• yaw he he gif'i buldum lan bakın çok güzel!
  • kadın erkek eşitliği denince aklına 50 kiloluk çimento çuvalını yüklenmek gelen kişi beyanı.

he anam he. hepimiz bunu kast ediyoruz zaten.
  • işin en acı tarafı ne peki?
    bunu "kadın ve adalet zirvesi'nde" söylemiş.
  • bizim esitlik olarak gormek istedigimiz sey erkek 4 tane kadinla evlenebiliyorsa, kadina da bu hakkin taninmasidir, yoksa erkek ve kadin arasindaki guc farki malumdur. ancak bazilari bunu gotunden anlayarak din bazli bazi komik aciklamalar yapabiliyorlar maalesef.
  • haberin tamamı okunduğunda, aslında dikkat çekmek istediği noktanın farklı bir yer olduğunun fark edilebileceği sözdür. "iş hayatında hamile bir kadını erkekle aynı şartlara tabii tutamazsınız. çocuğunu emzirmek zorunda olan bir anneyi, bir erkek ile eşit konuma getiremezsiniz." kısmında da belirttiği gibi konuya böyle yaklaşmak için bir giriş cümlesi olarak kullanmış olabilir. bana kalırsa yanlış da değildir. kadın ve erkek adalet ve anlayış açısından eşit olmalı, kadın ve erkeğin eş değerlik düzeyleri aynı olmalıdır. toplumda erkeğe tanınan hakların kadınlara tanınmaması başlıca problemlerden biridir zaten.

kadının kocasından boşandıktan sonra başkasını sevmesine bazı insanlar çok farklı gözle bakar. ancak aynı şey erkek için çok doğal görülebiliyor. bu kafa yapısına sahip o kadar çok insan tanıdım ki artık nasıl düşündüklerini biliyorum. işte bu gibi noktalardaki eşitsizlikler asıl problem değil mi? kadınların çocuk aldırma haklarına bile doğrudan bir müdahale zaten eşitsizlik, haksızlık değil mi?

ha rte bunları söylerken bir yandan da kadın haklarını çiğneyip geçtiği için söylediklerinin hiç samimi gelmediğini ve güvenmediğimi belirteyim.
  • kadın ve erkek eşit değildir. kadın daha üstündür. *
  • (bkz: biz öyle bir fıtrat tanımıyoruz)

adetullah: erkeğim...
  • rüyamda görsem aklıam gelmezdi ama rte'ye hak verdiğim açıklama. durun bir vurmayın açıklıyorum. yazının devamını da okursanız adam demiş ki: kadınla erkek eşit değildir ama devlet onları eşdeğer konuma getirmeli, fırsat eşitliği yaratmalı, adalet budur. ulan bozuk saat bile günde 2 kere doğruyu gösterebiliyor işte. tabi icraate gelince bu dedikleri ancak 3 çocuk yapmayla sonuçlanır ama olsun, rte'den ilk kez böyle birşey duyabilmiş olmak bile ilginç lan. adam yapıcı konuşmuş.
hesabın var mı? giriş yap