• adam profesyonel değil sen salaksın çiğdem.
  • yerli ve milli tinder swindler vakasi.

hakedilmis dolandirma olduguna eminim. hirsize ev anahtari teslim etmek gibi birsey bu.
  • kadınları dolandıran sahte kalorifer tesisatçısı diye bir haber görür müyüz sanmam.
    kadınlar hakkında bütün klişe sözleri doğrulayan haberdir.
  • bu tür dolandırıcılık hikayelerinde, hele ki kurban ile suçlu arasında duygusal bir geçmiş de varsa, kurbanın hikayesi tutarsızlıklarla doludur. kurban ya ailesinden, ya sosyal çevresinden korktuğu için, ya da başka kaygılarla bazı gerçekleri saklar.

muhtemelen burada da benzer bir durum var gibi geldi. yoksa akşam senin telefonunu bulup, üstelik tehditkar bir biçimde hava atan biriyle dayınlara gidip aniden evlenmezsin. hayatın doğal akışına aykırı.
  • evlilik vaadiyle inandırarak kadınları borca sokan dolandırıcıdır. arif s. kendini pilot yüzbaşı olarak tanıtmış ve de evlenmiş aylarca bu şekilde yaşamış ama evli olduğu kişiler bunu geç fark ediyor çok garip gerçekten. hele ki şu açıklama bana yuh dedirtti:

savran, yaşadıklarını şöyle anlattı:
    "kendisi sosyal medyadan bana yazdı. mesajında numarasını bırakıp 'ben askeri personelim, yüzbaşıyım' dedi. ben de kendisine 'seni ne hakla arayacağım, kimsin ki?' dedim. 'peki, sen bana ulaşma, ben sana ulaşırım' dedi, ertesi sabah kendisi beni aradı. numaramı nereden bulduğunu sorunca; 'ben askeri personelim, elim kolum uzundur, her şekilde senin numaranı bulurum ve senin geçmişinle alakalı her şeyi biliyorum' dedi. gerçekten de her şeyimi öğrenmişti. beraber dayımlara gitmiştik, orada evlilikten konu açıldı. namaza gittiler, gelirken yanlarında imam da vardı. orada hemen hızlı bir şekilde dini nikahımız kıyıldı. nasıl olduğunu da biz de anlamadık, ailem de kendisine inandığı ve sevdiği için pek de tepki vermedi."

https://www.hurriyet.com.tr/…ndirici-cikti-42119077

--- spoiler ---

kahramanmaraş'ta çiğdem savran (23), 3 ay dini nikahla birlikte yaşadığı ve yüzbaşı olarak tanıdığı arif s.'nin (33), kendisini ve kuzenini dolandırdığı iddiasıyla şikayetçi oldu. arif s.'nin yüzbaşı olmadığını, 18 suç kaydının bulunduğunu ve kendisiyle birlikteyken başka kadını da evlilik vaadiyle 350 bin lira dolandırdığını öğrenen çiğdem savran, "çok profesyonel dolandırıcıymış" dedi.
    --- spoiler ---
  • "savran, yaşadıklarını şöyle anlattı:
    "kendisi sosyal medyadan bana yazdı. mesajında numarasını bırakıp 'ben askeri personelim, yüzbaşıyım' dedi. ben de kendisine 'seni ne hakla arayacağım, kimsin ki?' dedim. 'peki, sen bana ulaşma, ben sana ulaşırım' dedi, ertesi sabah kendisi beni aradı. numaramı nereden bulduğunu sorunca; 'ben askeri personelim, elim kolum uzundur, her şekilde senin numaranı bulurum ve senin geçmişinle alakalı her şeyi biliyorum' dedi. gerçekten de her şeyimi öğrenmişti. beraber dayımlara gitmiştik, orada evlilikten konu açıldı. namaza gittiler, gelirken yanlarında imam da vardı. orada hemen hızlı bir şekilde dini nikahımız kıyıldı. nasıl olduğunu da biz de anlamadık, ailem de kendisine inandığı ve sevdiği için pek de tepki vermedi."

bu nasıl bir hikaye lan ?

sanal platformdan ulaşıp takışarak sataşarak laf sokup hatta tehdit ederek ulaşan kişi kadını apar topar evliliğe hem de dini nikahla her hangi bir resmiyete dökmeden kolayca tufalayıp 3 ay eve atıyor. bunu 23 yaşında hayatının baharında olan birine yapıyor ve hem kız hem ailesi noluyor aq sen kimsin demiyor. peki deyip ayak üstü imam nikahı kıyıyorlar falan filan... insanlar ne hayatlar yaşıyorlar lan ? hangi ara tanıdın arkadaşlık ettin ne zaman hoşlandın da sevgii oldun hayatına alma kararı aldın da üzerine diğer gelişmeler gerçekleşti ? şaka mı bu ?

insanlar gerçekten üst düzey aptal insanlar grçekten kafayı yemiş. utanmadan da habercilere gülümseyerek bunları anlatıp belgeleri inceleyerek foto çekiliyor gülüyor kuzenimden şu kadar benden bu kadar aldı diyor. sanki asıl olay dolandırılmasıymış gibi... asıl olay senin netten sana sataşarak tehdit ederek taciz ederek böyle bir tavırla ulaşan kişinin koşarak kucağına atlaman hemen altına girmen. insanlar gerçekten çıldırmış.
  • ilk hikayeyi anlamadım.

bu sahte pilot arkadaş, mesaj atıp ben garavel ustayım bul beni yoksa ben seni bulurum diyor. kadın arkadaş önce sağlıklı bir tepki vermek suretiyle ne alaka diyor, sonra sahte pilot diyor ki ahahahah tatlım ben zaten seninle ilgili her şeyi biliyorum benim elim kolum uzundur.

sonra birlikte kadın arkadaşın dayısına gidiyorlar.

şimdi sağlıklı bir insan böyle bir durumda savcılığa gider, belki dayı savcıdır, hâlâ bir iyi niyet, bir zeka kırıntısı arıyorum.

ama sonra bu sahte pilotla, ancak savcı olması durumunda gidilmesi mantıklı olan dayı birlikte namaza gidiyor, dönerken yanlarında imam var ve imam nikahı kıyıyorlar.

içimdeki müge anlı evimin dibinde palu ailesi arandığında ani şok sebebiyle ölmüştü, hâlâ dirilmemiş. ben bu hikayeyi çözemedim.
  • genelde binbaşı olur bunlar... sanırım rütbe tenzili olmuş.
  • standart donanım kadın. paraya güce rütbeye itibar eden, gerisini sorgulamayan zihniyetin geldiği nokta. askerlerle bı arada yaşıyorum yani şu kadınların üniformaya bir ağız suyu akması var valla inanılmaz. adam zibidinin önde gideni, höduk, kazma ama üniforma var ya, kızların dibi düşüyor. e bu potansiyeli gören uyaniklarda o kanaldan işini görüyor.
hesabın var mı? giriş yap