75 entry daha
  • attığı iki klas golle galatasaray taraftarını selamlayan taze aslan. özellikle attığı ilk gol beni fazlasıyla umutlandırdı güç ve teknik açısından.

http://www.fotomac.com.tr/…veci-ucurdu-388793918876
  • arjantin'in 5. yedek takımına bir gol atan emenike'yi günlerce konuşanların üzerine mal mal yorumlar yaptığı adam. iki dakika adam olun lan.
  • konuşulanın moldova olmadığını, konuşulanın futbolcunun temel özellikleri olduğunu anlamayanların inatla jo, dos santos diye saçmaladıkları adam.

bu ülkenin takımlarının yüzde 80'i moldova gibi top oynuyor. topa karşı sert kisvesi altında adama dalan, teknikten uzak, sadece durdurmaya yönelik bir futbol. yapılan defansların moldova defansından çok bir farkı olduğunu düşünen varsa zaten konuşmak manasız. johan elmander'in moldova'ya karşı attığı ilk gol uzun topa koşması, topu aldıktan sonraki dengesi, vurulan omuza ve yapılan faule karşı yıkılmaması ve bunlara rağmen dar açıdan yapılan düzgün vuruşla umut tazeleyen bir gol benim için.

ki son kertede sana ne usta?
  • inatla kötü gösterilmeye çalışılan adam. bu da bir şampiyonluk çalışması galiba.

attığı gol ile umutlandırdı cümlesinin neresinde bir abartma var merak ediyorum açıkçası. fizik güce dayalı bir ligde oynayacak bir adamın bunun bir prototipinde yıkılmadan pozisyonu golle sonuçlandırması sonucu takıma yapacağı katkıya dair bir fikir yürütmenin neresi abartma?

bu adamın yapacağı katkının maksimum 12 - 15 gol arası olacağını öngörecek kadar futbola hakimim çok şükür. asist olarak da 6 - 8 arası bir katkı sağlayacaktır maksimum. ama yapacağı katkının sadece bununla kalmayacağını gösterdi tek bir pozisyonla. en azından rakip savunmaları zorlayacak, faul aldıracak, gerekli yerlerde kendini yere bırakmadan gitme gücüne sahip bir adama sahip oldu galatasaray.

kimisi stancu der, kimisi jo. bilader elmander'i konuşuyoruz burada.

neyin kafası bu anlamadım ki?
  • galatasaray eski bir türk filmi olsaydı kendisi karakterli duruşuyla hulusi kentmen olurdu.
  • babası ölmüş çocuklara katılmış dün gece kendisi. başı sağolsun.
271 entry daha
hesabın var mı? giriş yap