• çünkü günümüz feminizmi bunu gerektirir.

eşitlik değil pozitif ayrımcılık peşinde olan bir güruha hiç bir şey anlatamazsınız
  • hadi biraz gerçekçi olalım:

erkek genital bölgelerini belli edecek seviyede açık ve dar giyinince sapık damgası yer; aynı eylemi gerçekleştiren kişi kadın olunca "özgürlük" derler.

geçenlerde adamın teki otobüste bacaklarını ayırarak oturuyor diye karşısındaki kadın tarafında ifşa edildi ve twitter'da linç yedi. bugün aynı insanlar; "isteyen, istediğini giyer, sana ne?" şeklinde sloganik ifadeler sarfederek 3 cm'lik şortla dışarıda dolaşmayı meşrulaştırmaya çalışıyorlar ve hürriyet fetişizmi yapıyorlar. ebe kozmopolit maskaralar, sizin subjektif değer yargılarınız ve arzularınıza göre değişkenlik gösteren etik değerleriniz neden umrumuzda olsun?

tamam, amenna, erkeğin bacaklarını ayırarak oturması ahlaksızlık, ayılık, bedevilik; peki kadının bacaklarını komple açması neden "özgürlük" kapsamına giriyor, bunu soruyorum size! bu nasıl bir ikiyüzlülüktür? nece tutarsızlıktır, şımarıklıktır, kaypaklıktır, kepazeliktir?

sen karşında oturan adamın bacaklarını açarak genital bölgelerini belli etmesinden ve senin buna maruz kalmandan rahatsızlık duyduğunu dillendirince alkış alıyorsun; biz kadınların dekoltelerini görmek istemediğimizi söyleyince yobaz oluyoruz. saçmalığa bak.

medeniyetin ölçüsünü kadınların çıplaklık seviyesine bakarak belirleyen kokoşlarsınız, külliyat da yazsak bu olayın absürtlüğünü size anlatamayız. anlatsak da sizin kafanız almaz. kafanız alsa da mantıklı bir açıklama yapamazsınız. çünkü ahlaksızlığın rasyonal bir izahı olamaz.

şimdi 3-5 fav uğruna çin malı duyar kasan ılık sığırlar çıkıp "sana ne" diye papağan gibi sayıklayacaklar. evvela belirteyim; sizin de içi boş kafa tasınıza tüküreyim. kişiliksiz, karaktersiz, köşesiz, ezik, dalkavuk, yalak, sapkın herifler.

toplum içerisine çıkıyorlar, nasıl sana ne ulan? o zaman kadını-erkeği tek bir kumaş parçası giymeksizin anadan üryan dolaşsınlar caddelerde; çocuğunun, karının, bacının önünden geçsinler. ağzını açacak olursan da, "sana ne" desinler. he, nasıl olur?

erkek yaparsa devreye polis bile girer, ama kadın özgür. niye? çünkü arz-talep.

erkek talep, kadın da arz ediyor. erkek istiyor, kadın da sunuyor. alan memnun, veren memnun. o yüzden kimsenin gıkı çıkmıyor. eğer herkes memnunsa, her türlü taşkınlık mübah.

derdiniz ahlaklı bir toplum oluşturmak değil, canınızın istediği şeyleri meşrulaştırmak, istemediğinizi ahlaksızlık diye yafta çekip ortadan kaldırmak. erkek metroda bacaklarını açarak oturmasın, çünkü tiksinç. ama kadın, adamın birbirinden ayıramadığı bacağı komple açabilsin...

kusura bakmayın, ya da istiyorsanız bakın. 3 cm'lik şortla dolaşan kadının asıl gayesi teşhirdir, tahriktir, tacizdir...

gerçekliğine kendinizin bile inanmadığı ucuz ve klişe savlar ile kimseyi kandırmayın. yapıyorsunuz, en azından yaptığınız şeyin arkasında durun.

dini bir kenara bırakın. bu, naturalist perspektifi ile bakıldığı zaman da hayvanlarda olduğu gibi üreme içgüdüsünden kaynaklanan bir hamledir.

dişi hayvanların, çiftleşmek amacıyla erkeklerin yanında yaptıkları dans ve tavus kuşlarının, karşı cinsteki tavus kuşlarının yanında tüylerini açarak kendilerini sergilemeleri ne ise; kadınların sürdüğü kilo kilo boyalar da, rahat edememelerine rağmen sırf şık görünmek amacıyla içlerine zorla sığdıkları daracık kıyafetlere kendilerini hapsetmeleri de o'dur, aynı çabanın ürünüdür.

siz de bir kere olsun, doğruyu konuşun. sıcağı bahane etmeyin. ya da "özgürlük" ve "sana ne?" gibi altları boş ifadelerle geçiştirmeyin. mevzu özgürlük değil, konuyu alakasız yerlere çekmeyin. laik bir ülkede yaşıyorsan istediğiniz şekilde (!) giyinebilirsiniz tabiki...

...fakat bu, sizin tehşirci ve tahrikçi olduğunuz gerçeğini değiştirmiyor. o yüzden gerçekçi olun. doğruları söyleyin. evet, deyin. insanların ilgisini çekmek, vücutlarımızı pazarlamak, bir taraflarımızı sergilemek ve insanların beğenilerine sunmak hoşumuza gidiyor;? bunu istiyoruz, seviyoruz ve yapıyoruz, deyin. kıvırmayın, katlanmayın, esnemeyin, yamulmayın.

ek, twitter hesabım: https://mobile.twitter.com/mudaraa_
  • kadınlar tuvaletine girerler özgürlük sen kadinlar tuvaletine girersin aaaauuuvv
  • çünkü taşrada eza, ceza çeken, acı, eziyet çeken, katledilen, canı yanan kadınların çektiği cezanın sefasını batıdaki büyükşehir kadınları sürüyor.

taşrada erkekler tiranken, şehirde kadınlar tiran. asla ortasını bulamıyoruz.
  • ahlaklı olmak yerine ahlakçı olmak ülkenin modası haline geldi.
    birincisi erkeklerin bacaklarını açıp oturması ile dekolte konusu elma, armut, ikisinin birbiri ile yakın uzak alakası yok. birinde öküz bacağını açıp oturduğundan yanındakini rahatsız ediyor, diğer insanın bu konu ile yapabileceği iki iş var, biri uyarmak, diğeri sinmek. dekolte konusu daha basit, yapılacak üç iş var, mal gibi bakarsın, bakmazsın, ya da hem bakar hem de sağda solda gadınların dekoltesi ahlağı bozayor diye bağırırsın. birinciye ahlaksızlık, ikinciye ahlaklılık, üçüncüye ahlakçılık deniyor. ahlakçılar, ahlaksızların daha beteridir, çünkü ahlaksız zaten ahlaksızdır, ahlakçı hem ahlaksızdır hem de millete ahlak öğretme derdindedir. tabi bir de dekolte tanımı var, kime ve neye göre dekolte hajı, bir saç telinde, öteki ayak bileğinde, beriki elinde dekolte görüyor kadının.
    istanbul’da yaşayan insanım arada toplu taşıma da kullanıyorum, avm’lere de gidiyorum, sağda solda da geziyorum, dekolte diyebileceğim bir kıyafetle ortalıkta gezen kadın görmüşlüğüm ikidir, üçtür. bu örümcek kafalılar nerede takılıyor da bu kadar dekolteli kadın görüyorlar hiç aklım almıyor.
  • pozitif ayrımcılık unsuru olarak kısa şort

allahını seven 3 santimlik şortun pozitif ayrımcı yönünü kalem kalem anlatsın.

vallahi bak. ben bilmiyorum ve cidden merak ediyorum.
  • bacak ayırarak oturan erkekte sorunun penis olduğunu sananlara ilginç gelen dilemma.
    canım biz nasıl insan gibi tek kişilik yer kaplıyoruz siz de öyle kaplayın diyoruz. yoksa gri eşofman candır.
  • ulu orta fotoğraf çekebilmek bir örneğidir.
    pek çok kadın yanlış bulduğu davranışları ortadan kaldırmak, fav kasmak gibi gerekçelerle anında fotoğraflayıp insanları hedef gösteriyor. bu epey bencilce bir şey. çünkü eleştirdiği durumda haksız olabileceği ihtimalini aklına getirmediği gibi duyar bağımlılarını gazlayarak sınır tanımıyorlar. bir erkek bir kadının tacizini, kabalığını, topluma sakıncalı davranışını görüntülese sapık olur.

giyim kuşam meselesi ayrı mevzu da. şu bacak açarak oturma hadisesine ben de karşıyım. yayılmasana ulan ayı. dizlerimiz beyblade kapışmasında gibi alan savaşı yaparken aşınıyor. biraz saygınız olsun.
  • erkeklerin de tayt giyebildiği o uygar ve özgür geleceğe fazla süre kaldığını düşünmüyorum. dar pantolonlarla bunun yolunu yaptık. biz de mahrem yerlerimizi belli etmek istiyoruz. neden toprak olup gitmeden bunları paylaşıma açmayalım ki diyerek desteklediğim sav.
hesabın var mı? giriş yap