şükela:  tümü | bugün
  • hep derler neden bilimadamlarının çoğu erkek diye. bir gün bunu anlayacağımı hiç düşünmezdim. başında ağaçkakan gibi konuşan bir kadın varsa ilk yapacağın şey sana gülümseyecek bir sevgili bulmaktır. ondan sonra da kendini bilimsel şeylere verirsin. kafanı en iyi bunlar meşgul eder. o uğultudan başka türlü kurtulamazsın. böylece bilimadamlarının çoğu erkek olur. hiç bilimadamı olmayacağı olan bile en azından bir hobi edinerek kendini onda geliştirir. bu bir kaçışken kendini insanlığa faydalı şeyler yaparken bulursun. hayret doğrusu işlerin böyle yürüdüğü kimin aklına gelirdi ki? boş zaman ve kadın dırdırı işte bir bilimadamını ortaya çıkaran iki şey. en zehir fikirler bunlarla ortaya çıkar.
  • ah keşke doğru olsaydı dediğim teori. ki olsaydı öyle, milletimiz erkekleri şu an andromeda da 5 çayı içiyor olurduk. ben de şu an yüksek bilim adamları şûrasında olurdum. şura da köşede kıvrılsam da olur. kadın dırdırı lobisini nasıl alt edeceğimizi düşürken ışınlı kebap yerdik. garsonlar ışık hızında falan ayranlar dökülmüyor.
    neyse saat 5. bilimden hayır yok kendim kalkıp bi çay koyayım.
  • (bkz: sokrates)
    “ne pahasına olursa olsun, evlenin. karınız iyi çıkarsa mutlu olursunuz, fena çıkarsa o zaman da filozof olursunuz.”