• real madrid'in ve ronaldo'nun parlamasinin ardindaki en onemli oyuncu. tam bir pivot istasyon adami. oyun gorusu, zekasi, bileklerine hakimiyeti, hava toplarindaki etkisi muazzam. modric ile birlikte real carkinin en onemli dislisi.
  • 10 mayıs 2017 atletico madrid real madrid maçı nda neden real madrid'de düzenli ilk 11 çıktığını tekrar göstermiş futbolcudur.çalım falan atmasından bahsetmiyorum.

real madrid'in golünde ne yaptı? sol kanada doğru gitti ve atletico'lu defans oyuncularını üzerine çekti.atletico'lu oyuncular benzema'nın üstüne gidince toni kroos ceza sahasının önüne, isco'da ceza sahasının içine girdi ve gol de bu kayma sayesinde geldi.toni kroos'un şutunu isco tamamladı.

#67841147 şu entryde de arkadaş belirtmiş.%1000 katılıyorum.elinde ronaldo gibi her sene 50 üstü gol atan bir adam varken merkez santraforun skordan önce başka işleri yapması daha elzem.zaten takımın gol yükünü çeken oyuncu belli.benzema'nın top tutması,dağıtması,sahayı gezmesi,rakip defansı üzerine çekmesi,diğer oyuncuların markajsız ceza sahasına girmesini sağlaması çok çok değerli işler.

neden ronaldo - higuain olmadı? neden arjantin milli takımında messi - higuain oynayınca olmuyor ? peki neden bu 3 adam ayrı ayrı real madrid,barcelona,juventus'ta çok daha iyi oynuyorlar? bunu bir düşünün.benzema yerine daha klas bir bitirici koyunca daha iyi takım olunmuyor.takımın üretkenliği düşüyor.

bu arada evet kendisinden daha iyileri var ama 4-5 tane falan ya sayarsın ya sayamazsın.salt bitiriciklikten söz etmiyoruz çünkü. o yüzden zidane ve maç başlıklarında saçma sapan fransız,lobi,torpil falan gibi şeyler yazmayı kesin.bu adamın oyun katkısını görmemek için hiç futbol bilmiyor olmak lazım.
  • bu akşam usta sanatkar ''el fenomeno''yu hatırlattı ve beni duygulandırdı piç
  • her hafta aynı çalımı atsa bile kendisi ile ilgili fikrim sabit kalır.
    dünyanın en büyük takımının santraforu olmaması gereken oyuncu.
    kendisinden iyi 10/15 santrafor sayabilirken kendisi real madrid'de oynamaktadır.
  • önceki entrylerde belirtiği gibi real madrid siteminin çok önemli bir parçası olup aynı zamanda ronaldo hayvanına rağmen şampiyonlar ligi tarihinin! en çok gol atan beşinci oyuncusudur. eleştirirken biraz respect ulan.
  • dün akşamki maçta, içine brezilyalı ronaldo* kaçmıştı. resmen ronaldo'yu izliyormuş gibi hissettim.

ronaldo'nun oyununu hatırlayanlar varsa açıp özeti bir izlesin. "oha lan cidden öyleymiş" diyecekler.
  • yanlış hatırlamıyorsam bu sezon real madrid'de 8. sezonunu geçirdi. real madrid gerçekten bu adama iyi tahammül etti bu zamana kadar, arada geçirdiği idare eder sezonları haricinde real madrid için neredeyse hiçbir zaman ekstra bir şey yapmadı. madrid oyuncuları buna pozisyon hazırladı, bu itinayla dağa taşa dikti veya kalecinin karnına topu nişanladı. yeri geldi madrid'in kazanabileceği en kritik maçlara mal oldu. madrid'de iyi geçirdiğini hatırladığım tek sezon 15/16 sezonu, onun dışında iş yaptığı hiçbir sezon aklıma gelmiyor.

hani eskiden diyordum madrid'de adam yok mecburi oynatıyorlar ama şuanda morata gibi kaliteli bir isme yazık oluyor. adamın real madrid'de oynadığı sezonlarda gol ortalaması 1 gol / 2 maç bile değil siz düşünün. real madrid ki neredeyse her sezon 100+ gole ulaşan bir takım, hem de sadece ligde. bu yüzden hem real madrid'e hem de bu hıyara helal olsun. real madrid böyle 2. sınıf bir golcü ile son döneme damgasını vurdu. takımda cavani, suarez tarzında üst düzey bir golcü olsa neler olurdu düşünemiyorum.

benzema'ya da şu yönden helal olsun, gayet ortalama hatta dönem dönem ortalamanın da altında bir performans ile senelerdir madrid forması giyiyor ve neredeyse oradan emekli olacak. avrupa futbolunda 1. seviye üst düzey golcüler var; cavani, lewandowski, agüero, suarez ve aklıma gelmeyenleri. daha sonrasında bunları takip eden higuain, costa, gameiro, mertens, benzema gibi adamlar yer alıyor. benzema kendi klasmanı arasında bile sonlara yazacağımız bir isim.
  • 2. sınıf forvetlerin en iyisi olan cezayirli kel.
  • kendisi yerine alınabilecek tüm üst düzey santraforlar real madrid'in oyun düzenini yıkacaktır. teknik ekip benzema'dan gol rekorları kırmasını beklemez. gol koklayan, fm tabiriyle poacher değildir. oyunun içindedir. orta sahaya gelir, pas alışverişinde bulunur, oyunu açar, asist yapar, topu ileriye taşır. normalde ronaldo'nun yapması gereken işleri yapar. ama ronaldo kendini rakip ceza sahasına kilitlediği için bu işler onun üzerine düşmektedir.

kısacası çok özel bir forvettir. ronaldo takımda kaldığı sürece kendisine muhtaçtır. değeri ileriki yıllarda bilinecektir.

edit: imla
hesabın var mı? giriş yap