• sevgilisini kastederek "onun için üç çocuğumu biraktim" dediği kismindan sonrasını okumaya gerek olmayan ifadedir.
  • karıyla-kocanın, kadınla-sevgilisinin, dişiyle-erkeğin arasına girmeyeceksin arkadaş. onlar barışır boku sana bulaşır (tabi bu hikayede barışma gibi bir durum söz konusu değil ama ana fikri anladınız işte...)
  • zengin bedevi, çölde devesi ile giderken, az ileride “su, su" diye inleyen birini görünce, hemen devesinden atlar ve ona kana kana su içirir. ardından da karnını doyurur.

bedevinin yardım ettiği kişi kendine geldikten hemen sonra, zengin bedeviyi etkisiz hale getirerek, bedevinin neyi var neyi yok, hepsini alır.
    sonrada bedevinin devesine binerek oradan uzaklaşmaya başlar.

soyulan bedevi hırsızın arkasından defalarca, “sakın bunu kimseye anlatma" diye bağırır.
    hırsız bedevi önce aldırış etmez buna ama uzaklaştıkça kafasına dert olur ve geri döner. soyduğu bedevinin yanına gelerek ona sorar;
    “neden kimseye anlatma" diyorsun. kumların üstünde oturan soyulan adam şöyle der;
    eğer bu yaptığını anlatırsan, bundan sonra çölde gerçekten aç ve susuz kalanlara hiç kimse yardım etmez.

not: alıntı.
  • “19 tane suç kaydının olması bir insanı kötü yapmaz” demiş ablamız. kafaya bak. belki de doğal seçilime izin vermen gerekiyordu kadir.
  • hiç bir olaya karışmamak şart oldu.artık tek yapılabilecek kendi aileni ve akrabalarını korumak.bu devirde insanlık, yardımlaşma, vs gibi kavramlar çöp olmuştur.herkesin yaptığı yanına kar kalıyor.önce yalandan bayılarak düşene yardım edenleri soydular, otostop çekip, gasp ederek kimsenin durmamasını sağladılar , ihtiyacı olmadığı halde dilenerek, yardımlaşmayı bitirdiler, şimdi de bu olay, tüm insanların içindeki iyiliği yok ettiniz.
  • 'konya'da dayak yediği kişiden kadir'in kurtardığı kadının, 'ortada bıçaklamayı gerektirecek bir durum yoktu. karı-koca arasında yaşanabilecek bir tartışmaydı bizimki' dediği ifadedir.

twitter'da linç başlamış, bu aşamadan sonra ilk ifadelerinde tam tersini de söylediği düşünülürse, 'tehdit edildiğini' düşünmek istiyorum. yoksa midem kaldırmayacak...
  • daha once de yazmistim yine yaziyorum, ben asla turkiye'de kimsenin kavgasina karismam. yan komsumdan her gun saatlerce kavga sesi gelirdi. bir gun cok daha gurultulu olunca bu kadin bu adamin elinde olecek dedim ve polis cagirdim. kapiyi acti adam kufrediyor "sikayet eden kimse karsima ciksin o orospu cocugu vs." diye. karisi da bir sey yok kavga filan etmiyoruz dedi ve polis de gitti.

o gunden sonra bitmistir benim icin. ben kolay yoldan ogrendim kadir zor yoldan ogrendi.
  • --- spoiler ---

ayşe d. ise, "'olay günü özgür alkollüydü. tartışıyorduk, beni dövmüyordu. çok güzel günlerimiz oldu. 19 suç kaydı olması, bir insanı kötü yapmaz" dedi.
    --- spoiler ---

bırakın arkadaşlar kim kimi dövüyorsa dövsün.
  • 3 çocuğumu bırakıp bu adama geldim demiş utanmadan yazık oldu çocuğa değmezmiş müdahale etmeye bu ifadesi külliyen yalan 180 derece dönmüş
  • böyle cahil tiplerle hiç bir şekilde bir münasebette bulunulmaması gerektiğini gösteren ifadedir.

sen tüm iyi niyetinle yardım etmek istersin ama sonunda olan sana olur. gelir ''kocam değil mi döver de sever de'' dediği an göt gibi kalırsın ortada. o yüzden bırakacaksın kendi hallerine dayak mı yiyorsun bırak yesin, gebertiyorlar mı bırak gebertsinler.

zaten aklı başında bir kadın kendisini o konuma düşürmez. kendisi o duruma geldiyse de bunu kendisi istemiştir. çocuk kendi başını yaktığıyla kaldı. birde üstüne kadının bu açıklaması üstüne tuz biber olmuş.

var mı böyle bir şey ya. kendini koysana o çocuk yerine, dışarıda böyle bir olaya denk geliyorsun kadının o haline üzülüp yardım ediyorsun ve çıkan tartışma sonunda adamı öldürüyorsun ve kadın çıkıp sana kocamı sen öldürdün, karı-koca arasında olan bir tartışmaydı diyor. o an yaşayabileceğin psikolojiyi düşünebiliyor musun.

geçmiş olsun umarım çocuk bu durumu en hafif şekilde atlatır, gencecik yaşında hayatı kararmaz.

cahillik böyle bir şey, yardım edersin neden yardım ettin der, etmezsin bu sefer kimse yardım etmedi, bu adam bana saldırıyor beni koruyun diye haykırır. ortaları yok, savundukları bir şey de yok tek yaptıkları bulundukları kabın şeklini almak.

uzak durmakta fayda var. bu olayları gördükten sonra, okuduktan sonra önümde kafasını kesiyor olsalar önüme bakar devam ederim.
hesabın var mı? giriş yap