• bir ağaç gibi tek ve hür,
    bir orman gibi kardeşçesine...

şaka şaka terliyoz çok.
  • gara zorunlan yaşapduruz.
  • izmir’i ve izmir insanini her platformda gomup gomup; yakaladigi ilk firsatta izmir’e kacanlar, koy dedikleri bu sehri tika basa doldurana kadar gayet guzel yasiyorduk.. cunku sehir bize benziyordu.. simdi sehir de kesmekese yakin, giderek onlara benziyor..
  • evde yaşıyorum 2 senedir. bir yere çıktığım yok. ortalık rezalet. trafikten pislikten çöpten geçilmiyor. bok gibi şehir siktirin gidin.
  • izmir berbat kimse gelmesin diyenler ironi yaptıklarını sanıyor ama ironi değil o izmir gerçekten berbatlaştı son yıllarda.

gelmeyin dediği adam da muhtemelen istanbul'dan sıkılmış sakin,güzel ve büyük bir şehre taşınmak isteyen ortalama üstü bir vatandaş. doğuda yaşayan herif senin gelme burası berbat demene bakar mı adam nereye gitse bulunduğu yerden daha iyi zaten.
  • izmir de yaşayanlar güzel yaşıyor, sakin yaşıyor, stresten uzak yaşıyor.. darısı tüm memlekete

edit: izmiri sevmeyen kardeşlerim neden bana sövüyosunuz len manyak mısınız olm adsad
  • merkezi güzel bir yer değil demişsin ama hem semtinde her saat yapabilecek bir şeyler bulursun izmir’de. sabah çiçekliköy’de kahvaltı yapıp akşam güneşi bostanlı’da batırabilirsin. pandemiden önce mutlaka bir tiyatro ya da konsere denk gelebilirdin hatta son saatlerde yer bile bulabilirdin istanbul’un aksine. haftasonları urla’da kahvaltı yapıp çeşme’de denize girip akşam alaçatı’da rakı içebilirsin. siz paradan haber verin bak ben nasıl yaşıyorum güzel izmir’de(bkz: swh)
  • 3 farklı semtinde 2 yıl kadar bir süre iş nedeniyle yaşadım.

gündüz saatlerinde cafelerin, barların o kadar nasıl dolu olduğuna anlam verememiştim.
    sanki bütün izmir izinli, bir ben çalışıyorum hissi yaratıyordu.
  • haftasonları urla,çeşme,gümüldür sahillere akıyoruz.haftaiçi inciraltı,kordon kamp sandalyemizi kurup veya çimlerde takılıyoruz.ya da havuzumuza giriyoruz.baharları da çok güzel,misafirin mi geldi götür şirinceye kahvaltıya.götür efese tura.izmirin en sevdiğim yanı da kimsenin başkasının hayatına karıştığı,müdahele ettiği falan yok.türbanlı veya mini etekli diye bir ayrım yok.bu şekilde yaşıyoruz biz.asıl istanbulda keşmekeşten,insandan siz nasıl yaşıyorsunuz.
  • yaşayamıyorum ki. tayin olamıyorum. emekliliğe de 30 sene var amk çıldıracağım!

hayır yaşayamıyorum bari bu şehirde öleyim ya da bu şehre gömüleyim arkadaş. ruhum huzura ersin artık. doğduğumdan beri ait olmadığım, memleketim olmayan bir şehir olan ankara'da sürgün hayatı yaşamaktan bıktım!
hesabın var mı? giriş yap