• orospu cocugu olarak devam eden tekerleme.
  • kayserililerin pastırmadan sonra gelen ikinci övünç kaynağı.
  • afyon sucugu'na gore daha baharatlı ve sert bir tadı olu$uyla on plana cikar.
  • süpermarketten aldığınız herhangi bir sucuk olmayandır. kendisini anca kayseri'den herhangi bir kasapla anlaşıp kargoyla getirterek tecrübe edebilirsiniz. pişince çıkan acısı ve fosforlu turuncu yağıyla insanın gözünü döndürür.. sarımsağı boldur epey.. çiğ hali ayrı, pişmiş hali ayrı güzeldir.
  • ankara'da iseniz en güzelini beğendik'ten alabilirsiniz.
  • su an bulundugum sehrin iftihar kaynagi olmasina ragmen, afyonlularin kesinlikle daha guzel yaptiklarini dusundugum et urunu.
  • kayserili birisi olarak sürekli afyon sucuğu ile karşılaştırılmasını yanlış buluyorum aralarında tat ve yapılış olarak farklılıklar var kayseri sucuğu daha baharatlıdır.baharatta bir sucuğun tadını etkileyen başlıca şey bu nedenle hangisi iyi hangisi kötü diye karşılaştırmak yanlış.
    birde son dönemde pek çok da insanın şikayetçi olduğu üzere tam kurumadan satılıyor bu tartıda ağır gelsin diye yapılan kurnazlık mı yoksa genel talep mi bu yönde bilmiyorum ama hiçte güzel olmadığının en kısa sürede farkına varsalar kendileri için iyi olur.
  • afyon sucuğuyla karşılaştırılmasını doğru bulduğum sucuktur. afyon sucuğunun yanından bile geçemeyen sucuktur ayrıca. içinde resmen tarçın var. beğendik sucuğunu övmüşlerdi arkadaşlar, eh alayım dedim, böyle tatlı tatlı bi koku geliyor pişerken. yiyince anladım ki içinde tarçın var. lan bu kadar baskın bir baharatı nasıl bu kadar çok kullanırsınız aklım almıyor gerçekten.

bu bağlamda şahin sucuklarından uzak durulmasını tavsiye ederim. nitekim kayseri sucuğudur.
  • berbattir
  • baharat oranı yüksek, hatta çok yağlı lezzetli bir sucuktur.
    baharatı oranı yüksek olduğundan hilesi hurdası anlaşılmaz. güvendiğiniz bir yer varsa alınız.
hesabın var mı? giriş yap