• "cem yılmaz'ın kar-zarar hesabı yaparak film çektiğini zannetmiyorum"

doğru cem yılmaz filmleri kar için çekmez. sevenleri kavuşturmak için film yapar. o yüzden 400 tane ayrı programa konuk oldu. cinemaximumla falan izleyiciler için kavga etti, kar için film çekseydi bunu yapar mıydı hiç? cem yılmaz bir sinema şövalyesidir. akıllı olun.

kafanizda çok ideallestirmeyin hiçbir kişi ya da olguyu. herkes cebine bakar, kalan şeyler talidir.

not: filmler bence başarılı.
  • ford'un sponsor olduğu bir yapımın 440 bin izlenmesidir.

yok cast ajansa 3 milyon gitmiş de, yok çekim masraflarını kurtarmazmış da... mal mısınız lan siz? adam daha çekim aşamasında başlıyor para kazanmaya. sinemedan gelen de arka cebe gidiyor.

ülkemiz insanları harbiden hiçbir şey bilmiyor. hem de hiçbir şey... hadi gidin ücretsiz netflix'ten bir şeyler izleyin.
  • cem yılmaz'ın kendi parası ile film çektiğini zanneden süper zekaları üzmüştür. sevgili arkadaşlar, cem yılmaz tüm filmlerini nu look'la ortak yapıyor. neden böyle yapıyor? çünkü tüm prodüksiyon masraflarını nu look karşılıyor. nu look ne? mars'ın eski sahibi muzaffer yıldırım'ın film şirketi. hani mars'ı korelilere 800 milyon dolara satan arkadaş.

çok seviniyorsunuz batıyor ediyor falan diye ama o işler maalesef öyle olmuyor be. zaten bütçenin yarısını sponsorlar karşılıyor. kalan yarısı da, muzo için çıtır çerez parası. üzgünüm, hevesiniz kursağınızda kalacak ama gerçek bu. cem yılmaz 1 kuruş harcamıyor cebinden. zarar etmiyor : (((
  • kar amacı gütmezmiş. sanki bana sanat filmi çekiyor aq. cem yılmaz'ı savunursun anlarım da adamın çıkmadığı kanal, youtuber kalmadı gelmiş hala kar amacı yok diyor. ki zaten ortaya bir ürün koyuyorsan kar amacı gütmende bir sakınca da yok.
  • sansürü destekleyen cem yılmaza bu az bile. azala azala biter kankası yılmaz erdoğan ile.
  • bu filmden zarar eder etmez bilemem. ancak edilen zarar itibardandır. benzer filmden bi tane daha yapsa o 400 bini de zor bulur.
  • jerry seinfeld ustanın dediği gibi, kendisi bizi eğlendirerek para kazanabilir, kendisini eğlendirerek bizden para talep edemez. filmleri bir grup ortayaşlı adamın kendi arasında yaptığı goygoyun reklamcı gözüyle filme çekilmesinden ibaret. üzerine de gişede çakılınca halkı suçlayamaz.

cem yılmaz sinemacı değildir. yerel bir standupçı komedyendir. işinde çok çok iyidir ama kendisini yüksek sanatlara itelemeyi bir kenara bırakması gerek. en baba standupçının çekeceği de olsa olsa sitcom olur. onu yapsın eyvallah.

niye kendini zorluyor bu kadar, çünkü kompleksli herif. zamanında okan bayülgen de bu toplara girdi, verdi fuları, verdi fotoğrafçılığı. kimse sklemedi, kuzu gibi döndü en iyi yaptığı işe, talk show hostluğuna. şahan gökbakar denen lümpen nuri bilge ceylan'a laf etti. kimse sklemedi. sinema evladım bu sinema. 20. yy'dan beri hayatımızı değiştirmiş yeni bir düşünce biçimi. bunun için de önce etraflıca düşünmek lazım. eğitimini görmek lazım. kafa patlatmak, emek vermek lazım.
  • benim filmlerden haberim yok. belki ben mağarada yaşıyor olabilirim ama önceki filmlerin insanı sinemaya çekecek düzeyde reklamı vardı. bir şekilde fragman, trailer her neyse önümüze düşüyordu. şimdiki filmlerin içeriğiyle alakalı bilgim dahi yok.
  • ben açıkçası karakomik filmleri cem yılmaz’a daha çok yakıştırdım.

cem yılmaz herhangi bir filminde küçük küçük karikatürleri bir kaç karaktere oturtmaya çalışıp film yapıyordu. ben hokkabaz filmini severim mesela çünkü senaryo, film ve çekim bütünlüğü vardı. ama yahsi batısından tut arog gora arif v216 falan hepsi karikatürlerin birleştirilip bir kaç karaktere serpiştirilmesiydi. bu da beni film izlerken sıkıyor. sürekli göndermeler, sürekli bir üstatlara saygı falan, film filmlikten çıkıyor. youtubeda yeni trend ya, filmleri 3-5 dakikalık sahnelere bölüp veriyorlar. cem yılmaz filmleri o 3-5 dakikalık bölümlerde çok komik ve eğlenceli olabilir ama uzun metraj filmde kopukluk beni rahatsız ediyordu.

yine de cem yılmaz’ın hem grafikte hem senaryoda farklı şeyler denemesi sinemamız için çok iyi.

bu yeni filmleri de kurgu olarak diğer filmlerinden çok önde. az izlenmesi cem yılmaz için bir sorun teşkil etmiyor diye düşünüyorum. o yine yapacaktır filmlerini. ama belki bir uyarı olabilir.

düzgün film düzgün senaryo, düzgün karakterler ve düzgün kurguyla oluyor. evet hepimiz zeki muren taklidine çok güldük çağlar çorumlunun ama bu bir skeç degil, saçma bir filmde saçma şekilde zeki muren taklidi filmi katlanılması zor hale sokuyor. ben cem yılmaz’ın bunun farkına vardığını düşünüyorum.

edit: cem yılmaz gösterilerinde de bu küçük küçük karikatürleri anlatıyor. ama o stand-up. durum anlatıyorsun, geçişleri iyi yapıyorsun karnımız agriya ağrıya gülüyoruz. film böyle bir şey değil
  • tutmayan ilk film için hiç tanıtım yapmadığı halde bu filmin pr'ı için birlikte video çekmediği bi enes batur kaldı. nasıl cem yılmaz için para önemli değil deniyor ilginç. mali yönden sarsmaz tabi ama içinde de bir ukte kalır elbet.
hesabın var mı? giriş yap