şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ışın beril tetik ‘in nihayet ithaki yayınlarından çıkmış ilk öykü kitabıdır. “ürpetici” öyküleri sevenlere ve bilindik isimlerden sıkılanlara ilaç gibi gelecek bu kitabın tek kötü yanı, çok geç yayımlanması oldu. ışın beril tetik gibi ödüllü ve öyküleri birçok seçkide yer alan bir yazarın ilk bireysel çalışması bu kadar geç kalmamalıydı. ithaki, sağ olsun okurların sesini duymuş olacak ki, bu bekleyişe bir son vermiş. kapak tasarımından, seçilen öykülere kadar oldukça özenli bir çalışma ile karşılaştılk. öykülerdeki ürperticilik ve gerilim seviyesi adrenalin yükseltici cinsten. ilk anda göze çarpan bir öykü derseniz, bir şey diyemem çünkü ilk öykünün ilk cümlesinden başlayarak merak ve heyecan içinde bir çırpıda okunup gidiyor kitap. korku-gerilim-gizem sevenlere şimdiden iyi okumalar.
  • anadolu korku öyküleri serisinden tanıdığımız ışın beril tetik'in gece okunası kavlinden öykü derlemesidir. bilen bilir atmosferle ürperten bir kalemi vardır kendisinin. yerli korku edebiyatı tutkunları göz atmak isteyeceklerdir.

    okunduktan sonra edit: yolcu yolunda gerek, kızıl rüya, yatırım, şeffaf, hasat, kara kara kapkara, boşluk ve genç dünya adlı sekiz öyküden oluşmaktadır. öykülerin gerilim dokusu "gece okumalığı"nın hakkını vermektedir. kırsal dehşet motifleriyle bezeli yatırım ve hasat öykülerini daha çok beğendiğimi belirtmeliyim.