• harman international industries kalitesi altında jbl tarafından üretilen clip serisi taşınabilir, şarj edilebilir bluetooth bağlantılı hoparlörlerin 2'nci jenerasyonudur.
    jbl xtreme modeli gibi ödüllü bir tasarıma sahip olup, kaliteli yapısı ve ipx7 sertifikası ile su geçirmez özelliğe sahiptir. şarj portunun bulunduğu giriş, conta ödevi gören bir kapakla korunduğundan komple suya daldırılabilir. 730mah li-po pil sayesinde ses şiddetine göre 8 saate yakın müzik keyfi sunar. jbl connect özelliği bulunmaz.
    gürültü ve yankıyı engelleyen mikrofonu sayesinde handsfree telefon görüşmelerine olanak tanır.
    jbl boombox gibi bluetooth 4.2 sürümünü içerir. bu nedenle daha aşağı sürümlere sahip cihazlarda film veya video klip izlerken ses ile görüntü arasında senkron kaybı oluşur yani ses, görüntüden biraz daha gecikmeli gelir.
    1 adet 40mm. çapında sürücü ile toplam 3 watt gücünde ses verir. su geçirmez özelliği nedeniyle olsa gerek ses, jbl go kadar berrak çıkmaz, yani biraz daha boğuk gibi gelir. ancak sorun teşkil etmez.
    disk şeklinde olan tasarımına ilaveten üzerinde bulunan turuncu renk kancası sayesinde sırt çantası gibi harici eşya veya noktalara takılıp-asılabilir. kutu içeriğinde şarj aleti sunulmaz. bunun yerine bir şarj kablosu verilir ve mobil cihazların şarj edildiği her türlü (usb type-c hariç) şarj aleti ile sorunsuz bir şekilde şarj edilebilir. bu şekilde şarj süresi ortalama 2,5 saat sürer. kademeli bir şarj göstergesi yoktur. onun yerine cihazın arka üst bölümünde konumlandırılmış 1 adet led ile şarj bildirimi yapılır. şarj kritik seviyeye ulaştığında mavi olan led, kırmızı olarak yanıp sönmeye başlar.
    nfc desteği ve dahili radyo bulunmaz. bluetooth desteği olmayan cihazlardan ses alınabilmesi için dahili bir aux kablosu üzerine sarılı halde sunulur.
    kaliteli ve şirin bir kutu ile gelir. çeşitli renklere sahip olan ürün squad yani kamuflajlı renk ile çok sexi görünür.
    ek olarak burada dikkat edilmesi gereken en büyük husus jbl tarafından üretilen bu tarz taşınabilir hoparlörlerin içinde kullanılan lipo pillerdir. bu piller özel bir dikkat gerektirir. bu konuyu lipo başlığında açıkladım. jbl xtreme modelinde görülen en büyük sıkıntı işte bu pil problemidir. jbl go veya jbl clip serisi hoparlörler her ne kadar küçük olsalar da sonuç itibari ile şarj-deşarj döngüsü ile aynı lipo pil prosedürlerine dahildir. model fark etmez.
    sözün özü, bu tip pilleri kullanan hiç bir hoparlör veya elektronik cihaz, pili tam boşaltana kadar kullanılmaz.
  • şarjı kitapçığında yazıldığı gibi 8 saat falan değildir, kısacası beni hayal kırıklığına uğratan alettir efendim. adam gibi 2 saat şarkı dinledikten sonra batarya bitiyor alacakların bunu da göz önünde bulundurmasında fayda var.
  • 2 yıldan biraz fazla süre önce aldığım ve yakın zamana kadar hem tasarımı hem ergonomisi hem teknolojisiyle en sevdiğim nesnem olarak kullandığım ürün. bir süredir sesi biraz yükseltince rahatsız edici cızırdamalar çıkmaya başladı. garanti kapsamından da çıktı, napacağımı bilemiyorum. satın aldığım internet sitesine mail attım ama geri dönen de olmadı. düzelmiyor, mutsuzluk.
  • hediye vesilesiyle tanıştığım şirin mi şirin bluetooth hoparlör. teknik özellikler kısmına girmiyorum. evde bu geldiğinden beri bilgisayarın sesini buna verir oldum, suya karşı koruması da süper. boyutu, tipi ve dahili aux kablosunun olması en şükela kısmı.
  • yaklaşık 8-9 aydır kullanıyorum ve gayet memnunum. yukarıdaki arkadaşın dediği gibi sarjı 2 saat değil,çok rahat 5-6 saat gidiyor.kabloyla bağlanma şansı sunsa da bluetooth bağlantısında daha kaliteli ses alıyorsunuz. ayrıca malzemesinden dolayı darbelere karşı dayanaklı ve su geçirmiyor. şuan mağazalarda clip 3 modeli satılıyor ancak internet üzerinden bulmak mümkün.

yatırım tavsiyesidir :)

edit: maşallah dediğimiz 40 gün yaşıyor.22.ayına girdiğimizde sarjı olmasına rağmen durduk yere kapanma ve bir süre açılmama sorunu nedeniyle servise yolladım.tamir edemediler ve aldığın ücret kadar hediye çeki verdiler.
  • 3 yıldan uzun zamandır kullanıyorum ve rahatlıkla 6 saat şarj süresi var bu aletin. ses kalitesi de büyüklüğüne göre çok başarılı.

ancak 1 ay kadar önce aniden bataryası iyice tükendi ve 10 dkdan fazla kullanamıyorum. internette batarya değişim videoları mevcut ancak nereden batarya temin edebilirim bilmiyorum. bilen varsa yeşillendirebilir mi?

a ree bee adlı kullanıcı aşağıdaki batarya olarak aşağıdaki ürünü önerdi. denedikten sonra ben de deneyimlerimi paylaşacağım

power-xtra batarya

edit: eski batarya tamamen şişmiş. linkteki ürünü taktım yerine, sorunsuz çalışıyor şimdi
  • geçen gün aldığım ve severek kullandığım ürün. tabi ki de 2+1, 4+1 gibi sistemlerle karşılaştırılmaması gerekiyor fakat boyutuna göre oldukça iyi iş çıkartıyor. ben özellikle mutfak için aldım çünkü orada telefondan şarkı dinlemek istediğimizde bağlayacak bir yer bulamıyorduk ayrıca portatif olması da gerekiyordu. üzerinde dahili bir aux kablosu bulunuyor.
    bluetooth üzerinden bazen gözükmeyebiliyor. bunun için önce güç açma düğmesine basıp cihazın gücünü açın. ardından cihaz üzerindeki bluetooth butonuna 2-3 saniye gibi süreyle basarak mavi ışığın kısa süreli yanıp sönmesini sağlayın. ardından bir süre bekleyip cihazı kapatın. sonrasında cihazı tekrar açıp hemen arkasından bluetooth butonuna bir kez basıp çekin. bütün bu işlemler sonunda yeniden bluetooth üzerinden görülebilir oluyor.
hesabın var mı? giriş yap