• öncelikle giderken bunu yazmıştım

bugün ayrılma nedeninin güvenlik ile olmadığı muhabbeti var sözlükte. eğer öyle ise;

1) beşiktaş'ın yerinde olsam getiririm.

2) fenerbahçe'nin yerinde olsam getiririm.

madde 1 ve 2'de maliyet önemli tabi. yoksa sosa türkiye'ye gelir ve çatı çatır oynar bence.

3) sosa'nın yerinde olsam türkiye'ye dönerim. ilk tercihim beşiktaş olur. olmazsa fenerbahçe'ye de giderim. maaşta ciddi farklar yoksa beşiktaş elbette her açıdan daha doğru bir seçim olur.

4) milan olsam satış veya kiralama ile gönderirim. kim işime gelirse ona veririm. tabi sosa'yı ikna boyutu da var.

sonuç: ben beşiktaşlıyım. ama senede 5-10 milyon tl kazanan profesyonel bir futbolcunun bir takıma aidiyetinin bir limiti olduğunun farkındayım. artık bu transferlerde saçma sapan duygusallıkları geçiniz. beşiktaşlı-fenerli veya x takımlı olan bizleriz, futbolcular değil.

bakalım nasıl gelişecek konu.
  • eğer fenere gidersen aşil tendonun kopar. bakın kopsun demiyorum. ama kopar. adalet çünkü
  • adamın korkup kaçtığına inanmayanlara ithafen; adam metalist kharkiv'den de aynı sebeple ayrıldı. halbuki ukrayna liginde yine ayrılmayan bir sürü oyuncu vardı! demek ki bu adam, güvenlik konusunda gerçekten hassas. türkiye'ye geleceğini hiç sanmıyorum bu yüzden.
  • sözleşmesi varken ''ben gidicem bu takımdan'' diye tutturan futbolcu.

fenerbahçe'ye hayrı dokunmaz.

biz zaten bu tip adamları ayıklamak ile uğraşıyoruz.
  • beşiktaş'ın eksikliğini en çok aradığı futbolcu.
  • arkadaşlar biz istanbul'da toplu taşıma kullanmaktan korkuyoruz,montlu birini görünce dibimizde çekiyoruz.siz bu işi şaka mı sanıyorsunuz?
    burası her gün, her ilde bombaların patlayabileceği bir ülke artık bunu kabullenin,burası güvenli değil.gerek can güvenliği,gerekse ifade özgürlüğü,hukuk ve adalet artık burada teşkil etmemektedir.lütfen lümpenlik yapmaya devam edeceksiniz,gidin bir kaç ay güneydoğu-doğu'da yaşayın ve oradaki insanların psikolojisini anlayamaya çalışın.
    ee diğer oyuncular niye ayrılmadı diye kendince argüman sunan sığı görüşlü arkadaşlara,her insanın ülkede kalma/ayrılma motivasyonunun farklı olduğunu hatırlatır ; dünya üzerinde terörün hüküm sürdüğü bölgelerde de hala yaşayan siviller olduğunu, hiç değilse bir şeyler yazarken biraz google'lamanın kişiyi cahil göstermekten alıkoyabileceğini belirtmek isterim.
  • ntvspor'da yer alan habere göre fenerbahçe'den sonra beşiktaş'ı da reddeden arjantinli futbolcu. kariyerine milan'da devam etmek istiyormuş, milan'ın kendisine yaptığı yatırımın karşılığını vermek istiyormuş. bunu söyleyen milan'da doğru düzgün oynamayan bir adam. kısacası adam türkiye'ye dönmek istemiyorum diyor. bunun beşiktaş'ı fenerbahçe'si yok dostlar.
  • varsayılım ki beşiktaş küçük takımdı ve sosa milan'dan gelen teklif nedeniyle gitti.böyle bir çıkarım yapılmış;ama önüne arkasına bakmadan yapıldığı çin havada kalmış.sosa sadece geçen sene gitmek istemedi.ondan önceki sene de gitmek istedi.o zaman milan falan yoktu arjantin'den teklif gelmişti ve beni bırakın dedi.nedeni ise eşi.eşi o zamanlar hamileydi ve sosa'nın aklı doğal olarak akrısındaydı.ahmetnur çebi ve eşi bir nevi anne-baba gibi oldular ve sosa'nın eşini kalmaya ikna ettiler.aynı şekilde geçen sene de eşi nedeniyle gitmek istedi sosa.yoksa maaşı artmış şampiyonlar liginde oynayacak adam.ama eşi türkiye'de kalmak istemedi.hulasa burada eğer sosa'yı getirmek istiyorsanız eşini ikna etmeniz gerekecek.o da zor gözüküyor.tahminimce bundan sonraki durağı da arjantin olur ve orada futbolu bırakır.
  • türkiyeye gelmezse sezon sonuna kadar kulubede çürür sezon sonu ajantin liginin vasat takımlarından birine itlenir normalde bizim ligde kanacağı paranın 5/1'i kadar bir paraya oynar yani benim düşüncem sike sike gelir
  • fenerbahçe'ye gelirse 'terörden kaçıyorum' goygoyunu nasıl açıklayacak merak ediyorum. anadolu/avrupa geyiğine girmez umarım.*
hesabın var mı? giriş yap