• taşradan buraya okumaya gidenleri anlıyorum. tıp için büyükşehirden okumaya gidenleri de anlıyorum. ancak anlayamadığım bir şey var. yök atlas verilerini inceledim, ankara'dan istanbul'dan buraya okumaya tıp dışında gidenler olmuş. hiç mi utanmıyorsunuz ?
    böyle otogardan otobüse binerken istanbul'u ankara'yi terk edip yobaz ve küçük bir yere üniversite okumaya giderken otobüste heyecanlanıyor musunuz ?
    hiç mi gururunuz yok?
    hayatınızın en güzel yaşlarını yobaz ve gerici dincilerle dolu saçma sapan bir köyde geçirmeyin. gerekirse 3 kere sınava tekrar girin.
  • karabüllük üniversitesi.

bünyesinde barındırdığı siyahi öğrenciler sebebiyle genç kızların mağdur olduğu üniversitedir.
  • geçme notunun 25 cm olduğu söyleniyor...
  • universitelerin yarısından çoğunu kapatıp oralarda hayvan beslenilse enflasyon düşer ve eğitim kalitesi yükselir.
  • son zamanlarda itiraflardan ve yabancı öğrencileri gösterir listelerden de görülebileceği üzere adının karaçük üniversitesi olarak değiştirilmesi gereken yer
  • görünüşe göre “yabancı öğrenci” adı altında kaçak göçmen ticareti için “kullanılmış” üniversite. tabi bunun sonucunda da bugüne gelmiş.

burdaki tek fark, kaçak göçmen parayı insan kaçakçısına değil üniversiteye vermiş ve öğrenci kılıfına bürünmüş
  • üç kuruş para kazanma hırsı yüzünden hem üniversitenin hem de şehrin adı çıktı. daha kolay kolay tercih eden çıkmaz, hiçbir aile çocuğunu göndermek istemez. bu rezalete kişisel çıkarları için göz yumup çanak tutan ne kadar üniversite yetkilisi varsa karabüklüler tükürükleriyle boğmalılar.
  • fena itibar kaybı yaşayan üniversite. fuhuş, diploma ticareti ve kaçakçılık gibi iddialar var. bence bu sene çoğu bölümde kontenjanları dolmayacak, insanların artık tercih edeceklerini düşünmüyorum. eğitim kalitesi nasıldır bilmiyorum ama zamanında bizim lisede ne kadar boş beleş adam varsa ya buraya ya da kırıkkale üniversitesine gitmişti o yüzden hep ön yargılı bakmışımdır buralara.
  • haberlerden anlaşılan o ki burası eğitim kurumu adı altında ülkeye biraz parası olan siyahi şahısları boca etme görevi gören bir yapı haline gelmiş. yabancı öğrencilerin üniversiteye girişlerinde aranan kriterlerin neler olduğu, eğer bu girişlerden maddi olarak kişisel bazda yarar sağlayanlar varsa bu kişilerin kim olduğu umarım olay gündemden düşmeden önce netleşir.
  • itibari sifirlandi diyip duruyorsunuz, karabuk universitesi'nin herhangi bir itibari mi vardi da bu olaylardan sonra sifirlandi ? bilime akademiye ne katmis simdiye kadar ? kac arastirma yapmis kac makale yayinlamis ? icerisinde hangi donanimli hocalari bulunduruyor ?

esnafin para kazanmasi icin uydurulmus on yuz bin milyon baloncuk universiteden biri olan universitedir.
hesabın var mı? giriş yap