şükela:  tümü | bugün
 • bureauofeconomy isimli twitter yazarı. öngörüleri açıklamaları ekonomi hakkındaki görüşleri son derece isabetli ve doğrudur. süvari bey diyebiliriz kendisine sanırsam uzunyol kaptanı gibi özellikleri var .

  bir burs başvurusu kampanyası dahilinde takip ettim. burs bana çıkmadı ama hocanın görüşlerini görmek burstan daha kıymetli diyebilirim. takip tavsiyesi değildir ama bir göz atılsa fena olmaz. kahin gibi vessalam 1-2 ay önce dediği şeyler teker teker oluyor..
 • dediklerinin %80'i çıkan twitter hesabı. gerçekten büyük hoca.
 • tanıdığınız bütün ekonomistleri ve iktisatçıları cebinden çıkarabilecek yeteneğe ve müthiş öngörülere sahip milliyetçi bir abimiz. takip edin derim.
 • bir suredir twitterdan takip ediyorum. oldukca bilgili ve bu bilgileri guzel bir sekilde aktariyor. patreon hesabi da var ucretsiz sekilde oradan da yazilarina ulasilabilir.

  bunun disinda dusunme sekli ve olaylara bakis acisini cok begendim.

  severek takip ediyorum.
 • kısa zaman öncesinde twitter bilgisellerini okuma şerefine nail olduğum ileri görüşlü hocamız.siyasi ve ekonomi gündemine dair görüşleri tavsiye edilir.
 • kendisinin uluslararası bir firmanin üst düzey yöneticisi olduğunu düşünüyorum. firma hakkında da tahminim var ama buraya yazmayayım. kendisi gayet vatanını, milletini seven öngörü sahibi bir insan. yazdığı bilgiselleri zevkle okuyorum.
 • sıkı takipçisi olduğum türkçü bir abimiz. kendini ifşa etmemeye çalışıyor ancak ekmek kırıntıları gibi ufak ipuçları toplayarak sonuca ulaşmaya çalışıyorum.
 • twitter da dolanırken tesadüfen karşılaştığım hocamız. bir iki twitini okuyayım derken kendimi hergece acaba bu gün ne yazmış diye kontrol etmekle buldum. özellikle bilgiselleri çok aydınlatıcı oluyor bilgiseller
  okumanız ve takip etmeniz tavsiye edilir.
 • uzun zaman önce yaptığı burs çekilişleriyle karşılaştığım, 'twitter'da bunları yazacak başka bir hesap daha yok' iddiası çoğu zaman doğru olan aşmış kişi.

  eğittiği ilgilendiği öğrencileri var, neye göre ve nasıl seçtiğini merak ediyorum açıkçası. türkçü çizgisini de söylemeden olmaz.
 • öngörüleri yüzde doksan ihtimalle tutan türkçü kişi. çok zeki biri olduğu belli, dünyadaki ve ülkemizdeki gelişmelerden yaptığı çıkarımlar gerçekten takdire şayan.

  particilik yapmıyor, tüm partileri eleştiriyor, bu yüzden parti fanatikleri tarafından sürekli linç edilmeye çalışılıyor.

  ancak, bir sorunu var. devleti yönetenlere fazla güveniyor. takipçilerine sürekli devlet-hükümet ayrımını hatırlatıyor ama günümüzde ülkemiz için bu ayrımın pek keskin olmadığı aşikar. bu konuda duygusal davranıyor veya büyük çoğunluğu genç olan takipçilerinin devlete bağlı olmasını istiyor olabilir, bilmiyorum.

  tabii buna rağmen twitter’da takip etmeye değecek birkaç hesaptan biri. özellikle dünya siyaseti ve enerji savaşları hakkında başka yerde bulamayacağınız bilgileri sunuyor bize.

  2 yıl sonra gelen edit: maalesef entryimde bahsettiğim "devleti yönetenlere fazla güvenme" durumu, yerini hükümet taraftarlığına bırakmış durumda.

  aktrollerin dahi savunmadığı saçma icraatleri savunuyor, özellikle ekonomik konularda gençlerin isyan etmesine hiç gelemiyor. devlet bankalarının yönetimine atanan güreşçilere, vatandaşın sırtına yüklenen vergilere toz kondurmuyor, bunların "doğal" olduğunu söylüyor. şunu anladım ki, görüşü ne olursa olsun zengin bir insanın ekonomiyle derdi olmaz bu ülkede. bu arada bahsettiğim şeyleri twitter adresinde bulamazsınız, çünkü tepki çeken tweetlerini siliyor.

  entrymin ilk halini de silmiyorum, yaşadığım hayal kırıklığına herkes şahit olsun.