• sarki sozleri a$mi$ $ahane grup. bi $arkisini dinlemek asla yetmez. nerdeyse tum parcalar ayni guzellige sahip. 'bu parcalari yapan insan olamaz' dedirtir hatta.

(bkz: saw you drown)
    (bkz: fractured)
    (bkz: for my demons)
    (bkz: distrust)
    (bkz: tonights music)
    (bkz: we must bury you)
  • 9 haziran 2001/ tarihli konseriyle hayatları deiştiren grup.
  • müzik...
    yalnızlık...
    hastalık...
    can çekişme...
    karanlık...
    zevk...
  • grup 6. albümü için çalışmalara başladı. kışın stüdyoya girecek olan grup 2003'ün ortalarında albümü çıkarmayı planlıyor. biz de merakla bekliyoruz tabi ki. sound açısından last fair deal gone downa benzese ne güzel olur diye düşünmekteyim ancak herkesin hafiften tahmin ettiği gibi grubun son albümlerindeki sound yumşaması bu albümde iyice kendini gösterebilir. yani last fair deal gone downdan çok daha farklı bir albümde bizi bekliyor olabilir. her neyse en iyisi biraz bekleyip görmek, inşallah grup elemanlarından sound hakkında ileride bilgi alabiliriz.
  • yeni albümün 10-11 track olması bekleniyormuş ve sadece 3 track kalmış kaydı bitmeyen.
    ayrıca anders nyström'ün bi açıklaması var, şöyle;
    "yeni albümün daha sert ve daha karanlık olacağını tahmin edenler yanılmayacak,katatonia yumşama eğiliminde değil. ayrıca son albümdeki parçalar şu ana kadar yazdığımız en sert parçalar. ancak bu yanlış anlaşılmasın, bu albüm bir "back to the roots" albümü de değil. yeni albümde de bazı yerlerde elektronik ve synth kullanımı olacak ancak davullar ve gitarlar çok daha hakim olacak albümde."
  • $imdiye kadar hic hayal kirikligina ugratmayan ve bundan sonra da ugratmayacak olan grup.yeni album de super olacaktir ba$tan sona.*

update:katatonia sagolsun onemli bir hayat dersini tekrar verdi;en guvendigi seyler bile insani hayal kirikligina ugratabilirmis (bkz: viva emptiness)
  • beni büyük günaha sokmuş bi grup. ilk dinlediğimde
    "-ne lan bu böyle düğün müziği gibi" demiştim
    daha sonraları anladım kutsal bi oluşum olduğunu*
  • mükemmele yakın müzik yapan bir grup,right into the bliss en mükemmeli sayılabilir,albüm olarak last fair deal gone down diğerlerinden biraz daha ön plana çıkmayı başarmıştır benim kanımca.
  • gec kesfettigim ama hastasi oldugum grup..
  • duygusal yikim,somut $eylere soyut anlamlar yukleme (bkz: discouraged ones),ya$am sonlandirma istegi,bo$luk,umitsizlik gibi kavramlari muzik adi altinda bize sunan 4 ki$ilik topluluk.
hesabın var mı? giriş yap