• kadın bir gül, aşk bir mevsim,
    tez geçer kanmaya değmez.
    leyla olur her mecnun'a,
    bir melek sanmaya değmez.

ya sarhoş kal, ya rüyada,
    hayat uyanmaya değmez.
    unut unuttuğu yerde,
    adını anmaya değmez.

inanma hiç gözyaşına,
    yalandır kanmaya gelmez.
    bakma mahsun duruşuna,
    bir melek sanmaya gelmez.

güfte: melih özer
    beste: teoman alpay
    solist: yaşar özel
    makam: hüzzam

afiyet olsun

*
  • vedat çetinkaya'nın olağanüstü güzel yorumladığı türk sanat müziği eseri.
  • 'leyla olur her mecnuna' diye başlayan kısım yerine 'bulunca sev, kaybolunca bir ömür yanmaya değmez..' diye devam eden ve biraz daha hareketli bir melodiyle söylenen versiyonuyla yıllarca rakı sofralarında bünyeye promil üstüne promil katmıştır..
  • vedat çetinkaya yorumunun,
    http://tr.netlog.com/…ore/videos/videoid=tr-2958007
    adresinden zevkle dinlenebileceği eser.
  • az önce babamın yoğun talepleri doğrultusunda dinlediğim;insanı aşk filmi izlemeye iten ve bir kez daha "eskiler başkaymış be" dememe vesile olan, biten ilişkileri çok güzel özetleyen sevilesi şarkı.
  • "no woman no cry" ın tersinden anlaşılmış türkçe versiyonu...
  • güftesi melih özer'e, bestesi teoman alpay'a ait, yıllarca pavyonlarda insanlara şişenin dibini gösteren fevkaledenin fevkinde bir sanat eseridir.

ilk olarak, babamın milliyet gazetesinin düzenlediği bulmaca yarışmasında kazandığı vedat çetinkaya kırkbeşliğinde dinlemiştim. benim için özel önemi olan plağı yine benim gibi plak dinleme zevkine sahip sevgilime hediye etmiştim de ''insan sevdiğine böyle şarkı hediye eder mi'' diye söylenmişti. yıllar sonra plağı internette bulup, tekrar satın alınca nasıl sevinmiştim.

70'lerin sonundan gelen biri olarak, arif susam'ı farklı şarkılarda çok dinledim ama siz bu eseri vedat çetinkaya'dan dinleyin, pişman olmayın.
hesabın var mı? giriş yap