• iyileşme süresi 6-8 haftadır. devamlı oynamadığınız, temiz tutuğunuz, iyi baktığınız sürece kolay iyileşirler. enfeksiyon olduğunu deliğin ucunda içi su dolu sivilcemsi bir kabarcık oluşmasıyla anlarsınız, tuzlu su kompresyonuyla, küçük bir shot bardağını ılık tuzlu suyla doldurup piercinginize dayarsanız enfeksiyondan kurtulursunuz (bu yöntem her piercing için geçerlidir, tuzlu su her daim yardımcı olur. mesela, dilinizdeki piercing için ağzınızda tuzlu suyu tutmanız iyi gelir, kulağınıza mesela conch yaptırdıysanız shot bardağından ziyade kase kullanmanız gerekir falan). tabancadan ziyade iğneyle, yani piercing yöntemiyle delinmesi daha iyi sonuçlar verir, herhangi bir komplikasyon olma riskini azaltır (tabi delen kişinin tecrübesi de önemlidir). iğneyle deldirirken, piercer bir eliyle deriyi sıkıştırır ve siz nefes verirken deler, ya da cımbızımsı bir aletle deriyi sıkıştırır ve siz nefes verirken öyle deler.

piercing yapıldıktan sonra etrafı bir miktar şişer. eğer daha hassas bir bünyeye sahipseniz, başkalarına oranla daha çok şişer. kimilerinde morarma, kanama da görülebilir, hatta ender rastlansa da gözünüzün etrafı da morarabilir. bütün bunlar o sırada çeşitli sebeplerle aldığınız ilaçlara, bünyenize, kadınsanız regl döneminize, yahut vücudunuzun başka bir sebepten vereceği tepkiye bakar. bölgeye buz koymak (piercinginizle çok oynaşmadan), yatarken kafayı daha yüksekte tutmak (fazladan yastık kullanarak mesela), hafif bir antienflamatuar almak bu dönemi atlatmanıza yardımcı olur. alkol, stimülant, aspirin, tylenol gibi şeyler ise tavsiye edilmez.

bir kaç sene içinde hemen hemen tüm kaş piercingleri vücuttan atılır. çoğu kimsede bu ikinci seneden sonra olur, ancak yine bünyeye göre bir kaç aydan beş altı yıla kadar değişir. eğer daha uzun süre kalmasını istiyorsanız, fazla oynamayın, yırtılmasına engel olun, enfeksiyon kaptırmayın, peroksit gibi maddelerle değil, yumuşak sabunla temizleyin. piercinginizin kalınlığı da önemli, mesla 16g'den ince piercing takmak ömrünü kısaltır, fazla ağır ve fazla sıkı piercingler de aynı şekilde. vücut piercingi atarken, piercing yavaş yavaş cildin yüzeyine yaklaşır. yüzeye çok yaklaştığında hem görünüşü bozulur, hem de o bölge çok hassaslaşır. bu duruma geldiğinde piercingi çıkarmanız tavsiye edilir, çıkarmayıp da ne hali varsa görsün demek pek hoş sonuçlara yol açmaz. eğer vücudunuz piercingi attıktan sonra siz hala aynı yerde piercingizi istiyorsanız, bir kaç ay içinde tekrar aynı noktaya piercing yaptırabilirsiniz.

düz barbell'e kıyasla, halka veya curved barbell tercih edilmelidir. bu iki seçenek daha fazla deri tabakasının altından geçtiği için daha uzun ömürlü olur. bana sorarsanız curved barbell zaten en güzel duranıdır.
  • ülkemizin güzide kuaförlerinin saçımızı tararken kaşımızda yokmuşçasına tarağı daldırdığı takdirde kaşımızın bir film şeridi gibi gözümüzün önünden geçmesini sağlayan insan aksesuarı.
  • (bkz: #22789524)

4 sene ardından niye olduğunu bilmeyerek dün kaşımı tekrar deldirme kararı aldım.
    bir gaz kadıköy'e gittim, kaşımı deldirmek için piercing falan seçtim.

sonra delecek adama baktım, piercing'e baktım, koltuğa baktım.
    4 sene geçmiş, kazık kadar olmuş, iş toplantılarına falan gitmesi gereken kendime baktım.

teşekkür ettim ve evime döndüm.
    kahrolsun hayat, kahrolsun artık üniversitede olmamak.

bir yıl sonra not: hehe, yükseklisansa başvurmadan 2 ay önde tribe girmişim üniversitede olmamak diye ne komikim.
  • yaptırırsam babamın elime vereceği piercing.
  • 2007 senesinde kaşımı deldirmiştim. bir heves eve geldim, aynada kendimi süzdüm, çok şahane ve alternatifim kahretsin diyerek inanılmaz seksi bir şekilde tişörtümü üzerimden sıyırdım. belime kadar gelen güneşten sararmış lepiska saçlarım kapalı alanda olmama rağmen rüzgarda savruluyordu.

fakat bedenimden ayrılmaya hazır olan tişörtten, piercingim henüz ayrılmaya niyetli değilmiş meğerse. gitti seksilik, geldi hamamböceği gibi acıyla kıvranmak.

hala o anı düşündükçe kaşım sızlar. lanet olsun kaş piercing'ine de, 2 ay dayanamadan çıkardım gitti. ne kanı durdu ne iltihapı.
  • erkeklerde muhteşem duran, en uyuz it görünümlü herife bile ayrı bir hava katan ilginç bir takı.
  • yakisikli erkekte daha da guzel duran piercing amk.

http://t2.gstatic.com/…hm0k7ptcvdkbj_c435lg9zagvy2q
  • ben zaten genel olarak piercing, dövme, body art seven bir tipim. başka zamanda, başka bir yerde, başka şartlar altında ve özellikle başka bir göt yemesi eşiğine sahip olsaydım sırtımı iki sıra halinde deldirip halka takıp oraya da kurdele bağlayıp hayali bir korseyle gezerdim. yani bana göre bunun kötü durması için oldukça sakil olması lazım. bu durum da deliği yaptırma yerinize ve açısına bağlı, sap gibi en son kısma veya ortaya yaptırmayacaksınız ve hafif açılı olacak, 180 derece değil.

sanırım dört beş yıldır kullanıyorum en azından, hiç sorun yaşamadım. bir kere cıvatası gevşemiş, duş yaparken düşüp kayboldu, yenisi olayı kurtardı hemen. bu arada alerjik bir bünyeye sahibim.

acıya gelince, acımıyor. gayet netim bu konuda, acı eşiğim sağlamdır, onunla ilgili olabilir ama cidden acımıyor.

iz olayını bilmiyorum, hala var. sırf bu yüzden 20 yıl daha aynı iş yerinde çalışabilirim. mülakata da topuklu ayakkabı, siyah elbise ve piercingle girdim. tabi bu riskti* ama tek başıma çıkaramadım çok sıktığım için. mülakat sonunda da "böyle, böyle" dedim, şu anki patronum "kalsın, yakışıyor" dedi. o gün bu gündür hiç çıkarmadım işte. şanslıyım sanırım.

istanbul'da, istikal'de yemek yerken o dönemki tutkulu ilişkimin diğer öznesine kızıp, masadan iki dakikaya buradayım diyerek kalkmış, yaptırıp yemeğe dönmüştüm ama siz bana bakmayın. dedim ya ben şanslıyım, az soruşturup yaptırın niyetiniz varsa. leş bir yer denk gelmesin.

bakım kısmına gelince o ne ki durumundayım. bir kaç sefer krem sürdüm, temizledim, o kadar. hiç sorun yaşamadım.

güzel bir olay kısaca.
  • kavga esnasinda ilk vurulacak yerlerden bir tanesi.
  • gidip adam gibi bir yere yaptırdıktan sonra hiçbir riski olmayan piercing türü..özellikle titanyum kullanılır ve temiz bakılırsa ne iltihaplanma olur ne alerji...geriye paraya kıymak kalıyor..
hesabın var mı? giriş yap