şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kocaeli - başiskele ( yuvacık barajı ) konumunda bulunan , bungalow ve çadır kampı yapmak için uygun yer. kamp kurmak için ücret alınmıyormuş , piknik alanında bulunan piknik masasına bedel ödeniyormuş. bu bilgiyi aldıktan sonra, altı kişilik bir ekiple geleceğimizi ve 6 çadır kurcağımızı , yine bir masa ücreti olan otuz tl mi ödeyeceğiz diye sorduğumda, evet cevabı aldım. çok enteresan bir işletme mantığı var sanırım , en azından ben böyle anladım. daha kamp deneyimi yapamadığımızdan detayları daha sonra editleyeceğim. ayrıca yeme içme işleri ile uğraşamam diyenlere sabah serpme kahvaltı , akşam da yemek otuz , kırk tl aralığında bir fiyata veriliyormuş.

  bkz:linkolik
 • burada zipline yaptık bügun itibariyle zipline ücreti 20 tl. fakat zipline yaparken fotoğraflarını çekiyorlar ve çektiği fotoğrafları telefonuna atması içinde 20 tl istiyorlar. çok anlamsız olan bu olaya tabiiki alet olmadık kendi fotomuzu kendimiz çektik. gideceklere tavsiye zipline yaparsanız yanınızda bulunan diğer kişiler sizi telefonları ile çeksinler. gereksiz ücret ödemeyin.
 • 4 yıl önce 2014 yılında ziyarette bulunmuş olduğum ve bu gün itibariyle tekrar ziyaret ettiğim alan. girişimiz müthiş önceki hali üzerinden hayaller kurarak geldiğimiz alanda giriş kısmında sıkıntı başladı. 2 kız tek erkek olarak geldiğimiz mekanda tahminimiz önceden yapıp hiç aynı odaya niyetlenmeden ayrı ayrı rezervasyon yapıldı ancak beraber danışmaya gidip ayrı rezervasyonumuzun olduğunu ilettiğimizde bizleri ağırlayamayacaklarını söylediler ve yetkili kişinin ilgilenmesi gerektiği iletildi. yetkili kişi geldiğinde böyle bir uygulamaları olduğunu belirtti ancak daha önceden geldiğimizi hatırlayıp bu seferlik izin verdi. odalarımızı olabildiğince uzağa vermeleride ayrı bi güzellikti tabi ki. yemek yemeğe niyetlendiğimizde yemeklerin eski kalitesinde olmayışından anlamamız gerekirdi. daha sonrasında atv safari yapmaya niyetlendik önceki ziyaretimizde dağ içerisinde gezilen 1-1 buçuk saat arası süren etkinliği durdurduklarını ve belli bir parkur içerisinde sürüş yaptırdıklarını ilettiler parkur bir önceki yolun tırnağı olmayacak düzeyde tam bir toprak gokart pisttinde 3 tur buda yaklaşık 15-20 dakika arasında son buluyor. aşırı kalabalık olduğununda altını çizmeden geçemicem geçen sefer geldiğimiz mekanın yaklaşık 2 katı boyutunda genişlemiş heryer piknik alanı masa konaklama ortamı haline getirilmiş. önceden temiz havadan ve oksijenden ciğerlerinizi yakan hava yerini kömür mangal duvarına bırakmış durumda. son çare yaklaşık 2-3 saat yürüş ve tırmanış yaptığımız güzel bir parkuru mevcuttu oraya gidelim zirvede resim çekilelim dumandan uzaklaşalım gibi bir plan kurmuştuk ki yolun 20 de 1inde orman ağaçları kırılarak yıkılarak yapılan bir bariyerle karşılaştık. açıkçası eskidem çok güzel bir dinlenme tesisi kamping ve etkinlik alanı olan yer büyük bir kafeye dönüştürülmüş pişmanlığımı ve mutsuzluğumu iletmek ister iyi geceler dilerim.
 • gerek burada, gerekse tripadvisor ve foursquare gibi ortamlarda hakkında yazılan onlarca olumsuz yoruma rağmen anlatılmaz yaşanır mantığı gereği haftasonu 1 gece konakladığım ve gayet de memnun kaldığım nezih doğa içi mekanı. deneyimlerimi şöyle aktarabilirim:

  > bir kere mekan full çekiyor. murat kekilli bile sıkça buraya takılıyormuş, hemen fotoyu çektik tabi.*bu nedenledir ki hayatında 1 kez bile dışarıdan gelip demlik çay ve kahve içsen dahi parasını almıyorlar.

  > dere kenarına 3 bölge boyunca açık ve kapalı yemek yerleri koymuşlar. istediğinde takılabiliyorsun. salıncak ve hamak gibi imkanlardan faydalanabilmek de cabası.

  > standart odada konaklamalar için oda kahvaltı 120, yarım pansiyon 160 ve tam pansiyon 200 tl (kişi başı) şeklinde. daha iyi odalar için biraz daha ödemek gerekiyor. ama aradaki 40 tl fark ile akşam yemeğinde kiremitte alabalık, mıhlama, mezeler, tatlılar ve alkolsüz içecekler alabilmek bence güzel. tam pansiyon fazla lüks gibi görünüyor.

  > kahvaltı ise serpme tipi, ancak yanına yine mıhlama, demlik çay, su, börek, patates, acuka, gibi ilaveler geliyor. yetmez derseniz yeni tabak hemen önünüzde. tabii ki kahvaltı sonu kahve keyfi de cabası.

  > bebek dostu bir yer. odanıza park yatak veya karyola atıp parasını da tabii ki almıyorlar. bungalow evler bu zamanlarda biraz nemli ve soğuk olabildiği için isterseniz ısıtıcı takviyesi de yapabiliyorlar. ayrıca tesiste emzirme odasına kadar bulunmakta.

  > çok sayıda garson, hizmetli ve temizlik personeli var. böylece tüm müşterilere yetebiliyorlar. kolay kolay bekleme yapılmıyor. güler yüz ve yardımseverlik üst düzeyde.

  > yürüyüş parkurları da var elbette. ormanın içinde doyasıya yürüyüp ter atabilirsiniz.

  > ve zipline. evet ayrı bir işletme ama 20 tl gibi bir ücretle süper aksiyon yaşıyorsunuz. gayet de güvenli, kesinlikle yaşamadan gitmeyin. ayrıca isteyenlere offroad, masaj, atv, paintball gibi olaylar da ekstraya tabi olarak mevcut.

  kısacası mekanın para derdi yok, bu nedenle iyi bir işletme mantıkları var. ben olumsuz birşey göremedim. umarım bozmazlar. kalan tüm detayları şurada bulabilirsiniz.