şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • sevgilisini kastederek "onun için üç çocuğumu biraktim" dediği kismindan sonrasını okumaya gerek olmayan ifadedir.
 • karıyla-kocanın, kadınla-sevgilisinin, dişiyle-erkeğin arasına girmeyeceksin arkadaş. onlar barışır boku sana bulaşır (tabi bu hikayede barışma gibi bir durum söz konusu değil ama ana fikri anladınız işte...)
 • zengin bedevi, çölde devesi ile giderken, az ileride “su, su" diye inleyen birini görünce, hemen devesinden atlar ve ona kana kana su içirir. ardından da karnını doyurur.

  bedevinin yardım ettiği kişi kendine geldikten hemen sonra, zengin bedeviyi etkisiz hale getirerek, bedevinin neyi var neyi yok, hepsini alır.
  sonrada bedevinin devesine binerek oradan uzaklaşmaya başlar.

  soyulan bedevi hırsızın arkasından defalarca, “sakın bunu kimseye anlatma" diye bağırır.
  hırsız bedevi önce aldırış etmez buna ama uzaklaştıkça kafasına dert olur ve geri döner. soyduğu bedevinin yanına gelerek ona sorar;
  “neden kimseye anlatma" diyorsun. kumların üstünde oturan soyulan adam şöyle der;
  eğer bu yaptığını anlatırsan, bundan sonra çölde gerçekten aç ve susuz kalanlara hiç kimse yardım etmez.

  not: alıntı.
 • “19 tane suç kaydının olması bir insanı kötü yapmaz” demiş ablamız. kafaya bak. belki de doğal seçilime izin vermen gerekiyordu kadir.
 • hiç bir olaya karışmamak şart oldu.artık tek yapılabilecek kendi aileni ve akrabalarını korumak.bu devirde insanlık, yardımlaşma, vs gibi kavramlar çöp olmuştur.herkesin yaptığı yanına kar kalıyor.önce yalandan bayılarak düşene yardım edenleri soydular, otostop çekip, gasp ederek kimsenin durmamasını sağladılar , ihtiyacı olmadığı halde dilenerek, yardımlaşmayı bitirdiler, şimdi de bu olay, tüm insanların içindeki iyiliği yok ettiniz.
 • kadının son ifadesi sonrası benim için bir orospuyu kurtarmaya çalışırken katil olmuş kişi kadir . bu olay sonrası artık kimse kimseyi korumayacaktır zaten ben kadın halimle bile sokakta bir kadına saldıran kişiye ses edince kadın ama o benim kocaaaammm diye bir tepki veriyor. 3 çocuğunu bu adam için bırakmış. senin gibi orospuları koruyan kadir de kabahat haklısın.

  çok şükür ki hayatımda dayak yemedim. bir adamdan kötü davranış görmedim, ona göre adamlar seçtim. bu kadın yaşadıklarını hak etmiş hatta fazlasını bile hak etmiş. hep merak ederdim o korkunç suçları işleyenlerle nasıl bu kadınlar birlikte olabiliyor diye. kadın, 19 suçtan ki bu ispatlanan sabıkalı adamı hala koruyor. vicdan? doğru sende yoktu dimi 3 çocuk bırakmıştın.

  kusura bakmayın sözlük, kadının son ifadesi midemi bulandırdı.her ailede olurmuş. adam sana bunca yıldır nikah bile kıymamış.

  arkadaşlarının tv röportajlarında dediğine göre o bıçak değil çakıymış çünkü evin önünde ki bu parkta epey serseriler oluyormuş ve geceleri çok sorun yaşayanlar olmuş . bu yüzden arada çocuk evden çıkarken yanına alıyormuş korkudan.

  edit. kocaam olayını soran çok olmuş daha fenası evimin çok yakınında 2 tane kız öğrenci yurdu var ve her gün bu tip olaylar gece eve dönerken görüyoruz fakat hepsine müdahale etmeye kalksak o kızlar bizi parçalar yada adamlar öldürür. bir kaç hafta önce bir kız arkadaşım kıza dönüp bir şey var mı diyor ama aynı anda dolu insan daha geliyor çünkü olay baya şiddetli kız anında; o benim sevgilim bir şey yok sizler gidin diyor. arkadaşım eve geldi sinir krizi geçiriyordu 70 yaşında amca bile yardıma geldi kız neredeyse bizi kovdu diye. siz kızlarınızı eğitmeden eğitime böyle magandalarla olsunlar diye yolluyorsunuz.

  zorunlu edit. bana bir katili koruyorsun, bizde pompalıyla gezelim o zaman, bıçak vs. diye mesaj atanlar peşin söyleyim atmayın! kadir hapishaneye bile kitap istemiş. 2020 senesinde kütüphaneye giden adamı herkese karşı tek bile olsam korurum. biriniz elini pomalıya atmaya çalışırken belki asla çıkamıcağı hapishaneye bile ilk talebi kitap olan insanı o pompalıyı düşünen tüm akıllara korurum. şimdi başka yere zırvalayın.
 • 'konya'da dayak yediği kişiden kadir'in kurtardığı kadının, 'ortada bıçaklamayı gerektirecek bir durum yoktu. karı-koca arasında yaşanabilecek bir tartışmaydı bizimki' dediği ifadedir.

  twitter'da linç başlamış, bu aşamadan sonra ilk ifadelerinde tam tersini de söylediği düşünülürse, 'tehdit edildiğini' düşünmek istiyorum. yoksa midem kaldırmayacak...
 • daha once de yazmistim yine yaziyorum, ben asla turkiye'de kimsenin kavgasina karismam. yan komsumdan her gun saatlerce kavga sesi gelirdi. bir gun cok daha gurultulu olunca bu kadin bu adamin elinde olecek dedim ve polis cagirdim. kapiyi acti adam kufrediyor "sikayet eden kimse karsima ciksin o orospu cocugu vs." diye. karisi da bir sey yok kavga filan etmiyoruz dedi ve polis de gitti.

  o gunden sonra bitmistir benim icin. ben kolay yoldan ogrendim kadir zor yoldan ogrendi.
 • --- spoiler ---

  ayşe d. ise, "'olay günü özgür alkollüydü. tartışıyorduk, beni dövmüyordu. çok güzel günlerimiz oldu. 19 suç kaydı olması, bir insanı kötü yapmaz" dedi.
  --- spoiler ---

  bırakın arkadaşlar kim kimi dövüyorsa dövsün.
 • 3 çocuğumu bırakıp bu adama geldim demiş utanmadan yazık oldu çocuğa değmezmiş müdahale etmeye bu ifadesi külliyen yalan 180 derece dönmüş