• arnold classic'i kazandı bu sene (2009).
  • 2009 mr olympia da 3.lüğü alan ve gelecekte muhakkak mr olympia olup adını daha da duyuracak olan sporcu. yalnız adı daha da duyuldukça "greyfurt"la olan ilişkisi daha da dillenecek. aha bu da linki;

http://musclehunks.com/kai/
  • 2012 mr olympia'da ikinci olması bile başarıdır. gerçekten olympia'nın puanlamasını anlamak çok zor.
  • body builder + zen master. vucut gelistirmedeki kaslı beyinsiz insan profilini insanların uzerinden silebilecek derinlikte bir abimiz. zilyon tane videosunu izlemis biri olarak diyebilirim ki semi-pro vucutcularla olan dialogları falan hakikaten saygı duymanızı sağlıyor kendisine.
  • bu sene de olamamıştır.lakin;
    (bkz: people's champion)
    (bkz: gönüllerin şampiyonu)
  • gönüllerin şampiyonu ve de brooklyn çocuğudur. yine kendisine haksızlık edilmiştir. 39 yaşında olmasına rağmen vaskülarite, definisyon ve kütle açısından aslan gibi olduğunu bir kez daha belirtmekte fayda var; evet 39.

edit: hgh/steroid abuse'u yüzünden ciddi bir distension/gut problemi var. bunu bu kadar geç fark etmiş olmam da benim vizyonsuzluğum.
  • düz tabandır.
  • götünden uydurduğu aforizmalar bana çok komik geliyor. saçmaladığının kendisi de farkında olmalı ki, anlatırken bir yandan sürekli "am i making any sense?" diye soruyor.

elbette kendisinde olağanüstü bir irade var, motivasyon var, başarı ve yetenek var. mantık silsilesinden yoksun argümanlarla karman çorman cümleler kurarak "derin" bir adam imajını sürdürebilmesi başka türlü mümkün değil zaten. örneğin onun söylediklerinin aynısını çıkıp ben söylesem, herkes der ki ulan bu herif ne saçmalıyor. kai senden benden 40 kilo daha fazla kasa sahip olunca saçmalık anlam mı kazanıyor?

yıllar boyunca her gün insan üstü bir irade ile kalkacak, yiyecek, çalışacak ve uyuyacaksın. ot gibi yaşayacaksın. kendini motive etmek için neye ihtiyacın varsa yap, eyvallah. kimi bağdaş kurup meditasyon yapar, kimi namaz kılar, kimi müziğe verir kendini... işe yaradığı müddetçe doğru yoldasın. anlamlı olmak zorunda değil, işe yarasın yeter. nitekim kai özelinde bir anlamdan bahsetmek mümkün değil. ortada derin bir felsefe, hayata dair derin bir kavrayış varmış gibi yapmak... ne gereği var?

ayrıca, sürekli ben acıların adamıyım, zorluklardan geliyorum, fakirdim, babasızdım, varoşların cocuğuydum tribini işlemesi ucuz kaçıyor. hayatta zorluk çekmiş, imkansızlıklarla mücadele etmiş tek adam kendisi amk.

son olarak, phil heath ile girdiği polemikler de çok saçma. sadece bahane üretiyor. konuşmak kolay. kazanmak zor.
  • götünden aforizma uydurduğunu düşünmediğim, aksine gayet mantıklı ve hatta bazen derin konuştuğuna inandığım vizyoner bodybuilder. bu düşünce tarzı ve felsefeye uzanan mentalitesi sayesinde normal potansiyelinin çok üstüne çıktığına ve bugünkü başarısına ulaştığına eminim. teknik ve mind-muscle connection konusundaki vurgusunu, brooklyn çocuğu olmasını, project'lerdeki evini hala kullanıyor olmasını ve de azmini ayrıca seviyoruz.
hesabın var mı? giriş yap