• bir arkadaşım halı saha maçına gelmişti. maçta bir sorun oldu, sanırım 2-3 kişi gelemedi mi o tarz bi şey. maçın tadı kaçtı yani. ve adamın dilinden aynen şu kelimeler döküldü " keşke hakkımı bu maç için kullanmasaydım".
    hakkı varmış, bu tarz haklar vermiş ona eşi, garibim hakkı boşa gitti diye üzülmüştü.
  • daha acınası durum kadınların bunu başarı olarak görmesi. uzun vadede kaybedenlerdensiniz.
  • bunun bir tık üstü, karısından bu izini alabilmek için canhıraş bir şekilde efor sarferden adamdir. tum evi temizleyenler var mesela, adam cam siliyor. mantı açan tanıyorum ben. oklava hamur tahtası filan. sahsen ben erkek olsam o maça gitmek için mantı yapıp, içli köfte oyacagima, serefimle mackolik filan takip ederim. yine de siz bilirsiniz tabi, benimki sadece fikir..
  • efendim kardeşim :)
  • doğru yolu bulmuş erkektir.
  • hemen hemen her aktiviteyi eşiyle birlikte - severek - yapan bir erkek olarak şaşırdığım kişidir bu. elbette halı saha vb aktiviteleri saymıyorum, ki zaten kendim de gitmem. neyse, konumuz bu değil.

birey, kendine ait sosyal ve psikolojik alanı kendisi yaratmak zorundadır. başkalarından izin almak ya da birlikte hareket etmek zorunda olmak, bir zaman sonra gizli hareket etmeye yönlendirir ve uzun vadeye bile gerek kalmadan sıkıntılar baş göstermeye başlar.

uzun uzun yazılabilir ama özet geçeyim : baş başa iken sıkıldığınız kimse ile evlenmeyin.
  • kendim için söylüyorum. eskiden benim hanım da böyle kıskançlıklar yapar bir yere asla göndermezdi. zaman geçti, ufak ufak izin alıp bir yerlere gitmeler başladı. biraz daha zaman geçti, haber vermeler başladı.

pandemi başladığından beri gözümün içine bakıyor bir bahane bulup beni evden sepetleyip o da annesinde akşama kadar oturuyor.

hayır kaynanama rahmetli annem kadar güvenmesem bu sefer ben işkilleneceğim o derece.
  • ardını döğdürüyordur.

şaka len. bizi ilgilendirmeyen ev erkeğidir.
  • net hanımcıdır. kimse bir şey yaparken birbirinden izin almamalı. biz birbirimizin ebeveyni miyiz de izin alıyoruz. saygıdan haber verilir.

sen karşındakinin senden izin almasını bekliyorsan güvenmiyorsundur.

zaten böyle evli erkeklerin bekarlarla takılması ya da izin alması nedense hep bir olay oluyor.
    bunları tartışmaktan bıkmadınız mı?
    millet uzaya çıkıyor. bizim tartıştığımız konulara bak.
    insanlara evlenmeden önce ehliyet verilmeli.
hesabın var mı? giriş yap