlenen sinema...
  • bir kapisi kordon bir kapisi talat pasa bulvari'nda* bulunan 2 si cep olmak uzere 3 salonu bulunan sinema.tek salon oldugu donemde cinar sinemasından sonra izmir'in ikinci iyi sineması olmasının yani sira turkiye'nin en iyi sinemalarindan biri idi
  • giriste bilet kesip,ogrenci karti soran amca senelerdir orada ve hic bir zaman yuz ifadesi degismez ve her zaman huysuzdur.sinemanin en son hali iyidir.kaliteli ses ve goruntu mevcuttur.
  • şu aralar reklam almayan sinema. fragman bile yok, ışıklar kararıyor, kafadan filme giriyorlar.

(bkz: http://izmirsinemasi.com.tr/)
  • sinema zincirlerine daha fazla direnemeyip kapanmıştır.
  • bir saat kulesi gibi artık izmir'in simgelerinden olmuştur.

koskoca sinemada sadece iki arkadaş uzattığınız ayaklarla, filmi eleştirmen edasıyla izlemenin rahatlığı ya da kordonda tuvaleti gelmiş arkadaşla gizlice tuvaletlerine sıvışmaya çalışıp gişedeki amcayla yaşanan komik diyaloglar gibi anıları barındırır içinde.
  • bilet kontrol eden yaşlı adamı ile ünlü sinema... bu adam o kadar nur yüzlü(!), o kadar kibar(!), o kadar sempatiktir ki izmir'de pek meşhur olmuştur.hatta alsancak'ta bunu tanımayan öğrenci neredeyse yok gibidir.garip davranışlarından anladığım kadarıyla; kendisinin öğrencilerle ve öğrenci kartlarıyla ilgili çok feci anıları vardı... zamanında okulların her sene öğrenci kartı verirken para istemesini protesto ettiğim için ortaokul ve lisede neredeyse hiç öğrenci kartım olmaması dolayısıyla pek çok defa bu arkadaşla muhattap olmak zorunda kalmıştım. ayaküstü bir sürü mırın kırın ederdi, ama sinemaya girmemi de hiçbir zaman engelleyemezdi.sonradan alakasız kartları öğrenci kartı diye göstermeye başlayınca, o da bütün sevimliliği ile bana "geöçh" demeye başladı.

derken ben, sırf bu adam yüzünden; bir daha izmir sinemasına gitmemeye karar verdim. bu kararımdan sonra ikimiz de güzel günlere doğru yelken açtık...
hesabın var mı? giriş yap