• sallana sallana, yavaş yavaş yürüyen yayalar arasından sağlı sollu geçmektir.
  • çok zevklidir. ama bazen maksadınız anlar karşı taraf;o da tempoyu artırır. çaktırmadan yan gözle bakarsınız,geçti mi geçiyor mu diye? derken kaldırıma park etmiş araba çıkar önünüze ve siz sollanırsınız. işte bu kısmı acıklıdır.
  • viraja geldiğinde ona yaklaşıp tam virajı dönerken o virajı geçtiğinden aranın açılması durumu vardır ki ben bayılıyorum buna öyle bir f1 tadı yakalıyorum ki hani bu kadar olur.

eğer arabayla kaldırımda yaya solluyorsanız çok ekstrem bir durumdur.

(bkz: bambaşkaymışsın)
  • gerçekleştirilmeden önce sol omuz üzerinden olası sollayanlar da kontrol edilirse tadından yenmeyen eylem. sonra arkadan kaptırmış gelenlere yem olmamak lazım.
  • dünyanın bütün köylerinde geçerli olan "sağdan yürüme" kuralı istanbulda geçerli olmadığı için bir türlü becerilemeyen...
  • bu konuda dikkat edilecek hususlardan birisi de solladığınız kısımdan size doğru gelen yayaların olup olmadığının kontrolüdür. zira karşıdan yaya geliyorsa sollamak için çok kısa bir süre oluyor, ve karşıdan gelen kişi geçiş kısmını kapatmadan kıvrılmak gerekiyor. büyük gerilim, bir o kadar da adrenalin.
  • önünüz iki kişilik sevgili timi ile kesilmişse şayet çok zordur.
  • bazen güzel bir kızın arkasından yürürken 'dur şunu geçeyim de kendisini takip ettiğimi sanmasın' düşüncesiyle yapılır.*
  • severek yapiyorum lan ben bunu. agzimla da sinyal verir gibi dudaklarimin arasindan cak-cuk-cak-cuk gibi sesler cikariyorum.
hesabın var mı? giriş yap