• annemin bugün al zihnin açılsın diye çok az miktarda aldığı baharat sakız gibi çiğnenebiliyor ilginç de bir tadı var, bol aromatik değişik bi şey biraz da deterjan gibi sanki. ağız kokusuna da iyi geliyormuş, hiç olmadı soğan sarımsaktan sonra kullanıveririm.

ayrıca nasıl yendiğini de tam bilmiyorum, içerisi açılıp minik siyah topçukları mı yeniyor yoksa baya baya kabuğuyla beraber mi bilemedim, ben hayvanlık edip kabuğunu da yiyim dedim ama..
  • buhara pilavina kayilan, dunyanin en lezzetsiz baharati.
  • c vitamini deposu, guzel tat sahibi baharat. sakiz niyetine cignenebilir ya da sicak sarapta guzel bir tat olarak kullanilabilir.
  • acem pilavına 10 numara gider.
  • ağız kokusunu mideden kestiği söylenen hoş bir bitki
  • 1 haftadır çay demlerken içine atmaya başladım.

oldukça güzel bir aroma veriyor ve çayın yanmasını da geciktiriyor. normalde bitki çayları ve aromalı çayları hiç sevmeyen biriyimdir.

yalnız sürekli yapıp sıkılmaya gerek de yok.
  • fazla kaçırılan yemek sonrası 2 tane kakulenin içindeki tohumlar çiğnenir ve yutulur. 2 dk sonra mide rahatlar.
  • annemin son üç yıldır herkese övdüğü tattırdığı tavsiye ettiği baharat.ondan başka kimse de sevmiyor yaşı arttığından kocakarı muamelesi yaptığım ama an itibarıyla kakulenin tadına bakarken bir de sözlük cemiyeti bilir mi ki diye girip dumur olduğum şey. annem benden 3 yıl önde gidiyor bence ben moruk o trendsetter.
  • amman'dan gelen şekerini yediğim ilginç baharat türü. baymayan freş bir tadı var yemeklere değil de daha çok tatlı ve içeceklere yakışır gibi. mide rahatlatıcı etkisi de varmış ayrıca daha yaygınlaştırılmalı.
  • yemekten sonra, kabuğu çıkartılıp içinden 4-5 tane yenildiği takdirde hazımsızlığa iyi gelen, bezelyenin miniği gibi görünen bitki.
hesabın var mı? giriş yap