• karagölü görmüş ve kamp atmış biri olarak söyleyebilirim ki.... tek kelimeyle cennet...
  • artvin şavşat meşeliköyü sınırları içerisinde bulununan cennetten bir köşe.
  • türkiye'nin en güzel yeri desek abartmış olmayız. kalemle çizilmiş bir güzellik.
  • şavşat merkezinden araçla 30-40dk boyunca tırmanılarak ulaşılan milli park.

oldukça bakir bir bitki örtüsüne sahip. kamp ve piknik alanları ile yemek yenilebilecek bir mekan mevcut. havanın temizliğinden dolayı ağaçlardaki likenler dikkat çekiyor. göldeki yoğun turuncu koi balığı nüfusu da mekanın sürprizlerinden.

bu arada milli parka ulaşmadan önce her ne kadar iyi durumda olmasa da cevizli mevkiindeki gürcü manastırını ziyaret edebilirsiniz. ayrıca karagölden daha büyük çil gölü diye bir yer var. ben gidemedim oraya ancak şansınızı zorlamaya değebilir.
  • sonunun uzungöl olmaması için dua ettiğim artvin'in güzide golü. yeryüzündeki cennetlerden birisi. gittiğimde tek bir story bile atmadim. çünkü popüler olmamalı böyle yerler. ınstagramda bir kere patladı mi birdaha geri dönüşü olmaz. uzungölün başına gelen pişmiş tavuğun başına gelmedi. aynı durum artık salda golü içinde geçerli olacak gibi.. burası umarım popüler olmaz. araplar buraya gelsin diye otel yığını bir göl görmek istemiyorum ülkemde...
  • kelimenin tam anlamıyla cennetgörsel

böylesine güzel bir alana şöyle birgörsel rezilliği reva gören insan formundaki yaratıkların ta amk.
hesabın var mı? giriş yap