*

şükela:  tümü | bugün
 • tam adi joneleth irenicus. joneleth, suldanesselar'da bir elf lord iken kullandigi ad, daha sonradan aldigi irenicus takisi "exile", yani surgun demek.
 • zirt pirt ruyalara girip rahatsiz eden cidden guclu mage. ruyalarda herkesi oldurur. gayet sakin sesiyle karizmatik etki birakir.
 • baldur's gate 2'deki ilk karşılaşmamızda partymizdeki elemanları bulundukları yerden geriye kaçırıp sadece animate ettiğimiz undeadleri üstüne yollayarak öldürebildiğimiz npc..
 • her gordugumde bana igrenc kelimesini cagristiran isimdir.adam hakkaten de oyun boyunca ve belki de tarihi boyunca iğrençlikler ve akıl almayacak kötülükler yapmış,bunları da beynimizin dibine kadar sokup göstermiş,bizzat yaşatmıştır hatta..bu yuzden hakkaten de iğrenç bir insandır.
 • "do you cling to the past, or can you see through the pain?" repligiyle akillara yer etmis adam, faerun'un gelmis geçmis en kudretli büyücülerindendir. zamaninda elftir ve ismi joneleth'dir, ancak hirsli kizkardesi bodhi ile birlikte ölümsüz olmak için elflerin kutsal hayat agacina saldirirlar, bu o kadar akil almaz bir suçtur ki elfler onlari etkisiz hale getirdiklerinde öldürmezler, kraliçe ellesime'nin istegi üzerine istediklerinin tam tersiyle "ödüllendirilirler"; iki kardes elf esansindan ve onun lütuflarindan arindirilarak lanetlenirler. artik uzun yasama sahip degillerdir, elf, hatta insan bile degillerdir, ne idügü belirsiz garip yaratiklar haline gelmislerdir. aslinda, kraliçe kendisini de bir nevi cezalandirmistir, çünkü joneleth onun sevgilisidir. joneleth, irenicus yani sürgün lakabini alir, gecelerini gündüzüne katarak bu durumdan bir kurtulus yolu ararken sabirsiz bodhi undead olarak bir nevi ölümsüzlüge geri döner ve athkatla'nin yeralti politikalarina el atar.
 • baldurs gate serisinde ilk olarak orjinal oyunda adi gecer. cloackwood'de sisman adamin biri klubesinde bir suru orumcek ve ettercap ile takilmaktadir, o size saldirmadan "ne oldu sana" diye sorarsaniz archmage jon irenicus yapti bunu bana diyecektir.
 • sozlerini yazayim da tam olsun:
  irenicus: "i shall not be caged!"
  bam!
  irenicus: "i shall not be controlled!"
  bam!
  irenicus: "know this as you die, you ever ignorant, ever pathetic fools!"
  bam! baam! baam!
  (her bam'da 3-5 buyucu oldurur)

  irenicus: "you will suffer, you will all suffer!"
  dusman mage: "his power is immense. we must overcome him quickly!"*

  ruyalarda ise inanilmaz ikna edici olabiliyor kendisi. sahsen ben "ulan dogru diyor adam" dedim cok kere. su sozlere bakin da sikiysa katilmayin:
  "you rest each night uneasy, yes you are weary, you struggle daily
  it will not end you know, not until you acknowledge what you are

  walk among them, see how easily you fall to mortals' muscle and skill
  why do you stand to this, why do you accept mortality when death is bred in your bones
  when the world of flesh is beneath you, even creatures mysterious and magical will fall

  follow, and recieve the gift you are owed by the blood in your veins
  follow, if only to protect the weak that fell because of you..."

  bana hep kiva'yi hatirlatir.
 • enteresan bir sahistir, tersine gelindiginde bir power word kill ile 6 kisiyi tepelerken (ki mevzu bahis 6 kisi 17+ levellara ulasmis her girdikleri ortamda saygi goren sahislardir), ayni ortama iki dakika sonra baska bir yoldan girildiginde dardar konusup, bir araba sopa yiyip, kacmasiyla "ne oldu pasam scrollu evde mi unuttuk?" diye sordurur. gercekten elflikten siyrildiktan sonra gurbuzlemis, genc irisi bir tosun olmustur. herseye ragmen karizmasi altinda ezilmemek zordur.
 • 8 senedir dostum pek sevgili thrash insanı, lise hazırlıktan beri yapmadığımız kalmadı herhalde, her türlü atraksiyona daldık, aslında daha yarım kalan vardır birşeyler onları da tamamlarız bir ara, hoşgeldin grifter!
 • "now it's time for more experiments" sözleriyle shadow thief'lere acı çektiren archmage.