• kavga öncesi rakibine genetik olarak ne kadar tehlikeli bir düşmanla karşılaşmış olduğunu göstererek göz dağı verme eylemidir. bak birader ben arnavutum seni çizerim, veya biz siirt'liyiz buralar bizden sorulur ya da bak ben lazım piskopatım şeklinde yaklaşımlar sergileyen yurdumuzun kavgacı gençleri bizlere ülkemizin ne denli psikopat bir mozaikten oluştuğunu gösterirler adeta.
  • bunlarin diger bir alt kolu kavga oncesi mahallesini referans gosteren tiplerdir. biz $u $u mahalleliyiz olm adamin amini dizlerine indiririz gibi aforizmalari mevcuttur. genelde mahallelerindeki karizmalari diger mahalle cocuklariyla kavgalarda i$e yarar. bunlar $uranin cocuklari kacin olm birazdan cingen obasi gibi 100 ki$i geliverirler diyerekten kaci$akoyulurlar.
  • bursa'lıların yapmasının tehlikeli olduğu eylem.
  • (bkz: çinçin)
  • +bak kardeşim ben hödölüyüm dağıtırım ağzını burnunu.
    -bende hödölüyüm hemşo neresindensin sen?
    +lan az daha giriyodum hemşoma,iyi ki söylemişim nereli olduğumu.
    -yok ben anlamıştım zaten cesaretinden.

edit:şehir ismi yazmam eleştirildi.sadece örnek için yazılmış bir şeydi.hödö lü olarak düzeltildi.
  • -gurban benim yevmiye neden eskik?
    -onlar sendikalı
    -(bkz: ben de harranliyam)
  • eger yurt disindaysaniz ve halka acik bir ortamdaysaniz, turkce kufrederek yapilir. hele hele belcika, almanya ya da hollanda gibi bir yerde yapilirsa cok etkili olacaktir.
  • çeşitli yörelerle ilgili oluşan önyargı ve genellemelerin sonucunda insanlar için alışıldık hale gelmiş durumdur. ülkemizin nerdeyse her ili hakkında olumlu yada olumsuz bir görüş vardır, insanlar bir yere ait olma isteği, ego tatmini gibi birçok farklı nedenle aslında çok olumlu sayılamayacak bir özelliğe bile sahip çıkabilmektedirler. delikanlılığın kitabını yazma sevdalısı gençler de kitaplarını yazarken dipnot olarak memleketlerini almakta, buralardan alıntı yapmaktadırlar.
hesabın var mı? giriş yap