• zorunlu edit arkadaşlar 2 temmuz pazartesi günü yapılan arazi arama çalışmaları sonucunda yusuf'un cansız bedenine ulaşılmış. toprağı bol olsun. ailesine ve sevenlerine sabırlar diliyorum. yardım etmeye çalışan herkese teşekkür ediyorum sağolun

destek olmak amacıyla attığınız mesajlara teşekkür ediyorum. yalnız şunu belirtmeliyim ki ben de sizler gibi gönüllü bir şekilde yusuf'un ailesine "dışarıdan" yardımcı oluyorum. bu olaydan önce ne yusuf'u ne de abisini tanıyordum. bu kampanyayı yürütme işini üstlenirken maksadım ailenin üzerinden biraz da olsa yük alabilmek ve seslerini duyurabilmekti. sayenizde öyle de oldu, elimden geldiğince bunu sürdüreceğim. ancak eksik olmasınlar bazı yardımsever arkadaşlar arama kurtarma çalışmaları için veya başka bir şekilde yardımcı olabilmek için bana ulaşıyor ve yusuf hakkında bazı detaylı sorular soruyor. kendisini tanımadığım için de yardımcı olamıyorum haliyle. buraya yazdıklarım haricinde inanın bir şey bilmiyorum. bu tip girişimlerde bulunacaksanız lütfen verdiğim numaradan direkt olarak yusuf'un abisi ile görüşün. aksi halde yapmaya çalıştığınız katkı gecikmiş oluyor. sevgiler & saygılar.

merhabalar. yusuf özcan çukurova üniversitesi makine mühendisliği son sınıf öğrencisi. kendisi 4 gün önce adana'da balcalı erkek yurdu civarında kaybolmuş. 1.92 boyunda 80 kilo ve 24 yaşında. görenler veya bilgisi olanlar buradan veya verdiğim link üzerinden iletişime geçerse çok seviniriz. aşağıdaki linkte fotoğrafını da görebilirsiniz. konu hakkında bilginiz yoksa bile başlığı gündemde tutarsanız minnettar kalırız. destek veren herkese sonsuz teşekkürler.

https://www.instagram.com/…eet&igshid=1eurnr4jj8m8a

iletişim; abisi giray özcan 0531 965 27 70

edit1; arkadaşlar haklı olarak sormuşsunuz; akli dengesi yerinde. pazar gününden beri haber alınamıyor. en son pazartesi günü 19.40ta belirttiğim civarlarda kamera kaydına ulaşılmış. sonrasını ailesi dahil kimse bilmiyor. herhangi bir ipucu elde edilirse veya gelişme olursa yazacağımdan emin olabilirsiniz. bu arada yusuf'un ailesi bu yürekten çabalarınız için minnettar. başlığı dolu gözlerle takip ediyoruz hepiniz sağolun.

edit 2; sosyal medya üzerinden bir başka görseli daha paylaşılmış sağolsun genuine de yazmış ama ben de ekleyeyim

https://www.facebook.com/…1458634351&type=3&theater

edit 3; son kamera kayıtlarından detayları paylaşayım. kamera kaydı oturduğu evin civarındanmış öncelikle. yusuf önce arabasına biniyor sonra arabadan sadece cep telefonu ve sırt çantası ile iniyor ve görüntüden çıkıyor. cüzdan kimlik vs hepsi arabada kalmış. daha sonra ne olduğuna nereye gittiğine dair herhangi bir kayıt yok. bugun yani 1 haziran cuma günü telefonun sinyalinden ulaşmaya çalışacaklar yusuf'a. umarım güzel sonuçlanır.

edit 4; sözlüğün müthiş iletişim gücü sayesinde müge anlı olayı öğrenip yusuf'un ailesine ulaşmış ve yardım teklif etmiş. eğer polis telefon sinyalinden ulaşamazsa muhtemelen o yolu da deneyecekler. bunlar hep sizin sayenizde oluyor arkadaşlar. hepinize ne kadar teşekkür etsem az. tam umutlar moraller tükenmeye yüz tutmuşken sizlerin desteği yusuf'un ailesine umut ve moral pompaladı. haber alır almaz sizinle de paylaşacağım. umarım güzel haberler paylaşmak nasip olur. hepiniz iyi ki varsınız.

edit 5; arkadaşlar ben de uyumadım haber bekliyorum. saat şuan 03.31 ve olumlu/olumsuz herhangi bir gelişme yok. bir şey öğrendiğim an paylaşacağımdan kuşkunuz olmasın. bu saatten sonra da bir gelişme olması zor duruyor. sabah ola hayrola diyelim şimdilik.

edit 6; 1 haziran cuma sabah saat 8.37 ve hala menfi ya da müspet bir gelişme yok.

edit 7; saat 11.10 ve hala bir gelişme yok. polis gsm sinyal takibi işini hala sonuçlandırmamış.

edit 8; mobese kayıtlarında pazartesi günü akşam 8 sularında hekimköy'den çatalan caddesine giderken görülmüş. üzerinde koyu renkli yarım kollu tişört, koyu renkli pantolon ve sırt çantası varmış.

edit 9: arkadaşlar ev arkadaşı ile konuştum az evvel. yusuf'un yanında çadırı veya matı da varmış. aşağıda paylaştığım konum civarlarında olduğu düşünülüyor. imkanı olan varsa o çevrelerde arama faaliyetlerine destek olmasını rica ediyoruz. delil niteliği taşıyabilecek herhangi bir şey görülmesi durumunda dokunmadan polis'e haber verin lütfen.

muhtemel konumu

son görüntüsü

edit 10: imacinisatanbilge sağolsun su altı polisi, jandarma, akut ve afad ile iletişim kurmuş. mevcut çalışmalar sonuç vermezse onlar devreye girecekmiş.

edit 11: yukarıda paylaştığım konum civarlarına gelerek afad'ın arama kurtarma çalışmalarına destek olabilirsiniz. gönüllülere ihtiyaç varmış, gelemiyorsanız bile bu duyurumu olabildiğince yayın lütfen.

edit 12: arama çalışmaları şimdilik sonuç vermedi. (1 haziran, saat 21.15)

edit 13: maalesef hala bir gelişme yok (2 haziran, saat 00.00)

edit 14: destek olmak isteyenler bu twiti rtleyerek daha fazla insana ulaşmamızı sağlayabilir, yardımlarınızı bekliyoruz yusuf özcan twitter ilanı

edit 15: imacinisatanbilge ve yusuf'un abisinden mesaj var;

kardeşimiz yusuf özcan'ı bulmak için afad, su altı polisi dahil olmak üzere arama çalışmaları başlattık.

bugün, yani 2 haziran cumartesi, çukurova arboretum civarında başlayan arama kurtarma çalışmalarına gönüllü arkadaşlar, ekipler arıyoruz. (hekimköy bulvarından çatalan gölüne giderkenki alanda sürüyormuş arama faaliyetleri)

katılım sağlayacak dostlar afad ekip liderine ulaşabilirler: 0 (505) 247 62 37

lütfen gereksiz çağrılarda bulunmayın.

edit 16: hava muhalefeti nedeniyle arama çalışmaları bugünlük sona ermiş. yarın tekrar başlanacak sabahtan. son telefon görüşmesini evde yaptığı tespit edilmiş.

edit 17: 3 haziran pazar günü sabah 9'da arama çalışmaları tekrar başlayacakmış. katılmak isteyenler için adres burada.

edit 18: arkadaşlar güvenlik kamerasındaki görüntü incelenmesi sonucunda yusuf'un elindekinin kamp sandalyesi olduğu anlaşılmış. mat değilmiş. yanında çadırı da olabilirmiş ama kesin bir bilgi yok. arama kurtarma çalışmalarına katılan arkadaşlarımızdan bu malzemelerin parçalarını görebilme ihtimaline karşın yerlere dikkatle bakmalarını rica ediyorlar.

edit 19: (3 haziran pazar, saat 17.30) maalesef hala bulunamadı arkadaşlar. yaklaşık 20 kişilik bir ekip arıyormuş. yarın yine erken saatte başlanacak aramalara. yarın bölgedeki mobese kayıtlarına da erişilecekmiş. gönüllü olacakların sabah erken saatlerde iletişime geçmesini rica ediyorlar.

edit 20: 4 haziran pazartesi 18.30 itibariyle hala bulunamadı. bugün abisi giray müge anlı'ya çıktı. zannediyorum yarın tekrar çıkacak. umuyorum faydasını görürüz.

bir yanlış anlaşılmayı da düzeltmek isterim. 16 numaralı edit'te telefon sinyaline ulaşılmış, evden geliyormuş demiştim.* ulaşılan konum son telefon görüşmesinin yapıldığı yerin konumuymuş. telefonun sürekli yaydığı sinyalin izlenmesi için mahkeme kararı bugün çıkmış sonunda. *btk'ya faks çekilmiş. telefonun konum bilgileri bekleniyor btk'dan. telefonu yanına almamış sanıyorduk. bu son düzeltme sonrası alıp almadığı tekrardan belirsizleşmiş oldu.

edit 21: 6 haziran saat 19.30 itibariyle gelişme yok arkadaşlar

edit 22: 10 haziran pazar, henüz bulunamadı arkadaşlar. yeni bir ipucu da yok maalesef.

edit 23: 28 haziran perşembe, hala bulunamadı.

edit 24: arama calismalari 1 ayin ardindan tekrar basladi. detayli bilgi linkte arkadaslar
    https://m.facebook.com/…6157888275464&id=1098870295
  • ınsallah en kisa zaman da sag salim bulunur.(bkz: up)
  • umarım bulunursun yusuf.
  • hem up
    hem yukarı
  • tez elden sağ salim bulunmasını dilediğim genç.
  • gencecik adam, mühendis yusuf, umarım bulunur.
    allah yardımcınız olsun.
  • adanalı arkadaşların gözlerini dört açmaları lazım. yazarlardan seri entryler gelsin lütfen.
  • elimden buraya yazmak dışında başka bir şey gelmiyor. umarım en kısa sürede bulunur.

(bkz: yukarı)
  • up
  • umarım bir an önce bulunur kardesimiz.
hesabın var mı? giriş yap