şükela:  tümü | bugün soru sor
 • beyblade serisinin karizmatik karakteri. ilk basta esas oglan gereksiz tysonun dusmani olarak cikar karsimiza, daha sonralari takim arkadasi olurlar. japon cizgi filmlerinin tyson gibi o zip zip ziplayayan, her daim mutlu, herkesle arkadas olmak isteyen, herkesin cok sevdigi, son derece guvenilir, obur, geveze, olmadik anlarda sakarligi, aptalligi tutabilen ama is gunu kurtarmaya geldimi herkesin tozunu attiran gicik karakterlerinin aksine kendisi her daim sessiz, sakin, "sikildim hepinizden, bebeksiniz hepiniz" havali, ustune duseni yuz saat konusmadan, boburlenip durmadan edebiyle ama hakkiyla yapan bir arkadasimizdir.

  kendisi boynundaki beyaz uzun kaskoluyla, yuzundeki mavi dovmeleri, ve sac stiliyle unludur. hatta kaskoluna "joe" denilmekteydi, nedendir bilmem.

  beybladenin adi dranzer`dir. hayvani anka kusudur.

  bu cocugun anne babasi daha bu bebekken anladigim olmusler. acimasiz, soguk, zengin dedesiyle kalakalmis ki yanlis hatirmalmiyorsam adam mafya mi neydi, dunyayi kontrol etmek planlari olan herseyin arkasindaki kotu adamdi hatta ilk sezonda, sanirim...
 • ilk beybalde'i frostic dranzer'mış.
  anime'de ilk karşımıza çıktığında beybalde'i dranzer spiral, sonra dranzer flame oluyor. ilk sezon'da bir süre de dranzer yaratığının bir başka türü olan (daha güçü ama kontrolü zor ve "kötü") black dranzer'a geçiyor.
  anime'nin ikinci sezonunda dranzer flame ile başlıyor, daha sonra dranzer flame yerine bir üst model olan dranzer volcano'ya geçiyor.
  sonuncu sezona dranzer volcano'yla başlayan kai, bir o takım bir bu taım gezdiği bu son sezonda, takım değiştirmeler sırasında adettendir diye beybladelere bakım uygulanıp, en son teknoloji neyse o uygulandığından sırasıyla dranzer gigs, dranzer gigs turbo ve dranzer metal spiral isimli beyblade'leri kullanıyor.

  --- spoiler ---

  dranzer spiral 3. sezon sonlarında brooklyn'le savaşından sonra paramparça olup, içinde ona özeliklerini ve gücünü sağlayan yaratık dranzer da "ölmüş" gibi gözükse de, serinin en son bölümünde görüyoruz ki dranzer anka kuşluğunu yapıp dirilmiş, kendisine de beyblade'inin aynısı yapılıp verilmiş ki takao ile arkadaşça beyblade kapışması içindedirler yine...

  --- spoiler ---
 • manga versiyonunda evlenmiş, çoluk çocuğa karışmış bu karizma kişilik. oğlunun adı da gou imiş. hık demiş babasının bunundan düşmüşmüş, huyu da çekmiş, ve babasının izinden takao'nun oğlu ile beyblade yarışları yapmaktaymış.
 • anime dünyasının gelmiş geçmiş en karizmatik ve soğukkanlı bishounen'lerinden birisidir. olaylara karşı verdiği tepkiler, itidal duruşu her zaman hayranlık uyandırıcıydı. böyle eşsiz bir karizma, zor yakalanır.
 • konuşması gerektiği yerde konuşan, onun dışında susan bir dünya şampiyonu. içe kapanıklığı ve karamsarlığından ötürü kimseyle içli dışlı olmayan, takım arkadaşlarına sizi önemsemiyorum hissi veren cool bir karakter. tüm olaylara boşvermiş gibi gözüküp aslında tüm maçları önemseyen hırslı biridir. dünya şampiyonluğunu da elde etmiştir.

  ray ile efsanevi maçı buradan izlenebilir.
 • beyblade'in chuck bass'i.
 • beyblade'in en taşaklısı.

  (bkz: kabukkırıcıların kai)
 • anime dünyasının en karizma karakteri olabilir kendisi. animede duruşuyla, hareketleriyle hasta ederdi zamanında kendine. kocaman mavi atkılarla dolaşasım gelirdi sokaklarda. beyblade ismi olarak da en karizma isim kendisindedir. dranzer diye bağırışı vardı, efsaneydi.
 • izlediğim en karizmatik televizyon karakteri.hakkı çok yendi beyblade'de.takao kim lan. ''saldır kırmızı anka kuşu''
 • 90 nesline cool olmak nedir, nasıl olunur, kime denir, gibi sorular sorulduğunda, parmak ile gösterilen abimiz.