• comeback gibi comeback yapmış şarkıcıdır. bok atanları da anlamıyorum. şu kadının yaşadığının 100de 1ini yaşayıp aynı comebacki yapabilecek kaç sanatçı var? sanatçıyı geçtim kaç insan var normal hayatına devam edebilecek? müthiş geri dönmüştür.
  • bugün comeback kelimesini cümlede kullanmayı öğrendim.
  • rainbow albümü billboard hot 200'e bir numaradan girmiştir.
  • macklemore ile düet yapacaklarını duyurmuştur. deliriyorum acaba nasıl olacak diye. kesin müthiş olacak.
  • yeni albümü rainbow'da daha önceki dönemde yaşadığı zorluklarla başa çıkışını ve nasıl daha güçlü bir kadın olduğunu (bkz: praying) görebildiğim şarkıcıyı bağımsız kadının gücünü gösterdiği (bkz: woman) şarkılarıyla eski dönemlerinden daha çok sevdim.kendisine bu bağımsız hayatında başarılar diliyorum umarım böyle devam eder.
  • dünkü grammy performansı ile ne kadar güçlü olduğunu tüm dünyaya bir kere daha göstermiş olan kraliçe.
  • bazı resimlerde cidden rezalet. yine de çok beğenirim, ayrıca gerçek bir sanatçıdır.
  • temyiz mahkemesi tarafından başvurusu reddedilmiş şarkıcı. dahası, bu sefer dr. luke ona tazminat davası açıyor.

dr. luke'un iddiası, kesha'nın adını karalaması ve çok büyük bir gelir kaybına neden olması. karşılığında ise 50 milyon dolar istiyor.

hatırlasanız ekim 2014'te kesha, uzun dönem çalıştığı prodüktör dr. luke'a karşı duygusal depresyona neden olma, cinsiyet temelli nefret suçu, ayrımcılık ve tacizden dolayı dava açmıştı. dr. luke'un ona hem fiziksel hem duygusal olarak tacizde bulunduğunu, depresyon ve yeme bozukluğu gibi hastalıklara neden olduğunu söylemişti. 2014'te ise rehabilitasyona girmişti. iddialarının bir parçası dr. luke'un onu sürekli bir kalıba sokma çabası olduğu yönündeydi. başarılı olması için zayıflaması gerektiği gibi. kesha'nın esas istediği ise onun elini kolunu bağlayan antlaşmalarının feshedilmesi ve özgürlüğünü geri almasıydı. doğal olarak dr. luke suçlamaların tamamını reddetti. bu dava şubat 2016'da sonuçlandı ve kesha haksız bulundu. mahkeme antlaşmayı da iptal etmedi. sadece kesha'nın aynı şirket altında başka isimlerle çalışmasına izin verdi. o da 2014'ten beri yaptığı şarkıları nihayet yayınlama fırsatı buldu ve rainbow adlı albümünü yayınladı.

bahsi geçen şirket kemosabe records, 2011'de dr. luke tarafından sony music'in partnerliğinde kuruldu. taciz davası sonrası giderek iş kaybeden şirket, 2017'de tamamen sony music'e geçti ve dr. luke'un ceo'luğuna son verildi. yalnız şunu belirtmeliyim, sony music bunu dr. luke'u suçlu bulduğu için değil, sosyal medyada uğradığı baskıya dayanamadığı için yaptı.

taciz davası sosyal medyada yankı buldukça dr. luke daha fazla iş kaybetti. 2014'te yaptığı işin dörtte birini ancak aldı. özellikle büyük isimleri kaybetti ve sosyal medya onunla çalışan bütün şarkıcıları linç etme girişiminde bulunuyor.

kesha'nın aksine, dr. luke çok sağlam kanıtlar sunabilir zira pek çok şarkıcı açık bir şekilde taciz davasından dolayı onunla çalışmayı bıraktığını söyledi. taciz davasında da suçsuz bulunduğu düşünülürse açtığı davayı kazanması yüksek ihtimal.

kendi davasını bile kazanamamışken bir de bu davayı kaybederse, kesha için gerçek bir yıkım olur. hem iddiasını kanıtlayamamış hem de bu adama bir servet ödemiş olacak ki o kadar mal varlığına sahip olduğunu da pek sanmıyorum. kesha'nın tek zaferi insanların onun yanında olması ve dr. luke'u mahkeme kararıyla olmasa da iş dünyasında cezalandırmasıydı. şimdi her şeyi kaybetmiş olacak. işin ironik tarafı ise bu adam bahsettiği isimlerle çalışmaya devam etseydi bu kadar kazanamayacaktı çünkü pop müzik genel anlamda büyük bir düşüşte ve çalıştığı tüm isimler flo rida, pitbull, katy perry, jessie j, britney spears, miley cyrus falan hepsi satış ve müzik listesi bakımından başarısız dönemlerden geçiyorlar.

kesha'nın fanları genel olarak hakimi suçluyor. davanın başkanlığını yapan hakim shirley kornreich, sony music'in hukuki işlerini üstlenen proskauer rose firmasının avukatlarından ed kornreich ile evli. fanlar hakimin tarafsız olmadığı görüşünde. suçladıkları bir diğer kişi de max martin. bunun sebebi ise kesha'nın annesi pebe sebert'ın martin hakkında "dr. luke'un kızımı sözel olarak taciz ettiğine şahit olduğu halde bu konuda bir şey yapmadı," iddiası.

sonuç olarak kesha hiçbir şeyden kurtulamadığı gibi bir de üzerine servet ödemek ödemek zorunda kalabilir. temyiz şansı da kalmadı ve artık tamamen savunma durumunda. açıkçası dünyanın neresinde olursa olsun kadınların taciz davaları karşısındaki makus kaderinin değişmediğini görmek gerçekten çok kötü.
  • orrrrospu evladı dr luke ve körükçüsü, ilik kurutucu sony music tarafından her geçen gün yavaş yavaş bitirilen, 2000'lerin parti kızı.

gece gece aklıma düştü, albümlerini dinliyorum. şu kız hepimizi en azından bir şarkısıyla mutlaka eğlendirmiştir. eğlence ve parti sektörünün bir dönem ki en büyük sembolüydü resmen. karakterini de ayrıca severim, röpotajlarını izlerseniz ne denli mütevazi ve tatlı bir kadın olduğunu görmeniz.

senin allah belanı versin luke, sadece şu kızın vebali bile bir ömür yakanda olsun.
  • makyajsız daha güzel olanlardan.
    https://www.instagram.com/p/bsqxocchiv0/
hesabın var mı? giriş yap