• staj yeri ayarlama umuduyla neredeyse her ilanına başvurduğum site.
    ne girişte yaklaşık 1 saatte hazırladığım cv , ne de başvurular için yazdığım özet bir transmittal letter işe yaramamış ; başvurduğum yerlerin sadece % 1 'i geri dönüş yapmıştır.
    son çareniz olsun yani , biliyorsunuz ki bu ülkede her şey torpille döner.
  • önyazı kayıt sistemleri inanılmaz amatör hatalar barındıran site. eskiden böyle değildi. başvuruya özel önyazı yazıp geçemiyorsunuz illa ki kaydedip onu göndermeniz gerekiyor bu öncelikle çok kullanışsız ve zorlayıcı bir yöntem. o da yetmediği gibi kaydettiğiniz ve başvuruda kullanacağınız önyazı önce doğru düzgün görünürken, başvurudan sonra abuk sabuk bir formata dönüşüyor. bilinmedik karakterler, saçmasapan boşluklar ekliyor. insanı iş başvurusunda kepaze ediyorlar.

edit: bu önyazı problemiyle ilgili bizzat kendileriyle görüştüğümde aldığım çözüm önerisi şu şekildedir. word vb. bir yerden kopyala yapıştır yaptığınız metin bozulma yaratır. onun yerine metni notepad'e aktarıp oradan önyazı kutusuna yapıştırın dediler. bu nasıl çözümdür arkadaş. koca kariyer.net'in coder'ları buna daha genel bir çözüm bulamamışlar mı? mobilden girip bu işlemi yapan adam ne yapacak? madem böyle bir opsiyon yok niye native app sürüyorsunuz piyasaya? çok ama çok amatörce.
  • sürekli saçma sapan şekillerde hata veren site. kullanıcı girişi yaptıktan sonra java'yla açılan reklam gitmek bilmiyor. sonra cv düzenlemek için ekranlar açılmıyor.
  • bazı holdinglerin ilan açacağım derken çığır açtıkları site.

https://twitter.com/…onul/status/296893741803925504
  • ben farklı bir kısmına giriyorum sanırım bu sitenin, yazılanların ve inanılanların aksine şu an çalıştığım ve yakın bir zamanda yeni başlayacağım işi buradan buldum ben. yani neymiş, yararlı.
  • 14 şubat'ta yaptığım başvuruya, firma tarafından 30sn sonra 15 şubat tarihli otomatik cevap göndermiş olan site. anlıyoruz sallamıyorsunuz ama bu kadar belli etmeyin, umut fakirin ekmeği.
  • iş bulmaktan ziyade, şirketlerin reklam alanı haline gelmiş portal.
  • geçenlerde ilk defa sağını solunu kurcaladım bu sitenin... hakkını yiyemem, şimdiye kadar sayesinde çokça iş görüşmesine gittim. kah teklifle neticelendi, kah ses çıkmadı. e hal böyle olunca, beğenmeyenler aramadı diye düşündüm. ancak üniversiteyi bitirdiğim andan itibaren yaptığım tüm başvuruları saklıyorlarmış arkadaşlar...

şöyle bir anıları tazeliyim filan diye geriye doğru gitmeye başladım ve gördüm ki, mesela bir dönem çok darlanmışım ne bulduysam başvurmuşum. tarihlerden filan belli zaten. neyse, bir bakarsın ki, koca 1 sayfada hepi topu 2 bilemedin 3 ilan kariyer.net aracılığıyla doldurulmuş. dahası çok büyük bir kısmı pozisyon iptal edilerek kapatılmış.

yani şöyle, başvurunu yapıyorsun, başlıyorsun beklemeye, şanslıysan* seni görüşmeye çağırıyorlar, gidiyorsun, baktın cevap gelmiyor, seni beğenmediler diyorsun. meğerse adamlar piyasa araştırması yapıyormuş... sen müdürüne türlü yalanlar söyleyip, işinden izin almışsın, ta bilmem nerelere gitmişsin, niye? adam içerdeki adamın maaşına zam yapmalı mı yapmamalı mı ölçsün diye...

tek bir rakibi olsa, yüzüne bakmayacağım sitedir. neyse ki, linkedin yavaş yavaş yetişiyor.

edit: artık şirketler aradıklarında, kendimce biraz lafı uzatarak durumu anlamaya çalışıyorum. en kolayı, tabii ki maaş. maaş sorunca da sen kaba oluyorsun. yahu 1) afedersin de ne için çalışıyoruz? 2) ben gidicem gelicem, onca zahmete giricem, sen beni bu duruma soktuğun için kaba değilsin, ben kabayım?! kurunun yanında yaş da yanıyor farkındayım ama, benim izin günümden yiyeceksin, onca yol getirteceksin, emin olmak istiyorum... bir seferinde yine bu site üzerinden bir yere görüşmeye gitmiştim. yol masrafınızı ödeyelim dediler de, duvara çarpmış gibi olmuştum, küfür mü ediyor ne diyor algılayamamıştım bir süre...*
  • kocaman gözüküp, soğan cücüğü kadar olandır..

şifrelerimizi, bilgilerimizin tümünü çekinmeden girdiğimiz; hangi tür amaçlarla kullanılabileceği konusunda ise en ufak bi fikrimizin olmadığı özel bilgi havuzudur kendisi..

her firmanın kendi insan kaynakları varken.. bu tarz havuzların ortamdan para kırmasına bi anlam veremiyorum..

ve her zamanki gibi, sürü güdüsü kazanır!
  • yeni bir iş bulup 7 yıldır çalıştığım yerden istifa ettim, şirket benim pozisyon için kariyer.net'e ilan vermiş, kariyer.net de bu ilanı öz geçmişinize uygun ilan diye bana gönderdi.

tanımı ise, eğer cv'nizi düzgün hazırlarsanız iş aramanıza bile gerek yok, o size öneriyor.
hesabın var mı? giriş yap