• her önüne gelen bundan yaptırıyor bir tane doğal kaşlı insan göremez olduk.

o kadar yapmacık görünüyor ki, bunu yaptıranlar aynaya bakmıyor galiba hiç. instagram fotoğraflarında güzel durabilir ama gel gör ki gerçekte tam bir hayal kırıklığı.

inanın ki seyrek kaşlıyken daha güzeldiniz.
  • şunun modası bitse de gitsek diyorum anacım. gerçekten kötü. arkadaş arasında muhabbeti falan oluyor, iyisine rastlamamışsın diyorlar, tanıdıklarının fotosunu açıyorlar yine sevemiyorum. çok yapay. ( bu arada umarım yanlış başlıkta değilimdir, şu kıl tekniği dediklerini de kastediyorum.)

kaşını vaktinde küstüren, ince alan da haklı yani, onlara da bir çözüm üretmek lazım fakat çözüm bu olmamalı ya. kaş ekimi diye bir şey de çıkmış. görsellere bir amca kaşı koymuşlar. taverna kılıklı bir tipin kaşına benziyor, rezalet. kadın kısmının kaşları ise fotoşoklu gibi. ya da hiç alakası yok ha. sanki normal öylesine bir manken kızcağızdı, bir şekilde çektiler aha da biz yaptık dediler bilemeyeceğim. hiç ektireni de görmedim. ama saç ekiminden bildiğim kadarıyla bir müddet şebek gibi geziyorsun. hadi kafayı şapka, bere saklar insan ama kaşı napacaksın?

kısaca yaptıranların neden yaptırdığını anlasam da hiç beğenmiyorum.

bunun dışında şu kıl mevzularını düşününce çevremdeki ergenlerde bir durum dikkatimi çekti. tanıdığım çoğu ergenin kaşlarının ortası yok. akraba olanlara özellikle analarına falan bile sordum almıyorlar da zaten hiç olmamış. çok var böyle. benim ergenliğimde tek kaş çoktu. madonna yüzünden falan da moda olabilir ama sanmıyorum yaa ne madonnası, kim nereden bulacak, herkes bildiğin tek kaşlıydı büdü gibi. üremek için hep az kıllıları seçmişiz demek ki. hepinizi tebrik ediyorum ahahahah!
  • biri bu diğeri dudak dolgusu insan kendine nasıl yakıştırıyor anlamak zor. bakamıyorum bile bir de beğenen var.

edit: dudak botoksu değil dudak dolgusu olmalıymış.
  • tek tip kas modeli üzerinden çalışıldığı icin emanet duran hede. kas konturu normalde kası eksik olan insanlar icin kullanılırken simdi delinin biri tas atmış kuyuya hesabı herkes tek tip model kas varmış ve bu model kas da her surata uygunmus gibi dolgulu, kalın ve düz halde uygulanmakta. e güzellik merkezleri parayı verip beş bin liraya uyduruk kalıcı makyaj makineleri alabiliyor. ondan sonra yetmezmiş gibi bir de kas alan elemanlarına internet üzerinden yahut uc beş derslik sertifikalar aldırıyorlar. sonrası da boyle yürüyor iste.

kaslarınız seyrek ve biçimsiz ise genellikle dövme sanatçılarının yaptığı kıl efekti olayına girisebilirsiniz ama yok laf olsun kuyuya ben de düşeyim derseniz buyrun, köşedeki güzellik merkezi de bu alanda uzman. bi de kaş stilisti demezler mi kendilerine.. kictan meslek uydurmak boyle bir sey demek ki.
  • kaş konturu tam olarak nasıl bir şey anlayamadım, ama dövme kaş daha fena sanırım. sezen aksu'nunki mesela dövme kaş mı olmuş oluyor? kendisi çiziyor kaşı, ta kulağına varıncaya kadar böyle... anlayamadım gitti bunu.
  • bir an önce tedavülden kalkması gereken furya.

bir de kaş aralarını kalıcı plastik maddeyle doldurtanı var aman tanrım.

benim diyen pavyon karısı bu kadar avamlaşamaz.
  • iki gözünüzün üstünde plastikle yaşamak nasıl bir duygu? kontöre hayır.
  • öncelikle isim karmaşasını çözelim.

kontur: fransızca contour
    resimde nesneyi belirgin gösteren çevre çizgisi

kontör: fransızca compteur
    1. belirli bir sürenin bir birim olarak kabul edildiği ve telefonda toplam konuşma süresinin kaç birim olduğunu sayısal olarak gösteren araç
    2. telefon, gaz, su vb.nde tüketim birimi
    (kaynak : tdk)

yani kaş konturu olacak, kontörü veya kontürü değil.

son zamanlarda herkeste aynı kaşı gördüğümü düşünmeye başlamıştım. dizi oyuncuları, iş arkadaşları, sokaktaki insanlar... sanki kalemle çizilmiş içi boyanmış gibi, yüze bakar bakmaz kaşlar dikkat çekiyor. çok yapay göründüğü gibi, insan anlamak için baktıkça bakıyor, bu boya mı tüy mü, nasıl bir şey bu diye. eskiden incecik kaşlar modaymış, doğal olmadığı için kalınlaştırılmış, ama bu nedir, doğal arayışında buraya nasıl gelinir? yapanlar için kolay görünüyor, video , belki ondan çok yaygınlaştı, bilemiyorum ama herkes gözünü açsa bi etrafına baksa iyi olacak.
  • ehil elden bile çıksa büyük hüsrana sebep olabilecek eylem. ehil elin kötü gününe denk gelirsiniz (şekil 1.a) sonra da sildirmekle uğraşırsınız. iğnelerle solusyonlar enjekte ederler, çıkmaz. yok ilkiydi bu, birkaç kere daha git, yine çıkmaz. yok o marka iyi değildi, şimdi muhteşem bir marka var, bunu deneyelim, yine çıkmaz. benim gibi ergenlik yapmayın. yaptırmayın ne kaş konturu ne microblading. şimdi acaba kaş mı ektirsem de kapansa diyorum.
  • ehil bir elden cimadiysa hoşgeldin kuçuk hüsamettin.
hesabın var mı? giriş yap