• ne desem gg
  • yazdım yazdım sildim. ne denirki? şehidimizin ruhu şad olsun.
  • ya arkadaş bu nasıl olabiliyor ya nasıl olabiliyor? bari aramaya yüzme bilen asker görevlendirin sorumluları hesap vermelidir
  • yine büyük ihmaller sonucunda şehitlerimiz geldi. allah rahmet eylesin.
  • (bkz: vicdan azabı) sebebi, nedir vatan evlatlarımızın yaşadığı çile..
  • şehit olan iki askerden biri olan mustafa gidergelmez yakın olmasa da arkadaşımdı.
    tanıdığım en naif, en kibar insanlardan biriydi.
    güleryüzlü biriydi.
    çok da gençti ya. :'(
    henüz bir, iki yaşında bir oğlu vardı.
    biz gg diyorduk ona.

her şehit haberi üzüyor ama bu daha derinden yaraladı beni.

bu arada diğer şehidimiz eyüp kapaklıkaya'ya da allah rahmet eylesin.

https://www.haberler.com/flas-12059196-haberi/

ekleme:
    mustafa dalgıç askerdi, yani bu tür arama kurtarma operasyonlarında görevlendirilen özel bir birlikteydi.
    bunun gibi çok sayıda göreve gitmişti.
  • maalesef insanların şehit olması ve yahut haksız, saçma bir şekilde ölmesi bu ülke için bir önem arz etmiyor. çünkü biz millet olarak her zaman bir şeylerin bedelini kanla ödemeye ikna edilmiş bir topluluğuz. ne zaman ki insan hayatı futbol karşılaşmalarından, magazin haberlerinden, kimin ne giyip kime ne dediğinden daha çok dikkat çeker daha çok konuşulursa işte o gün daha yaşanabilir yarınlara sahip olacağız. gerçekten çok üzgünüm. ve üzülmem bizi yarınları daha güzel bir geleceği getirmeyeceği için kahroluyorum.

makamınınız şehitlik, mekanınız cennet olsun.
  • ölen askerlere rahmet diliyorum. lakin iki hususta kararsız kaldım. daha doğrusu bilgi sahibi olmak istiyorum.
    1-) ayağı kayarak dereye düşen ve boğulan askerle, dağda göğüs göğüse savaşırken vurulup ölen asker arasında hukuk ve haklar konusunda bir ayrım var mı? (tazminat, maaş vs.)
    2-) öbür dünyada her ikisinin mertebeleri bir birbirine denk mi, değil mi?
    bilenler bilgi verirse öğrenelim.
  • çok merak ediyorum anadolu ajansı muhabiri olmasaydı kaybolan devlet tüm imkanlarını böyle seferber edecek miydi?
  • zaten ölmüş biri için, bir cenazeyi bulabilmek için hayatta olan gencecik birini öldürmek. ailesinin acısını düşünemiyorum. elbette cenaze bulunsun ancak bu kadar abartmak, tedbirsiz iş yapmak, aceleye getirmek ne demek?
    edit: iki askermiş yitirilen
hesabın var mı? giriş yap