• facebook'ta "her şeyin doğrusu bildiğini, her konuda anlamlı bir fikir sahibi olduğunu zannetmek, kendini özel sanmak, çok konuşmak ve dahası... çağımızın vebası." şeklinde bir ileti girmiş olan sünnet ve islam'da evrim konularında kitapları olan şahıs.

yahu, insan şöyle bir ileti yazarken durur düşünür. herifin web sitesine bakıyorsun; son yazılarının temaları aynen şu şekilde:

- almanya gezisinin notları
    - genital otonomi kongresi notları
    - reklam içerikli, film sitesi değerlendirme yazısı
    - reklam içerikli, giyilebilir teknoloji yazısı
    - uğur dündar'a bol bol bok attığı, şarküterilerde satılan gıdalarla ilgili "uzman" yazısı
    - online tasarruf yollarıyla ilgili yazı
    - passolig'i de araştırmış, onu da yazmış
    - kütüphanesini övdüğü, başucu kitaplarını sıraladığı bir yazı
    - bir e-book okuyucu hakkında deneyimlerini yazmış
    - evrim teorisi ve hz adem'in yaratılışı hakkında çıktığı tv programının kaydı

ve bu yazılar, sadece blogunun ilk sayfasında çıkan yazılar. ne kadar farklı konularla ilgili, sık sık uzmanlık tasladığı yazılar var değil mi? sonra dönüp iletisine bakıyorsun; ne diyor?

"her şeyin doğrusu bildiğini, her konuda anlamlı bir fikir sahibi olduğunu zannetmek, kendini özel sanmak, çok konuşmak ve dahası... çağımızın vebası."

allah acil şifalar versin madem.
  • sanırım sözlükte en az bir yazar hesabı var.

şu "eşcinsel de olsa, feminist de olsa her türk faşist doğarmış" tweetini de savunusu da pek ilginç. küfür, hakaret, aşağılama, dalga geçme elbette kötü şeyler. ama bunlar üzerinden faşizm tespiti yapıyorsa bırakın türk'ü, dünyada faşist olmayan insan bırakmayacak. hem "kıvırmaya gerek yok" deyip hem de bu tip bel hareketleri sergilemeler ise ayrıca güzel.
  • türkiye'de nasıl yazmayı bilmediği açık olduğu yazar.. fazla cesur davranmış dikkat çekmeye çalıştığı yerler türkiye'nin hazır olmadığı yerler.. zaten anlayamadım bu ülkeyi.. hangi sike hazır lan burası.. yok bisiklete hazır değil ateizme hazır değil eşcinsellere hazır değil bir de özgürlük varmış..
  • twitter'da epey etkileşim alan siyasi tweetleri kendi yazmış gibi facebook'ta paylaştığını görmüştüm birkaç kez. size ait değil, kaynak belirtin diye yorum yazıyordum. bu sebepten beni engellemişti.
    haliyle yazdığı kitapların özgünlüğü şüphe uyandırıyor bende.
    yani kendime bir gölge yazar tutacak olsam, aklıma gelecek en son kişi olurdu.

bu arada atatürk düşmanı olan sevan nişanyan'ın hayranıdır. silivri'deki muhalif yurttaşlar önce bu hayranlığını bilsinler. bilsinler çünkü bu hayranlıkta birinden kafalarındaki ideal muhalif gazeteci/haberci çıkmayacağını görsünler. yani bu konuda da akla gelecek en son kişi.

nişanyan'a hayranlığı; nişanyan'ı bile hakkındaki yıkama yağlama derecesinde övgüyü düzeltmeye itmişti. nişanyan şirince'yi şirince yapan ben değilim, benden öncesi de var diyerek tweetini alıntılamıştı. eski tarihlerde şirince'ye hizmet edenleri anlatmıştı.

sanırım; birçok konuda akla gelecek en son kişi olmayı, sevan nişanyan'a hayranlıkta akla gelecek ilk kişi olayım mücadelesiyle unutmaya çalışan biri.
  • adına başlık açılmış olan kaan göktaş'ın cevap hakkı/düzeltme metni aşağı eklenmiştir:

merhaba

adıma açılmış "kaan göktaş" başlığında
    "bu arada önder apoyu sikime taşağıma sürdüm kanka haberin olsun." ifadesine yer
    verilmiştir. bu ifade, sanki benim terörist abdullah öcalan'a "önder
    apo" şeklinde bir ifade kullandığım algısını yaratmaktadır. bir gazeteci
    ve yazar olarak ne haberlerimde, ne kitaplarımda, ne de sosyal medya
    paylaşımlarımda kesinlikle "önder apo" diye bir ifade kullanmadım,
    kullanmam da mümkün olamaz.
  • yeni nesil gazeteci yazarlardan. su aralar cok satan "kuran acisindan evrim teorisi" isimli kitabin yazari. genelkurmaya karsi acilan davayi kazanan ilk turk olarak marjinal bir imaj ciziyor. kimdir bu duduk makarnasi? diyenler icin kendi sitesinde "vukuatli hayat ornegi" bulunmaktadir.

http://www.kaangoktas.com/?page_id=333
  • ekşi itiraf'taki en gözde itirafçılardan dergisahibi'nin ta kendisidir. orada adına güzellemeler yazılır. özel hayran kitlesi vardır.

edit: ekşi itiraf ne olm ya itiraf.com olacaktı tabi ki !
  • old skool'dur. nam-i diger mc kanun
    mc kanun on da mayk yoo
    zamaninda sagopa kajmer'in roportajindan bir kuple:

--- spoiler ---

en wack mc ler: mc kanun,mc turbo,u.e.,maho b,hell
    m,tex,ozzy
    en kotu rapper: mc kanun
    en kotu produksyon:kuvvetmira haric hepsi boktan
    mc olmayanlar: mc kanun
    en akilli gecinen: tunc dindas,mc kanun

--- spoiler ---

ahah. mc olmayanlar nedir ya :)) hey gidi gunler... adam oda tv'de yazar olmus simdilerde...
  • yeni kitabı korkak yeni dünya kalan yayınları'ndan bu hafta okuyucuyla buluşmuştur:

--- spoiler ---
    ülkemizde ve dünyada olup bitenleri yakından takip edenlerin dikkatini çekmenin yanı sıra ufku da açacağını düşündüğüm korkak yeni dünya, ilk bakışta aldous huxley’in cesur yeni dünya isimli distopik romanının başlığına yaptığı göndermeyle dikkat çekiyor. göktaş’ın korkak yeni dünya’sı tıpkı huxley’inki gibi güçlü betimlemelere dayanan çarpıcı bir distopik gelecek tasarımını içeriyor. eserin, george orwell’in 1984 adlı romanını anımsatan yönleri de var. orwell ve huxley gibi kült eserlerle aynı minvalde yazılan bu tür özgün çalışmaların ülkemiz yazarlarının kaleminden çıkması ümit ve gurur verici. iyi edebiyat kategorisinde değerlendirilmeyi fazlasıyla hak eden eserde, okur olağanüstülüklere şaşırırken, arkada gelişen olaylarla sürüklenip gidiyor. distopik edebiyat seven okurların elinden düşüremeyeceği bir kitap olduğuna hiç kuşku yok. kaynak
    --- spoiler ---

satın almak için: d&r, kitapyurdu vb.
hesabın var mı? giriş yap