şükela:  tümü | bugün
  • açıklaması olmayan nedendir.

hoşlanıyorsanız neden reddediyorsunuz?
    neden çabalamasını bekliyorsunuz?
  • terk edilme korkusu.
    şaka değil. terk edilirim veya aldatılırım diye kimseye görüşmeyenleri tanıyorum. psikolojik bir rahatsız belki bilemiyorum altan.
  • binlerce kez söylendiği gibi cevabı, 'çünkü, açık ve doğrudan hareket eden kadınları, değersiz görüyorsunuz' olan ergen sorusu.
  • hoşlanmanın ilişkiye başlamak için yeterli olmamasıdır. güven gibi etmenler de söz konusu.

tabi bu sadist ablaların var olduğu gerçeğini değiştirmiyor.
  • ben prensesim tribi.
  • belki aşık olmaktan korkuyordur.
  • (bkz: korku)
    bazı kadınlar o kadar çok severki hayal kırıklığı yaşamamak için vazgeçerler
    edit: aklıma behzat ç.ile bahar geldi. evlilik teklifini red etmişti ama trende gitmeden önce ben hep seni sevdim demişti.
  • genelde hoşlanılmadan reddedildiğimden pek bilmediğim durum
  • pek çok nedeni olabilir. kadın söylemek isterse söyler asıl nedeni ama erkeğin bilmesini istemiyorsa farklı neden kisvelerine bürünerek hareket edip reddedebilir. ve siz asla anlamazsınız. sonuçta size sunulan nedeni sorgulamadan kabul edersiniz. başka bir seçenek yok ki. gölgede aynı.

nedenleri biraz düşündüm de olasılıklar şöyle:
    -hoşlanma olsa bile aslında birbirlerine hiç uygun olmadıkları gerçeğinin akla düşmesi
    -ilişki kurulması halinde o ilişkide gelecek görmemek
    -yaşam tarzlarının çok farklı olması
    -hoşlantının sevgiye dönüşmeme ihtimalinin korkutması
    -hoşlantı kartları ortaya serildiği takdirde karşılık görmemesi ve o kişiyi sonsuza kadar kaybetme ihtimali
  • (bkz: tavuk döner)