şükela:  tümü | bugün
  • kocaeli - başiskele ( yuvacık barajı ) konumunda bulunan , bungalow ve çadır kampı yapmak için uygun yer. kamp kurmak için ücret alınmıyormuş , piknik alanında bulunan piknik masasına bedel ödeniyormuş. bu bilgiyi aldıktan sonra, altı kişilik bir ekiple geleceğimizi ve 6 çadır kurcağımızı , yine bir masa ücreti olan otuz tl mi ödeyeceğiz diye sorduğumda, evet cevabı aldım. çok enteresan bir işletme mantığı var sanırım , en azından ben böyle anladım. daha kamp deneyimi yapamadığımızdan detayları daha sonra editleyeceğim. ayrıca yeme içme işleri ile uğraşamam diyenlere sabah serpme kahvaltı , akşam da yemek otuz , kırk tl aralığında bir fiyata veriliyormuş.

bkz:linkolik
  • burada zipline yaptık bügun itibariyle zipline ücreti 20 tl. fakat zipline yaparken fotoğraflarını çekiyorlar ve çektiği fotoğrafları telefonuna atması içinde 20 tl istiyorlar. çok anlamsız olan bu olaya tabiiki alet olmadık kendi fotomuzu kendimiz çektik. gideceklere tavsiye zipline yaparsanız yanınızda bulunan diğer kişiler sizi telefonları ile çeksinler. gereksiz ücret ödemeyin.