• veterinerlik hizmetleri veren, hayvan haklarına saygı gösteren belediyedir. sokakta gördüğünüz yaralı hayvanları mavişehir'deki tay park yanında yer alan belediyenin veterinerlik birimine kendi imkanlarınızla götürdüğünüzde ya da haber verip hayvan ambulansını çağırdığınızda, alır, ücretsiz olarak tedavi eder ve size haber vererek gelip almanızı sağlarlar ya da alınan yere bırakırlar. sokak hayvanlarının kısırlaştırılmasını da yine ücretsiz olarak gerçekleştiriyorlar.
  • 30 ekim 2020 ege denizi depreminde hasar görmüş ve mühürlenmiş apartmanlardan emlak vergisi talebi bulunan belediye. halka yararına hiçbir hizmeti yoktur. başta bostanlı olmak üzere bir çok yerde kaldırımlar ve sokaklar esnaf işgali altında. hatta kimi yerde sokaklar da esnaf işgali altında. oluşturdukları cafe-restaurant sektöründe faaliyet gösteren kent a.ş. ise tam bir muamma. fiyatlar bostanlı'daki diğer mekanlar ile aynı fiyat. bitti mi? hayır. sahil işportacı yuvası olmuş. karşıyaka çarşının hali kemeraltı'ndan beter durumda. otopark sıkıntısı almış başını gitmiş.

yani bi bakıyorum chp'li diğer belediyelere, bir bakıyorum karşıyaka belediyesine. gerçekten acınası bir tablo var. sanki karşıyaka'yı chp'li belediye değil de, rant kavgasına tutuşmuş liyakatsız ampul partisi (kısaca "lap" oldu bak) yönetiyormuş gibi adeta. özellikle beceriksiz, görmezden gelen, liyakatsız insanları özellikle karşıyaka'dan aday gösteriyorlar. karşıyaka'dan daha iyi yönetilen onlarca chp'li belediye rahatlıkla sıralanır buraya.
  • gün boyunca van depremi için yapılacak yardımları evlerden toplayacak olan belediye. adresi bildirmek için 399 40 75 numaralı telefondan ulaşılabiliyor.

ek bilgi: sosyal yardım işleri merkezine adres bildirdikten sonra gün içinde gelip alıyorlar. apartmanınızda başka yardımda bulunabilecekler varsa ve eğer herkes eşyasını aynı gün içinde ayarlarsa gelen ekiplerin işi kolaylaşmış olur. on kere aynı adrese gelmek zorunda kalmazlar.
  • eğer gerçekten sahile bir tramvay inşa etmek için o ağaçları kesecekse hem bir şehir plancısı, hem de bir karşıyakalı olarak elimden çekeceği olan belediyedir.

ben de biliyorum tramvayın olumlu yönlerini, ulaşıma, kent kimliğine, vs. yapacağı katkıları da hiç mi "kentsel hafıza" diye bir şey duymadınız.

haber linki

o ağaçların gölgesinde uyudum ben yıllar önce, otobüs bekledim...
    karşı sırasındaki palmiyeler yeni dikildiğinde üzerlerinden atlayıp oyunlar oynadım.

şimdi onları keserseniz benim gibi nicelerinin hafızasını da kesip yok edeceğinizi unutmayın.

getirin (bakın açık teklif) ben bedavaya alternatif ulaşım şemasını çıkartırım. gerekirse aylarca sabahlar o ağaçlara dokunmadan yine çözerim o tramvay güzergahını. yapmayın!!!
  • ön edit: sözlük üzerinden dönüş yapıldı. konu üzerinde yoğun çalışmıyormuş. duyarlı ve ilgili tavırları için peşinen teşekkür ediyorum. gelişmeleri yazacağım.

--- spoiler ---

izmirde olanı şahane bir dönüşüm seferberliği düşünmüş fakat uygulayamamistir.

önce ilanlar ve mavi çöp torbaları dağıttılar kapılara ve atık ayristirmanin öneminden bahsettiler.
    fakat duyurunun sonunda mavi posetlere donusturulebilir atiklarimizi biriktirmemizi yazmislar ve "biz size duyuracağız toplayacagimiz günleri" yazmışlar. bak bu hata. altyapını oluştur öyle bas o broşürü. günleri saatleri açıkça yaz işte oraya. ınsanlar 40 kere ayrı duyuruyla neden uğraşsın

neyse, kimse uğraşmamış zaten. ılerleyen günlerde apartman kapısına, yarim kibrit kutusu büyüklüğünde bi kağıt yapıştırmışlar "toplama saatleri: 20.00-21.00" diye.
    kâğıt elle yazılmış ve kimse görmemiş haliyle. ben duyuruyu bekledigim için özellikle bakıyordum ve öyle gördüm.
    ben de elle yazılmış kağıda hızlıca bakınca 20. 'yi görüp ayın 20 sini bekledim koymak için.
    ayın 21 inde hala alınmamıştı. neyse ertesi gün aldılar.

bikac gün geçti ve bu sefer beyaz market poşetinde koydum atıkları. bahçe demirine astım yani. 2 gün geçti, alan eden yok.

en sonunda bugün belediyeyi aradım neden almıyorsunuz diye.. mahallemi sordu, bi süre bekletti ve dedi ki " sizin oradan saat 19.00-23.00 arası, salı ve cuma günleri toplanacakmış. ve muhakkak mavi poşette koymanız lazim"

ben uğraşıp arayıp sormasam, nerden haberim olacak bu kadar detaydan...

bu atık ayrıştırma organizasyonunu beceremedin belediyecim. kimse bu kadar detayı araştırıp öğrenme zahmetine girmez. ben kullanıyorum ama, insanlar genelde evlerine mavi çöp poşeti de almıyorlar.

fiyasko operasyon yapmışsınız. hiç olmamis
    --- spoiler ---
  • başta bostanlı ve karşıyaka çarşı olmak üzere bir çok yerde kaldırımların ve hatta sokakların esnaflarca işgaline ses çıkarmayan belediye. sadece yaya kısmını geçtim, bebek arabası ve engelli araçları dahi geçemez durumda. belediye başkanıyla karşılaşsam yüzüne tükürmekten çekinmem. utanmaz!
  • dünya emekçi kadınlar günü için çok güzel afişler hazırlamış belediye:

"börek de açarım dekolte de giyerim sana ne?"

"geceyarısı sokakta dolaşırım, gezerim sana ne?"

"istediğim yerde kahkaha atarım sana ne?"
  • sokaklar çaka çaka çöp dolu, çöp arabası 3-4 günde bir geliyor, onda da sabah tam millet işe gidecekken trafiğin içine sıçıyor. kardeşim karşıyaka gibi cennet ilçenin belediyesine seçilmişsin, her gece çöp toplatıp sokakları pırıl pırıl yapman lazım, insanların başka ne beklentisi var zaten sizden?
  • van depremi için yardımları belediye binasında topluyormuş. bilgi için : 399 40 00

izmir yardım standları:
    1) bornova metro istasyonu
    2) ege üniversitesi ziraat cafe
    3) dokuz eylül üniversitesi inşaaat müh. kantini.
  • bir yaz boyu, yani okullar kapalıyken ve millet oraya buraya gitmişken hiç birşey yapmayıp, trafik yoğunlaşmaya başlayınca bostanlı-mavişehir-çiğli yolunda tadilata başlayan belediye. dolayısıyla her gün gidiş ve geliş sırasında hayır dualarımızı alan belediye.
hesabın var mı? giriş yap