• bilinen tek bir açıklaması olan olaydır. o da testosteron yetersizliğidir.

bunun için bahane gösterilen ataerkil düzen, kadınların topluma ve ona buna geç katılması, kızların eğitimi gibi sebepler göz boyamaktan başka bir şey değildir. zaten günümüzde bütün bu olumsuzluklar büyük oranda giderilmiş olmasına rağmen kadının bu vahim durumu değişmiyor. o halde bu zavallı edebiyatını bi kenara bırakmak lazım.

hem ayrıca (#28139124)
  • kompleks dolu kadınları çıldırtmış tespit.

(bkz: kadınların kendini bilim ve edebiyata adama nedeni)

(bkz: dahi kadın yoktur)
  • (bkz: marie curie)
  • beynin cinsiyetinin kişinin kendi cinsiyetinden bağımsız olduğundan habersiz insanlarca ortaya atılan fikir.

evet beynin de kendi cinsiyeti vardır ve bu ayrım beynin sağ ve sol hemisferinden birinin baskınlığına dayanır, yani şimdi sizin pipiniz var diye beyninizin de bir pipisi olmak zorunda değil. kadın beynine sahip erkekler, erkek beynine sahip kadınlar, kadın beynine sahip kadınlar ve erkek beynine sahip erkekler varolabilir bu dünyada. yapılan çalışmalarda bu durumun -anne karnında maruz kaldığınız testosteron hormonuyla- arasında bir ilişki bulunduğuna dair sonuçlar olmakla birlikte, başka etkenler de vardır. anne karnında ne kadar fazla testosterona maruz kalmışsanız beyninizin sol hemisfer gelişimi o denli gecikir ve erkek beyinli olursunuz ve tüm bunları yaparken bir de üzerine kadın olabilirsiniz! (bkz: sürpriz)

bunlar bana yetmedi dahasını da istiyorum derseniz [nbeyin -sinan canan ve serkan karaismailoğlu - öteki gündem]

okuyalım, izleyelim. durduk yere galeyana gelmeyelim.

tabi bir de beyni olmayan erkekler ve kadınlar var ama bunun yeri burası değil.

edit:imla
  • beyninde pelin çift nöronu bulunan insanlarca küçümsenen tespit. bizim de beynimizde pelin çift nöronu var ama gerçekleri bu kadar çarpıtmıyoruz. yazıklar olsun.
  • ulan dana, sen kadını okula gönderme, eve kapat, hatta ağzını yüzünü de kapat sonra vay efendim kadınlardan dahi çıkmıyoaaarrr.
    bilim adamlarının, mucitlerin, filozofların topraktan fışkırdığı dönemlerde de bu böyleydi, şimdiki zamanın en gelişmiş ülkelerinde bile, şimdi de böyle.
    gönül isterdi ki bu zihniyete sahip yaratıkları doğuracaklarına tüm kadınlar kendini bilime adasaymış zamanında!

(bkz: başlık sıçmak)
  • eline saat 18.56'da geçmiş 2 saat 6 dakika 18 saniyelik bir videoyu tamı tamına 7 dakikada izlemeyi başarmış ve cevabı 19.03'te yapıştırmış yazarın söylemi. ha ne bu videodan ne konuşulan konudan ne de oradaki değerli hocalardan ve onların türkiye'de - dünyada neler yaptığından haberi var mı bilmiyorum. ama haberi olmuş olsaydı takılacağı son şey bir nörona verilmiş olan isim olurdu diye düşünüyorum.

jennifer aniston nöronu da var, acaba neden o ismin verildiğini biliyor musunuz?

(bkz: jennifer aniston nöronu)
  • insanı haksız eleştirilere maruz bırakabilecek tespit. ayrıca konunun uzmanı bilim adamlarıyla güzel bi çilingir sofrası kurup ahirinde ortak paydalara ulaşılabilecek bir konudur. yüzeysel tv programları ile olmaz bu iş.
  • (bkz: son sözü söyleme hastalığı)

büyük ihtimalle bu kafayla şu cevabı verir, ben önlemimi alayım.
    (bkz: son sözü söyledim koymadı mı)
  • meali: kadınlardan büyük zekalar çıkmaması.

olması gereken: dahi kadınların azlığı

olan: seksistim kastım var ancak kapasitem dar.
hesabın var mı? giriş yap