şükela:  tümü | bugün
 • canlarım ciğerlerim sözlükçülerim şimdi soğuk geldi çoğumuzun da üşüdüğünün ve şömine karşısında viski içmediğinin farkındayım. peki biz evimizde böyle donuyorsak o minicik kediler sokaklarda karda kışta ne yapar diye bi düşünün bakalım. duygu sömürüsüne doğru ilerlediğimin farkındayım ama yazık be yav.

  bakın ben evdeki iki minik koli ve straforla yaptım bir tane kedi evi.

  http://www.eksibition.org/eksibit42569.html

  siz de şu videoyu izleyerek daha güzeli yapabilirsiniz.

  http://www.vimeo.com/9022585
 • http://www.fatihbelediyesiyedikulehayvanbarinagi.com/… adresinde gayet güzel bir kedi evi yapma yöntemi var. kedileri içeri aldığım için apartmandakilerle papaz olmadan yapmayı düşünüyorum.
 • büyük zorlukların ardından belediyeden izin alınabilen ve sadece nişantaş'lı bir grup hayvan dostunun emekleriyle ilk olarak 2008 aralık ayında nişantaşı mıstık parkı'nda hayata geçirilen ve halen de o hayvan dostu grubun çabalarıyla hayatta kalma savaşı veren değerli proje.
 • kedilerin cep telefonundan bile daha acayip bir haberleşme sistemine sahip olduklarını bana gösteren proje bu.

  videosuna facebook ortamında rast geldikten sonra bir kaç gün vakit ayırdım bu projeye. toplamda 8 tane kedi evi yaptım. evinde 2 tane köpek besleyen ben bu evleri kendi evimden ırak yerlere bırakma planları yapıyordum şahsen. açıkçası kedilerden pek hazzetmememin yanı sıra köpeklere yem olurlar diye de korkmadım değil, bu yüzden 8. ev bittiği gece hepsini bahçeye çıkarıp yattım, sabah işe giderken arabaya atar, sağa sola bırakırım düşüncesiyle ilginç mimariler denediğim projelerim bahçede sabahladı.

  bu gecenin sabahına ise bahçem bildiğin kedi barınağı olmuştu. lan ne ara duydunuz, kim haber verdi, belediye mi toplayıp benim bahçeye bıraktı bilemedim, en az 10 - 12 tane kedi uyumaya geliyorlar her gece artık. kıyamadım bende, almadım evleri bahçeden. bir de otel gibi kullanıyor ibneler, sabah evden çıkarken kimse yok, gece dolup taşıyor bütün evler. mart ayında neler dönecek kim bilir o evlerin içinde.

  arada sırada hamsi alıyorum ben bunlara. bazı gecelerde yoğurt bırakıyorum evlerin önüne. balık ve yoğurt aynı anda yenirse zehirler diye bir geyik var, bilemedim doğru mu yalan mı, aynı gece vermiyorum bu yüzden. bilen birileri aydınlatır belki.

  bir de bazen çok miyavlıyor bu ibneler, gece ilerleyen saatlerde oluyor bu, icraat oluyor sanırım. şans eseri bir çözüm buldum, benim köpekler havlamaya başlarsa sesleri çıkmıyor saatlerce, korku azgınlıklarını alıyor herhalde, bu da kedi miyavlamasından şikayetçi olanlara çözüm olsun. köpeğin yoksa youtube'dan aç bir video, 2 kere havlasın, susuyor bu nankör yaratıklar.

  harbiden sevmiyorum lan kedileri.
 • buraya girdiğim entry sonrasında yeniden aklıma düşen projedir kendileri. eve gelirken 1 evlik malzeme daha aldım.

  15 dakika kadar uğraştıktan sonra ortaya şu çıkıyor; http://i51.tinypic.com/j6pqc2.jpg

  bahçeye azıcık yemekle beraber inşaa edilmesinin ardından ise şöyle bir görüntü; http://i56.tinypic.com/2nks4ub.jpg

  dikkat edilmesi gereken 2 husus var.

  1 - ben gerçekten elişi konularında kabiliyetsizim,

  2 - büyük ihtimalle kedi diye tilki besliyorum.
 • benzerini veteriner fakültesi öğrencileri de yapmıştır.

  (bkz: whiskas umut evleri)
 • havaların soğumaya başlamasıyla; önce sözlüğün, sonra facebook - twitter gibi yerlerin tekrar gündemine gelmesini dilediğim proje.

  bu başlıkta daha önce de yazdığım gibi; ben kedi sevmem. sahiden. fakat yakınımda olmasından hoşlanmadığım garip hayvanların buz gibi havalarda aç - perişan dolanmasından da memnun değilim.

  nasıl yapılacağı - malzemelerinin neler olduğu konusunda bir video mevcut, tekrar hatırlatalım; http://www.youtube.com/watch?v=bue303j2npg
  şimdi eğer mümkünse paylaşalım bu videoyu facebook'da falan.
  paylaşmayan beni arkadaş listesinden silsin!!11!bir!
 • yavrucağızlar için 3.5 saat sonrasında el emeği göz nuru ortağa çıkan ev *
 • tam bir dert. yapsan bir dert yapmasan başka bir dert.
  soğuk hava geliyo diye gittim aldım straforunu bantını, yaptım bi tane.
  bahçeyi aradım taradım, uygun bi yer ayarlamak için, buldum. yanına maması, suyu kondu.
  bugün de bi tane arap gördüm, içine girmiş oturuyordu, her gün mama tazeliyorum, iniyorum oraya.
  şimdi aklım sürekli orada! ah üşüyor mu, kapısından içeri soğuk giriyordur, of hava raporuna bak eksi derece olacak, napıcaz altına kalın bi örtü sersek...
  iyice manyak gibi oldum!
  tamam yapmak lazım tabii, giriyorlar da içine ama bu soğukta gerçekten ne kadar faydası oluyordur bilemiyorum e içine karolifer tesisatı da kuramayacağım için sürekli kukumav gibi düşünüyorum, vah nolacak arabın hali diye.
  yani yapın yapmasına da fazla da kafayı bozmayın en iyisi.
 • sadece kedi için değil bir sürü hayvan için uygulanabilicek proje ki örneklerin çevrede görmek çok güzel.
  illa strafor kullanmaya gerek de yok, beyaz eşyaların içinden çıkan köpükle kolinin dışını kaplayıp kalın çöp poşetiylede sardıktan sonra da aynı etkiye yaklaşmak mümkündür.