• hala açık olması, hala aynı biletçi amcanın biletleri kontrol etmesi şüphesiz ki allah'ın bir mucizesidir.

(bkz: ateistler hadi bunu da açıklayın)
  • (bkz: pretty woman)'ı seyrettiğim sinemadır. umarım hep de orada olur anıların namına.
  • şu aralar reklam almayan sinema. fragman bile yok, ışıklar kararıyor, kafadan filme giriyorlar.

(bkz: http://izmirsinemasi.com.tr/)
  • kıymeti bilinmesi gereken güzeller güzeli mekandır.

günümüzde büyük şehirlerde avmye girmeden, otopark kavgası yapmadan, havasız ter kokulu mağazaların arasına dalmadan sinemaya ulaşmak neredeyse imkansızken bu güzel mekanda film bittikten sonra çıkacağınız yer izmir kordon'dur. evet şaka gibi...
  • kucuklugumun sinemasi. ozellikle ortaokul yillarimda nerede ise her hafta sonu orada idim. o kapidaki amcanin unlu oldugunu bilmezdim. bana da cok killik yapmistir. ogrenci kartim olmadigindan ve biraz da sessiz bir cocuk oldugumdan tam bilet aldigimi bile hatirlarim. kendimi kabaliga maruz kalmis, itilip kakilmis, dislanmis hissettigim zamanlari hatirliyorum. ogrenciyim diyorum inanmiyor falan.

ilk aksiyon denemelerimizi de orada yapmisizdir. en son universite yillarimda red thin line'i seyrettigimi hatirliyorum. simdi baktim film 1998 yapimi imis. bizim bilader ile gitmistik. o zamandan beri basbasa pek birsey yaptik mi be abi. hey gidi zaman.
  • çok mütevazi, hoş bir sinema. bir de köşeye falan bir ısıtıcı atsalar iyi olur, ayaklarımız dondu.
  • bir saat kulesi gibi artık izmir'in simgelerinden olmuştur.

koskoca sinemada sadece iki arkadaş uzattığınız ayaklarla, filmi eleştirmen edasıyla izlemenin rahatlığı ya da kordonda tuvaleti gelmiş arkadaşla gizlice tuvaletlerine sıvışmaya çalışıp gişedeki amcayla yaşanan komik diyaloglar gibi anıları barındırır içinde.
  • websitelerindeki "kurumsal" sayfasinda, sadece:

"sinemamız izmirin en eski sinemalarından olup..."

yazan, epic sinema.
  • sinema zincirlerine daha fazla direnemeyip kapanmıştır.
  • ilk sinema deneyimimi çocukken ghostbusters'la yaşadığım sinema salonu. ardından lise döneminde joel schumacher'li batman filmleri dahil olmak üzere; titanic ve son olarak the lord of the rings the return of the king' le maceramı sonlandırdığım sinema salonuydu aynı zamanda.

maceram sonlanmıştı çünkü, çalışanlarının saygısızca davranışları, sinemanın maskotu olan amcanın aksiliği ve ukalalığı son olarak da return of the king gösteriminde insanların sıcağa ve oksijensizliğe daha fazla dayanamayarak 'açın şu klimaları' diye feryat figan ederek isyan etmesi bardağı taşıran son damla oldu.

şayet, yıllarca izmir' in alternatifi olmadığı durumunu suistimal etmemiş olsa, sırf elektrik faturasından kar etmek için klima açmama gibi ucuz yöntemlere başvurmasa, yıllarca değiştirmedikleri o iki yer gösteren personeli tasviye etse ve tabi en önemlisi teknolojik gelişmelere ayak uydurmuş olsa durumları şuan daha farklı olurdu.

işin ilginç yanı beni bu sayfaya yönlendiren şey ne zaman kapanmış olabileceğini öğrenmekti. 2016' da kapandığını ve gişedeki yaşlı amcanın hala orada olduğunu öğrenince gerçekten çok şaşırdım. o kafayla bu zamana kadar gerçekten iyi dayanmışlar, takdir ettim.
hesabın var mı? giriş yap