• ana görev yapımı bakımından klasik hollywood aksiyon filmlerinde başkahramanı oynamak gibi.

sandbox'lığı bakımından daha eğlenceli şeyler sunabiliyor. coğrafi graifkleri, viewing distance'ı güzel. pistten kalkan uçağın üstüne atlayıp havada başka bir uçağın yakınındna geçerken grappling hook ile ikisini birbirine bağlayıp döne döne yere çakılmalarını izlemek gibi aksiyonlarda bulunabiliyorsunuz. bu türü seviyorsanız zaman geçirmelik, fena değil.

not: garip garip çöküyorsa ilk denemeniz gereken şey advanced graphical settings'ten decals'i off durumuna getirmenizdir.
  • ne gta kadar realistik ne de saints row the third kadar saçma ikisinin ortasında çok eğlenceli bir oyun. tek eksiği belki de çatışma sistemi. vasat bir çatışma sistemi var oyunun.
  • yakın zaman önce epeyce oynayıp bitirdiğim, orta karar oyun.

artıları;

-harita. (oldukça büyük)
    -zamanı için konuşursak iyi grafikleri.
    -eğlenceli.
    -fırlattığımız kancamız. (eğlenceli)

eksileri;

-fizik motoru (kesinlikle sıkıntıları var)
    -zamanla bayması
    -senaryosunun aman aman olmaması.
    -araba sürüş gerçekçiliği.

yaklaşık 26-27 saat kadar oynayıp %34 ile oyunu bitirdim. %100 için üfürükten şeyleri aramak lazım. değmez.

gta ile karşılaştırılabilecek ve karşılaştırılamayacak epeyce yönü var. o yüzden ön yargısız oynamak oyundan alınan zevki biraz daha arttırır diye düşünüyorum. oynamayan çok şey kaybeder mi bilmiyorum ama uçakla o haritada oradan oraya dolaşmak dağlara kanca ile tırmanmak gayet hoş.
  • güzel oyun. far cry ile örümcek adam karışımı. paraşüt den atlarken devasa haritayı incelemek harika.
  • grand theft auto gibi sandbox olup bir de senaryosu olan oyunları sevdiğimden oynamayı denediğim oyun. ama nedense sarmadı. kontrolleri yüzünden olabilir belki, bilmiyorum. ilerleyen zamanlarda bir şans daha vereceğim kendisine.
  • dün bitirdiğim oyundur.

- oyun eğlenceli. ana hikayeyi yüzde 29 da bitirdim. haritada daha hiç gidilmemiş 150-200 köy var. toplanması gereken 200 tane faction item var. bir sürü de girmediğim yarış var. bundan sonra sandbox oynamam herhalde.

- grafikler benim makinede sorun yaratmadı. 50 küsur fps de oyunu hiç çökertmeden oynadım.

- ana karakter scorpio olmuş. çete liderleri olmuş. yalnız seslendirme orta kalite.

- harita çok güzel ve ayrıntılı. bu haritaya daha uzun bir ana hikaye yakışırdı.
  • the saboteur isimli oyunu yapan grup tarafından yapıldığını düşündüğüm oyun. o oyundada böyle duvardan duvara zıplıyor, çatılarda gezip albay öldürüyorduk. hatta düşman yapılarını patlatma vs o oyundada vardı birebir. just cause sevenlere kesinlikle öneririm. saboteur'u.
  • bir süre oldukça eğlendiren ancak, bir süre sonra inanılmaz sıkan, tekdüzeleşen oyun. uzak manzaralar, özellikle gece şehir; çok güzel görünür bu oyunda.
  • tam bir aksiyon oyunu. jason statham oynuyo desen şaşırmam. harita tek kelimeyle mükemmel. bir ucundan bir ucuna gitmek ciddi vakit alıyor ve farklı farklı manzaralar sunulmuş. lost göndermesi çok hoş. her türlü uçuk hareketi yapabilmek keyifli. 20-25 saat sıkılmadan oynadım. sonları ana hikayeyi bitirme amaçlı zoraki oldu. hikaye çok yetersiz ve sıradan. devam edebilmek için saatlerce görev yapmak zorunda bırakmaları hoş olmamış. yan görevler tekdüze, ajan görevleri güzel diyeceksin o da değil. senaryo araç olmuş oyuna kısaca. bir gta olamamasının sebebi de bence bu. bir de şarjör olayı bazen sıkıntı oluyor, fazla silah taşıyamıyorsun. yine de karşılaştırmadan bakarsak kendi içinde keyifli bir oyun. 4,35'e satın aldığımı hatırlayınca utandım açıkçası. 20 saatten sonra bayıyor değil de 20 saatlik oyun sunuyor diye bakmak lazım.
  • dün itibariyle senaryosunu bitirdiğim aksiyon oyunudur.

harita yapısı territory mantığına dayanan oyunlardan keyif aldığım için ilk oyununu severek oynamıştım, sonrasında donanım yetersizliği sebebiyle uzun bir süre devam oyunlarını oynayamadım. geçen hafta yüklemiştim ve ara ara oynayarak dün gece senaryosunu bitirdim.

ilk oyundan hatırladığım en güzel şey güzel manzaralardı, gece olunca şehir ışıklarının denize yansıması vb. güzel görüntülerdi. o görüntülerin kalitesi daha da artmış, daha bir güzel olmuş. senaryodan bahsetmeme gerek yok basit bir amerikan milliyetçiliği senaryosuna sahip, bu oyunu senaryo için değil çevre görselleri ve eğlenmek için oynamanızı tavsiye ederim.

içimde ukte kalan oyunlar serisine just cause 3 oynayarak devam edeceğim, izlenimleri aktarırım.*
hesabın var mı? giriş yap