• neden böyle haberlerde şahıslar hep "aynı" tip, dediğim hede.
  • gelme oltaya, bu tweti ile tt olmayı hedefliyor ve para kazanıyor. gelme oltaya

edit: imla
  • böyle günlerde bunlarin iplerini biraz gevsetirler ki kuklalar soytarılık yapsın ,bol bol gürültü çıkarsın, ahali de çatır çatır çatırdayan ekonomiyi görüp, alip başını giden dövizi duyup kafa yormasın diye.
  • gerçekten onca saçma dizi, film varken kemal sunal'ın filmlerini eleştirmek bana çok garip ve saçma geldi. siz en iyisi gidin cumali ceber, recep ivedik izleyin.
  • kemal sunal bu ülkedeki en iyi şeylerden biridir. izlenmediği ev, sevilmediği mahalle yoktur. mekanı cennet allah rahmet eylesin. şu ülkede erken vefat eden kıymetli bir sanatçıdır. hatırlıyorum 2000 yılının yazıydı, kemal abimiz öldüğünde babam üzülerek ve içten bi şekilde göz yaşıyla öldüğünü söylemişti. bir barış manço bir de kemal abinin ölümüne derinden üzüldü türkiye. seni özledik, mekanın cennet olsun.. o aşağılanan bir kaç (!) filmden bazıları;

hababam sınıfı serisi
    çöpçüler kralı
    kapıcılar kralı
    doktor civanım
    tosun paşa
    şabanoğlu şaban
    davaro
    korkusuz korkak
    kibar feyzo
    süt kardeşler
    orta direk şaban
    kılıbık
    inek şaban
    köyden indim şehre
    şark bülbülü
    sakar şakir
    ...
    ve
    mavi boncuk :)

filmlerinin büyük çoğunluğu izlenesi içten replikler ve ifadeler. sanki gülmek en çok ona yakışıyor gibi.
  • kemal sunal'ın her bir filmi toplumun farklı bir çarpıklığını, trajedisini, yönetim zaaflarını, yoksulluğunu ironik yaklaşımla eleştiren üst düzey zeka gerektiren senaryolara sahiptir.
    tabi bu zeka seviyesine erişemeyenler "yav ne saçma film bunlar" diyebilir.
    ben 32 yaşındayım her filmini belki 10 kere izlemişimdir ve her izlediğim de yeni mesajlar, farklı eleştiriler keşfediyorum.
    tekrar tekrar izleyip de ilk defa izliyormuş gibi heyecan vermesinin sebebi kesinlikle budur.
  • kendisine tavsiyem dışarı çıkmasın. belediye yanlışlıkla zehirlemeye kalkışabilir.
  • 90ların sonu 2000lerin başında ben çocukken "şaban filmleri çocukları gerizekalı yapıyormuş." diye bir geyik vardı. o zamanın eğitin camiasında bu geyiğin doğruluğuna baya inanan bir kesim vardı, velilere "çocuğunuza şaban filmleri izletmeyin." diye uyarıda bulunurlardı. o geyik yine hortlamış galiba.
  • kendisinin tırnağı olamazsınız.
  • ilber ortaylı kemal sunal'a ''ucuz komiklik'', ''siz ucuz komikliklere gülmeye devam edin'' tarzından konuşunca ''hmm...'' ancak ekşi sözlüğün ''ilah'' ilan etmediği sıradan bir vatandaş bir şeyler saçmalayınca ''bunların hep tek tip olması'', ''boku bile olamaz'' vs.vs.

siz çok farklı ''tip''lersiniz evet.

not: tırnak işareti kullanmaktan ellerim kanadı. eved.
hesabın var mı? giriş yap