şükela:  tümü | bugün
65 entry daha
 • beni en çok üzen de kadınların da haklı bulması oldu. hayır eşiniz hiç ev işlerine nasıl karışmaz? evlilik bir yastıkta kocamak değil midir? birbirine yardım etmek değil midir? hayatları paylaşmak değil midir? öyle değilse ne anlamı var niye evlenilir? sadece aşk için mi? sırf kadın çalışıp evin düzeni mi bozuluyor? niye adam da ev işlerine yardım etmiyor? bu mantık ne kadar gerici bir mantık? gerçi yazdığım şeyler kadınların değersizleştiği bu devirde mantıksız kalıyor. ama bunu savunan kadınların olması da oldukça üzdü beni. eve iki maaş gelmesi kötü mü? ev işlerindem birbirine yardım etmek ayıp mı sayın erkekler? yazık gerçekten yazık.
 • evlilik degildir o, koleliktir. yoksa duramazsin.
 • kadının çalışmasının evlilikleri bitirmesi nin nedeni kadının ve erkeğin "kadının çalışmasını" anlayıp hazmedememesinden kaynaklanıyor
 • çalışması evliliği bitirir mi, yoksa ortalığı daha iyi hale mi getirir karar vermesi bana düşmez, zira öyle bir ilişkinin içerisinde bulunmadım.

  fakat benim fikrim çalışmayan kadının ilişkiyi öldüreceği yönünde. tüm işi ev toplamak, temizlik yemek yapmak, iki avm market gezip yemek yapıp kankalarıyla gıybete vurmak, bir de üstüne koca gelince, büyük nimet ya onlar için, iki bacağını açıp bitti gittiye getiren bir kadından ziyade, beynindeki kıvrımları temel yaşam ihtiyaçlarını karşılamaktan daha başka şeylere yorabilmiş, kendini geliştirmek namına bir şeyler yapmış, düşünmeyi öğrenmiş, kısacası bıraksan kendi başına hayatta kalabilecek, dünya üzerinde yeri olan, ihtiyaç duyulan bir kadın daha da alevlendirir diye düşünüyorum.

  üniversite mezunu annem ve babam olmasa büyük ihtimalle okumak çok da önemli bir şey olmazdı benim için. olmasa da olur gibi bir şey olurdu. çalışan bir annem olmasa kendi ayakları üzerinde duran, gerektiğinde sokarım lan parana deyip kendi emeğini masaya vurup, korkmayıp titretmenin ne anlama geldiğini bilemez olurdum.

  her gün elime bakıp benden harçlık alan, bana bağımlı sünepe bir karıdansa en azından mesleğe sahip olan, benim bilmediğim konularda şeyler bilen ve iş başaran bir karıdan harçlık almayı tercih ederim.
 • götünü toplaması için bir kadına ihtiyaç duyan her dangalağın evliliği kadın çalıştığı için bitebilir.

  tek başına yaşasa yemek yapamayacak, evini bok götürecek, kendine bakamayacak dangalakları ana evinden çekip koynunuza alıyorsunuz sonra "ben çalışınca evliliğim bitti".

  kadının para için erkeğin eline bakması da, erkeğin ev işi için kadının eline bakması da parazitlikten başka bir şey değildir. bu şekilde yaşayacaksanız evlenmeyin, üremeyin daha iyi. zaten amına koduğumun dünyasında yeterince insan var, kendiniz gibi toplumsal cinsiyet rollerine göre programlanmış dangalak bireyler yetiştirmeyin. parazit olmayın, parazitlere yaşam hakkı vermeyin, yeni parazitler yetiştirmeyin.

  altın kural şu: erkek olsun, kadın olsun, günün birinde ıssız adaya düşse hayatta kalamayacak hiç kimseyle evlenmeyin. bu ister tırnağım kırıldı diye ağlayacak süslü bir orospu olsun, ister lazım olduğunda avlanamayacak kadar hımbıl bir erkek olsun, ister ev hanımlığı ve seks köleliğinden başka meziyeti olmayan bir modern cariye olsun. sanırım buna aranızdaki en darwinciler, en the red pill'ciler bile hayır diyemez.
 • yanlış bir tespittir. çalışan kadınlar evliliği bitirmiyor. erkeklerin hanzoluklarına katlanamayan ekonomik özgürlük sahibi türk kadını evliliği bitiriyor. çok da iyi yapıyorlar, helal olsun.
 • hiç kusura bakmayın ama, evliliğiniz zaten karınızın çaresizliği üzerinde inşa edilip, ayakta duruyorsa o evlilik zaten bir zahmet devam etmesin.
 • genelleme yapmamak lazım. kişiye ve çalışılan yere göre değişir.
 • boyle ataerkil sacma sapan dusuncelerin devam etmesi gercekten gelecege dair var olan umutlarimi da tuketiyor. zaten sirf kadinin calismasindan dolayi bir evlilik bitiyorsa o evlilik hic olmamistir . yani ne gibi eksileri var kadinin calismasinin anlamiyorum eger ev isleri yapilamiyorsa bu suc kadinin degildir sonucta evde birlikte yasaniliyor o is de birlikte yapilir . tabi alismis pasalar gariban sessiz ev hanim annelerimize her isi yapar yeri gelir susar boynunu buker keske onlar da bu durumda olmasalardi . bu hayatta sen nasil ayakta durmak gelecege guvenle bakmak icin calisiyorsan kadinlarimiz da ayni sekilde bu haklara sahiptir. tabi bilerek ailesini ihmal eden kadin veya erkekleri tenzih ederim .
 • benim etrafımdaki çalışmayan 50li yaşlardaki kadınların hepsi, eğer eşleri zenginlemişse aldatılmış. gençken çalışmayınca o yaştan sonra seni aldatmış birinin eline bakmak çok acı bir şey bence. modern kadın artık bunları görüp bu yollara girmez. bağımsızlığı tatmış birine bunları yutturamazsın. olur da bir sıkıntı olursa ayakta kalmalısın. iş hayatı tecrübesi önemli.
53 entry daha