• hande yener'in de arada bir açıp dinlemesi gereken parça. ayşe hatun önal'dan ve ekibinden kalite adına öğreneceği çok şey var.
  • zamanın çok ötesinde bir şarkı. her dinlediğimde ilk kez dinlemiş gibi bayılıyorum buna.
  • cidden de zamanın çok ötesinde bir şarkıdır, gerek sözleriyle gerekse de müziğiyle. 4 sene olmuş, bu şarkıyı ilk duyduğum günü dün gibi hatırlıyorum belki de bu şarkıyı bana öğreten kişi yüzünden. bazı şarkıları dinlediğinizde bir insan aklınıza gelir ya işte benim de bu şarkının ilk saniyesini duymamla o kişinin yüzü gözümün önüne geliyor, şarkı bitse de 1 hafta gözümün önünden gitmiyor. şimdi o başka yerde ben başka yerde, o zamanlar gidişine sustum haberini bile almaya razıydım. belki hayatımın en büyük aptallıklarından birini yapmıştım, günler ayları aylar yılları kovaladı ne bir kere sesini duyabildim ne de haberini alabildim daha sonra. geriye kalan tek şey ise, bu şarkı ve onun tam da kalbimin ortasından vuran sözleri, yıllar çok çabuk geçiyor...

sustursam, sonuna kadar tutsam
    bir anda uyanıp, bir anda durulup, uyanıp, uyansam
    sorunca kendi kendime kalınca..
    bir yangın başlar içimden derine dalınca
  • şarkının sözleri ayşe hatun önal'a aittir, müziği ayşe hatun önal ve erdem kınay ortak çalışmasıdır, aranjörü ise türkiye'de son yılların en iyi müzisyenlerinden olan erdem kınay'dır.
  • kliplere göz gezdirirken tesadüfen denk geldiğim nispeten eski bir şarkı. tv ile çok alakam olmadığı için hayal meyal hatırlıyorum ama aşmış bir iş gerçekten. son zamanlarda yapılmıyor bu tür şarkılar.
  • underrated kelimesini türkçe anlatmanın en kolay yolu.

hak ettiği saygıyı ve taktiri hiç bir zaman görememiş çok mu çok hoş bir parça.
  • klibinde uzaylı olduğu için tabiki de sevdiğim şarkı. çünkü ben dostum.. uzaylılara bayılırım.
  • tek bir şarkıyla ekol nasıl olunur‘un canlı örneğidir.
  • türkçe elektronik müziğin en başarılı örneklerinden birinin ayşe hatun önal'dan geleceğini söyleseler kimseler inanmazdı herhalde. ama geldi. düzenlemesinden sözlerine kadar son derece başarılı bir çalışma. albümün geneli bu seviyede olmasa da ayşe hatun'u diğer manken şarkıcılarla karıştırmayın.

https://www.youtube.com/watch?v=8ptbvgiqieq
  • başıma bir iş gelmeyecekse oldukça beğendiğim ayşe hatun önal şarkısı.

yer yer tarkan'ın uzak parçasını hatırlatıyor ve altyapısıyla olsun, sözleriyle olsun gayet güzel bir şarkı.

şuradan dinlenebilir: https://www.youtube.com/watch?v=asvqjjyzw20
hesabın var mı? giriş yap