şükela:  tümü | bugün
  • hoyle card games sayesinde tanıştığım, sanal oynamaktan sıkıldığım için kendime eş ve rakipler aradığım harikulade oyun.

not: tek elde 5010 puan alarak rekor kırmışlığım vardır. jasper saolsun.
  • bu oyunun zevkine erişmiş kişilerin yeni tanıştığı insanlara adından sonra "dayı sen kanasta biliyor musun ?" diye sorduğu rivayet olunmaktadır.
  • annemin ve takım arkadaşlarının bolca vakit geçirdikleri.hatta oynarken kendilerini kaybedip birbirleriyle kavga ettikleri, bazen onların mı büyük kendimin mi küçük olduğunu şaşırdığım, oynandığı sırada evin kalabalık olması nedeniyle rahat dolaşamadığım ancak kalabalık olmasından memnun olduğum, ezbere oynadıklarını düşündüğüm, king veya batak oyununu hiçbirşeye değişmeyeceğim oyundur.
    an itibarı ile annemle yaşanan telefon diyalogu(yoksa monolog mu desem)
    -annem nasılsın? napıyorsunuz?
    +bi saniye oğlum
    -kanasta mı oynuyorsun yine?
    -anneeeeee
    -nooldu kaybettin değil mi?
    -lan anneeeeeee
    +dur oğlum kanasta yaptım.hem de tertemiz(edit:sağolasın emre hatırlattığın için)

3 kanasta bilen yanyana geldimi 2 winning eleven bilen gibi muhabbet ederler.
    küçükken "kumar" benim için ne ifade ediyorduysa kanasta da şu anda aynı şeyi ifade etmektedir.nasıl ki kumar "baba" oyunuydu, kanasta da anne oynudur.
    (bkz: güreş ata sporudur)
  • iskambiloyunlarıyla pek alakalı değilseniz bir türlü öğrenemeyeceğiniz,izlemenin de sıkıcı olduğu,saatlerce sürüp bitmeyen ve bilenler tarafından yazlık ortamında durmadan oynanılan bir oyun.
  • yahoo games'de çok seveni olan, alışınca resmen bağımlılık yapan eşli yada teke tek oynamanızın mümkün oldugu kağıt oyunu.
  • bu öyle bir oyundur ki hadi bir el daha bekleyeyim elimi yere açmayayım dersiniz ama birden karşı taraf tüm kağıtlarını açar ve eli bitirir..böylece açtığınızda iyi puanlar getirecek kağıtlar elinizde patlar..sonra da taa texas'daki adam boşu boşuna küfürü yer..
  • uğruna bol bol uykusuz kalınan, başlandı mı bırakılamayan, uzayan geceler sebebiyle ziyadesiyle yedirip içiren, haftada 2 gece sabaha kadar oynayıp bir de sürekli yiyip içince ilk ayın sonunda kaidenize birkaç kilo yük ilave etmenize neden olan, bütçeye, mideye ve basenlere zararlı lakin ruha muazzam faydalı zihin açıcı, eğlendirici, kavga çıkartıcı ve kesinlikle eşli oynananı makbul iskambil oyunu.
  • oyuna "bak kardeşim herkes eline baksın ortada biriken kağıtlarla işimiz olmasın sonra kendimizi kaybediyoz tamam mı" şeklinde başlanır..sonra yavaş yavaş yerde biriken kağıtlar kendi kendilerine kanastalar oluşturmaya başlar,dayanamayan taraf yerdekileri alır,rakip küfreder kağıtları savurur gider..bi süre tekrar oynanmaz..
  • tadından uyutmaz!! kesinlikle tek geçerim. batak, 3-5-8, king, amerikano... hepsi bi yana kanasta bi yana, son gözağrım, saat sabahın 6 buçuğu olmuş, son eli az önce bitirdik, daha da oynayasım var da, herkes uyudu.. aman be kanasta geceleri hiç bitmesin stiyorum!
    (bkz: seviyorum ulen)
  • eşli oynanan ama eşlerin eş olması hiç bir şekilde tavsiye edilemeyecek oyun. aile içi kavgalara sebebiyet verebilir, gözlemlenmiştir.