• yalan yok başta fransızca mı lan? diye düşündürdü.

"uloü höani panoü, la huani kuabloü, hani sahhğğat"
    ou l'eau huannee poineau, la huannee cableau, huannee soitte...

"sen möemurolma"
    saint meumaraulma...

not: işkembeden sallıyorum ama sanıyorum şöyle bir şey olsa sırıtmazdı.
  • devlet kursalar 3 hafta sonra vergi toplayamayarak yıkılırlar lan.
  • sorun kaçak elektrik kullanmalarından ziyade elektriği hunharca israf etmelerdir. bu kişi de muhtemelen öyle yapıyordur.

90 m2'lik bir evi ısıtmak için küçük bir fabrika kadar elektrik harcayan aileler var.
  • duygulara tercüman olmaya geldim.

(bkz: kürt lütfen)-> ilgili görsel

not: niyetim kimseyi kırmak veya ırkçılık yapmak değil. meme olmuş bu görselle biraz gülümseyelim istedim. malum ağlanacak halimize gülmeyi pek severiz.

edit: 2017de girdiğim bu entryden utanıyorum.
  • kaçak payı ödememizin nedenlerine bir örnek.
  • beni şaşırtmayan dayı.
    zamanında iş için türkiyede gidip gelmediğim yer kalmadı. "nasılsa bedava" diye evini yaparken duvarların içinden reziztans geçirdiğini ovunerek anlatanı da gördüm, göt kadar evde 7 8 tane katalatik yakanı da.
    bu konunun kürtlükle türklükle de alakası yok. kürt başkasından gördüğü gibi elektrik çalar. türk ticaret yaparken babasından emmisinden gördüğü gibi vergi kaçırır sisirme fatura keser. kimi nasıl yoğurursanız öyle hareket eder.
    her milletin her ırkın serefsizi de var düzgün hayat süreni de, genelleme yapmadan önce bunları da bilin.
  • dayiyla ilintili sunu diyecegim

- koylusu elektrik calar.
    - hirsizi elektrik tellerini calar.
    - isadami turlu katakullilerle vergi kacirir.
    - siyasiler turlu katakullilerle rant icin ihale verir.
    .
    .
    .
    millet calar da calar helal haram gozetmeksizin. kim bu ulkeye zamaninda hayir duasi ettiyse cok saglam bir hayir duasi etmis. bu kadar hirsizliga ragmen ulkenin batmamasinin hakikatten temel sebebi bu gibi geliyor bana. hayirlisi...
  • birde utanmadan kafasına takke takarlar, söz açılsa kesin hacca da gitmiştir. ama devlet malını çalmak serbesttir. günah değildir. ancak suçun büyüğü devletindir. çünkü bu kaçak olayını hep oy meselesi olarak görüp sömürmüşlerdir. ciddi bi yaptırım uygulamak kimsenin işine gelmiyor.
hesabın var mı? giriş yap